Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 14:35

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Mednarodni KockeTerenci 2016
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2015, 12:22 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Dolga zgodba, ki se vleče vse od lanskega leta, a naj jo skrajšam. :)

Namesto navadnega KT planiramo za drugo leto (2016) spomladi ali jeseni organizirati mednarodni KT.
Tekma bi se odvijala po naših pravilih, saj smo vendarle organizator, pa še malce bolj ohlapna so in bi s tem lahko privabili več tekmovalcev.

V mislih smo imeli kakšno lokacijo v Prekmurju; terme ali kmečki turizem. To pa zato, da lahko ljudje počnejo vmes tudi še kaj drugega oz. njihove družine, če pridejo skupaj s tekmovalci, pa da tudi malce pogledajo/mo turistično ponudbo naše Slovenije, ki je v teh koncih ne manjka. Poleg vsega, so namestitve in gostinske ponudbe cenovno ugodne, prijaznost ljudi pa je tudi visoko v vrhu, tako da nobenemu ne bi nič manjkalo.
Lokacija je nalašč v SV delu SLO, ker je tako tudi blizu Avstrija, Madžarska in Hrvaška, ostali se bodo pač morali malce potruditi, ampak smo itak tako majhna država, da iz Lj. ali Mb. letališča ni noben problem priti v parih urah po AC na lokacijo.

V planu je tri dnevno druženje:
- petek: prihod, namestitev - opcijsko) in spoznavni večer
- sobota: eno tekmovanje v dveh delih - dopoldne in popoldne s piknikom in družabnim večerom
- nedelja: poslovilni dan in obenem rezervni dan, če se v soboto kaj zalomi

Razmišljamo, da bi za tako tekmovanje bilo minimalna udeležba 20 tekmovalcev in največ 50, da lahko tekmo speljemo v enem dnevu. V kolikor bi bilo tudi dovolj podmladka, bi speljali vzporedno dve tekmi; Junior do 15 let in ostlai nad 15 let.
Obvezna bo participacija pri tekmovalcih in seveda le ta predhodno poravnana, kot jamstvo za udeležbo.

Seveda bi tako na spoznavnem večeru v petek, kot tudi v soboto bile raznorazne igre s kockami in podobne zadeve, da ne bi samo sedeli in čvekali. Mogoče nam bo uspelo nahecati tudi kakšnega LEGO veljaka ali designerja, da se nam pridruži.

Preden se pa v karkoli spustimo, je pa treba najprej vedeti, kaj mislite o tem vi. Zato sem vam pripravil krajšo anketo, da dobimo prvi vtis in da vidimo ali sploh začnemo z novačenjem, zbiranjem informacij, rezervacijami, oglaševanjem itd...
Nahaja se tukaj: http://www.mojaanketa.si/anketa/535897867/

Če imate kakšno dodatno vprašanje ali mnenje, le na dan z njim. Sicer so detajli stvar sprotnega dogovarjanja in marsikaj imamo že naštudirano, vseeno pa recimo ne vemo še točno kaj bi naredili v primeru slabega vremena, saj le to pomeni dodatne stroške, kot npr. najem velikega šotor? Mogoče pa je rešitev v kakšnem hotelskem objektu in naredimo indor KT. Ste pripravljeni to sofinancirati? :)

Skratka, najprej poglejmo, koliko je sploh vam, ki se udeležite naših KT-jev do tega, da zadevo dvignemo na mednarodni nivo. Ker če vam ni, se tudi mi ne bomo ubadali s tem.
Hvala.
LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2015, 13:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zelo zanimiva zadeva! Jaz sem seveda zraven z svojim terencem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2015, 13:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Če bo temin dober sem zraven.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2015, 13:32 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Jaz sem zraven s svojim vozilom,...pripomba pa na anketo, bi bilo verjetno v redu, da omogoča več odgovorov hkrati, npr. meni recimo termin ni pomemben a moram enega izbrati, odgovarja mi več predlogov za nastanitev, prav vsi pa tudi ravno ne, oz. mi ni najbolj vseeno Ičeprav sem potem tako obljukal :-))

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2015, 14:21 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Izberi pač tisto, kar ti najbolj odgovarja. Z več možnimi odgovori je samo zmeda in to pušča preveč sivega prostora. Se odločiš za nekaj in greš dalje. Simpl. :)
Itak to ni dokončno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2015, 19:41 
Odsoten
System
System

Že komaj čakam. Kar se tiče indor tekmovanja,to glih ni nekaj pristno,ampak tu pa lahko jaz osebno pomagam glede proge. Odpadnega lesa v tišleriji mam tolko da bi v enem dnevu lahko celo telovadnico v timskem in udarniškem duhu spremenili v mount ewerest. No kakorkoli, jaz sem vam pripravljen pomagat pri organizaciji.
LP Valter.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2015, 20:10 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

To 9 fingers! Pozitivni zagon! To rabimo! :D
Hvala!
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jul 2015, 12:44 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Aplikacijo za štopanje bom upgradeal na "real time" shranjevanje. V bistvu se že zdaj shranijo podatki na server ampak komaj na koncu. S tem se omogoči možnost prikazovanja grafa/časa sproti v primerjavi s trenutno vodečim itd... (kot recimo pri smučanju) na nekem projektorju ali kaj podobnega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jul 2015, 13:13 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

O hudo! :)
Škoda, ker kaj takega ne moremo nest na teren.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jul 2015, 13:48 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Problem je samo napajanje projektorja oz. nek display. V končni fazi je lahko tudi 17" notebook, pa se vsi gnetejo okrog :) Lahko pa tudi s telefoni/tablicami spremljajo. Pač en router se postavi na baterije ali pa kar avtomobilski accu za omrežje in se lahko folk gor poveže in gleda rezultate.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jul 2015, 14:50 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Daj rezultate javno dostopne ne nek URL in naj se vsak sam konekta s telefonom in gleda. Kako bo imel dostop do neta je njegov problem, bo že dal nekaj centov za data transfer.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2015, 08:55 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Dodajam še tole.
Udeležba ne pomeni, da morate tekmovati, ampak, da ste na tekmovanju lahko prisotni tudi kot gledalec ali pomoč pri organizaciji itd.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2015, 16:58 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Živjo!

Zadnji dve leti sem bil primoran spremenit svoje prioritete in LEGO kocke so se znašle nekako blizu dna. To se vidi v moji (ne)aktivnosti na forumu in na odsotnosti zadnjih par tekem.

Mednarodna tekma se mi vseeno zdi super podvig in z veseljem se udeležim vsaj za petek in soboto. Želel bi si vsaj sobe v hostelu, ampak bom tudi v svojem šotoru brez problema preživel. Sestavljenega nimam nič, ampak ni vrag, da ne bi našel nekaj časa in skupaj zmetal dveh starih terencev. Pri organizaciji preveč aktivno žal ne bom uspel sodelovat, lahko pa ponudim prevoz iz Zagreba, če bomo povabili juhovzhodne kolege.

Super ideja, vsaka čast organizatorju da ma jajca kaj takega izpeljat.

Lep pozdrav, Damjan

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Avg 2015, 09:42 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

En mesec je naokoli in odziv na tale predlog je zelo slab.
Od vseh mejlov, ki so v naši bazi (pa jih ni malo), je na anketo odgovorilo 23 ljudi, od tega dva 2x.
Drugih odzivov praktično ni bilo.

V vodstvu se bomo še malce pomenili kako in kaj je s tem, ker pač rezultati ankete niso 100% potrditev udeležbe in ker je ljudi malo, se nam takšna organizacija niti ne izplača. Prav tako pa je škoda vsega časa in truda, ki bi bil vložen v to.

Sporočim naknadno kako in kaj.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Sep 2015, 08:26 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Če slučajno kdo čaka odgovor na tole. :)

Zadeva je do nadaljnega prestavlejna oz. zaključena. Čisto prevelik finančni in časovni zalogaj za tako majhen odziv.
Vseeno hvala vsem, ki ste sodelovali pri tem in upam, da pridejo boljši časi.

Ne glede na karkoli, bomo pa seveda tudi drugo leto orgnaizirali KT na standardni lokaciji v Lj., enkrat junija.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Sep 2015, 17:47 
Odsoten
System
System

Lepo pozdravljeni vsi kockarji. Sem dolgo čakal, da se karkoli že nekaj napiše tukaj. Žal pa nisem pričakoval, da se bo napisalo nekaj tako žalostnega. Škoda. Ampak bodo že prišli bolši časi. Sicer se pa lahko tudi v Tacnu imamo mega fajn.
Lep pozdrav, Valter

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Sep 2015, 20:21 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Vse bi speljali, samo če folk ne zanima, pa res nima pomena...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: