Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 11 Dec 2019, 14:34

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC kocke terenci vozilo
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2015, 17:06 
Odsoten
System
System

En lep pozdrav vsem LEGO oboževalcem. Za vse, ki niste bili na KTju, še vam jaz predstavljam iz moje strani tegale tekmovalca za KT. Vozilo resda ni nič posebnega iz tehničnega vidika, je bolj kot ne dirkalni polž z ogromnim videzom. Mislim da je najbolje pogledati malce slikic.
Slika
Slika
Slika
Najbolj pa mislim, da se za zelo dober uspeh lahko zahvalim tejle frendici opici.
Slika
Vozilo je poganjalo 2x xl motor in 1 servo motor za ovinkanje. Napajanje je preko velikega BBja.
Pogon je 4x4 brez diferencialov.
Slika
Vozilo sem stehtal in ima celih 1.4 kilograme. Lahek resda ni najbolj za takšna tekmovanja.
Slika
Slika
Da sem spoznal organizatorje in sotekmovalce na tekmovanju in da sem prvič nastopal na takšnem dogodku mi je pomenilo zelo veliko in sem zelo vesel, da sem se ga lahko udeležil.
Presenetila pa me je tako visoka uvrstitev, saj tega niti v sanjah nisem pričakoval, kaj šele da spada zraven tukaj tudi praktična ( za nas lego oboževalce ) nagrada.
In še ena in zadnja fotka z nagrado. Ki sem je seveda zelo vesel.
Slika
Našel sem pa seveda tudi nekaj časa, da sem izdelal še en video o vozilu.Ni nekaj posebnega, ampak samo malo vožnje z njim po gozdu.

Se že veselim naslednjega srečanja z tekmovalci in njihovimi vozili.
Vsem skupaj hvala lepa.
En lep pozdrav. Valter

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC kocke terenci vozilo
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2015, 17:17 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
9 fingers, tvoj polžek se je odlično odrezal! Kako že pravi pregovor; "Naglica ni dobra, je rekel polž, ki je sedem let na ograjo lezel in nato padel dol." :D
Poleg odličnega rezultata, je tudi zgledal odlično.
Hvala za predstavitev kreacije, še bolj pa smo bili veseli tvoje udeležbe na tekmovanju, kot tudi mokrote, za kar se ti še enkrat zahvaljujem!
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2015, 17:59 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Ja hitrost je na KTjih prej slabost kot prednost, ker je potem dosti težje biti natančen na vratih. Tudi moj tovornjak je to potrdil :-) Čestitke za zmago :pil: in strupen ega terenca. Mogoče edina pomanjkljivost je visoko težišče, kar je pa večen problem večine nas...

Lepo, da smo se spoznali in upam, da se še vidimo. Fajn je tudi, da se nisi ustrašil tistih nekaj km, ker je verjetno to za veliko ljudi GROZNA težava,...no midva nisva taka ;-)
Lp, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2015, 20:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Novi tekmovalci so vedno dobrodošli. In ti so dokaz, da je strah pred neuspehom lahko popolnoma odveč.
Nam ta starim pa brca v rit, da se udeležimo s svojimi vozili in ne iščemo izgovorov zakaj pa tokrat ne.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 07:08 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Ker se na Technicalije ne spoznam, lahko samo komentiram splošni vtis. Všeč mi je oblika avta brez strehe in dokaj polna dodelanost podrobnosti na kabini. Razumem, da je pri teh avtomobilčkih pomembnejša sposobnost vožnje, ki jo težka kabina lahko pokvari, zato mi je zelo simpatična rešitev odprte kabine in skritih ''motornih'' delov.
Za konec pa še pohvala za pridružitev tekmovalcem na KT.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 10:00 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Avto zgleda zelo dobro, pelje se pa tudi solidno. Preseneča uporaba "knobov", ki sem jih jaz tudi že uporabljal, a sem ugotovil da se ne obnesejo najbolje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 14:13 
Odsoten
System
System

Hvala lepa za komentarje. Kar se tiče knobov, če je zadeva pravilno zmontirana,je po mojih izkušnjah to najboljši prenos za velike sile. Ne vem zakaj bi se jih bali, razen tega da zaradi direktnega prenosa vse ostalo potrgajo, kot so kardani in podobno. Pri zobnikah pa itak pod silo začne vse škrtat. Drugič pa upam da bo mokrota trajala malo dlje, da počvekamo o teh stvareh malo. Se veselim naslednjega srečanja.
LP,Valter

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: