Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 10 Dec 2019, 03:38

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2014, 15:33 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Številka: 21003
Ime: The DeLorean Time Machine

Leto: 2013
Št. kock: 392 + 20 rezerva
Št. Figuric: 2
Ocena: 9/10

Najbrž veste, da gre za izdelek LEGO CUUSOO iz filma "Back to the Future" in da lahko sestavite modele iz vseh treh filmov. Temu primerna je tudi škatla, navodila in seveda cena, ki je na S@H 39,99 EUR.

Škatla je lična, črne barve in z malce drugačnim odpiranjem, kot smo navajeni, saj ima pokrov, ki ga z "ušesi" zataknemo v reže in je tako namenjena večkratni uporabi.
Slika

Vsebina škatle. Opazili boste, da vrečke niso oštevilčene in tudi zaporedja ni nikakršnega, tako da vse skupaj stresete na kup in začnete sestavljati.
Slika

Navodila so dokaj zajetna, tiskana na debel papir. Malce moti le slaba vezava. Na začetku je nekaj zgodovine, nato pa (na žalost) spet slikice za začetnike, kjer je malodane prikazana na svojem listu vsaka kocka, ki jo dodate.
Slika

Sestavljanje je užitek, saj je vozilo sestavljeno iz manjših koščkov, uporabljeno pa je tudi nekaj naprednih tehnik gradnje.
Slika

Figurici.
Slika

Vozilo iz prvega dela filma.
Slika
Slika

Pozerska.
Slika

Za vozilo v drugem delu filma je potrebno nekaj manjših modifikacij. Zadaj se zamenja tablica in doda nekaj kock na motor. Na podvozje pa nekaj kock, da vozilo lahko lebdi v zraku.
Slika
Slika

Pri vozilu iz tretjega dela filma pa zamenjamo platišča v rdeča in dodamo nekaj modifikacij na sprednji del vozila.
Slika

Na levi strani vidite kocke, ki so potrebne za izvedbo vozil iz prvega in drugega dela filma, na desni pa je višek kock.
Slika

Kot sem že omenil je sestavljanje užitek, kar je velik plus pri takšnem setu, saj je sorazmerno majhen. Lična embalaža in navodila dodajo svoje k pozitivni oceni, le cena malce ubija, zato pač ocena 9/10.

LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2014, 16:17 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: okolica Ajdovščine
Originaln delorean! Lansko leto sem gledal film in so marsikatere podrobnosti zelo dobro zadete. :D Cena je jasno večja saj gre le za licenco...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2014, 20:22 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Živjo,
a si ga nabavil tudi kot fan filmov, ali zgolj kot fan kock?
Meni je všeč, še posebej zato, ker zajema vse tri filme (meni zeeeelo všečni vsi trije filmi), moram pa priznati, da mi je bil original predlog na CUUSOO veliko boljši. Od teh treh verzij je najboljši v Wild West varianti, pri prvih dveh mi havba ne sede najbolj...
Lp, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2014, 21:53 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Videl danes v živo in moram priznat, da sem pričakoval več oz boljši izgled. Najbolj me motijo premala kolesa. Mi je pa všeč to, da je sestavljen iz večjega števila malih kock. Pa tudi embalaža je špica.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2014, 22:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Tudi meni je všeč, da je avto sestavljen iz 'kock', se pravi brez nekih hudih custom delov, in pa to, da se da sestaviti vse tri variante. Tudi oba minifiga so dobro zadeli, čeprav me Martyjev brezrokavnik oziroma bunda malo asociira na Spidermana.
Zdaj ga je treba samo še skombinirati v kakšno sceno s Town Hallom ali pa Emerald Nightom. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2014, 08:38 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

MajklSpajkl, ne iz enega, ne iz drugega razloga. :)
Kmalu dobi novega lastnika.

Kivi, ja brezrokavnik bi skoraj moral biti Dark Red ali R. Brown. Osebno mi tudi ne sedejo rdeče feltne v kombinaciji s tan pinom za 3. model.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2014, 09:41 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Celje
V živo je zadevca videti super. Všeč, da so vse 3 verzije sestavljive, super mehanizem za vrata, prav tako je pregib koles lepo narejen, da stojijo tako kot morajo v obeh skrajnih pozicijah.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Maj 2014, 13:16 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Tudi meni je zadeva zelo všeč in komaj čakam, da dobim svojo škatlo in ga sestavim. Mogoče bi res lahko naredili malo širša kolesa.
Ja kako sceno bi lahko naredili kot je omenil Kivi.
Lahko pa tudi to, da ima De Lorean kak efekt (Tik preden gre skozi čas). Za to bi pa potrebovali optična vlakna. :)

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2015, 17:46 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Malo za oživitev:

Danes je 21. oktober 2015, znan tudi kot Back to the Future Day. V današnji dan je namreč postavljeno dogajanje v drugem delu filma.

Zanimivo je, da se je kar nekaj stvari, ki so predstavljene v filmu uresničilo in da so nekatere že tako vsakdanje, da se nam ne zdijo prav nič kaj posebnega. Na leteče deske in avtomobile bomo pa še malo počakali...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2015, 23:21 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Ja res se je nekaj stvari uresničilo. Prototip lebdeče deske že obstaja. Imenuje se hoverboard.

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: