Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Nov 2019, 19:55

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 14. KF - Slike in vtisi
OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2015, 19:43 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Vsem obiskovalcem bi se prav lepo zahvalil za množičen obisk, za njihove pohvale in vzpodbudne besede. Še kako dobro to dene in nam daje novega elana za prihodnjič.

Tokrat so KockeFest obiskali tudi tujci in sicer dve družini iz ZDA, ki začasno bivajo v Sloveniji. Slišati je bilo tudi Ruse, Špance, Čehe...
Med drugim pa sta se v nedeljo oglasili tudi dve skupini iz Italije. Eni iz Trsta, drugi iz Udin. Slednji so bili tudi predstavniki njihovega kluba ljubiteljev LEGO kock, s katerimi smo izmenjali tudi nekaj besed.

Skratka, KockeFest je bil odličen, druženje super, kreacije fascinantne. :D
Se vidimo ponovno oktobra!
LPG

Slike in poročilo, kot obljubljeno: http://www.kocke.si/kockefest/kf14.php

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: 14. KF - Slike in vtisi
OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2015, 21:07 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Hvala vsem obiskovalcem za pohvale in konstuktivne kritike :D ... Še en odličen KF je za nami in polno novih zamislic za v prihodnje :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2015, 00:34 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Obisk KF-ja smo imeli v načrtu šele v nedeljo, a otroci niso mogli zdržati do takrat. :D
Tako smo jo po izletu kar brez kosila mahnili v Koseze.

In se imeli luštno.
Ob prihodu mi je na vhodu znani pirat podaril že tradicionalni objem, jaz pa sem iz žepa potegnila že znano vsoto in se takoj odkupila za pozornost z nakupom srečk.

Tudi tokrat sem na razstavi veliko klepetala in malo manj opazovala kreacije, zato sem vesela vseh avtorjev, ki so me k ogledu mojstrovin pritegnili z dodatno razlago.
Sem pa ugotovila, v čem se Medexove škatle piratov razlikujejo od tistih v trgovini.

Otroci so doma rekli, da jim je bilo na razstavi všeč vse. Skupaj smo se kar nekaj časa zadržali pri teflonu, ki nas je spet navduševal s predstavitvijo zanimivih kreacij. Zdaj vemo, kakšnega psa si lahko omislimo in kaj si lahko nabavimo namesto klasičnih bonsajev. Morda nam bodo šale pletli le še roboti, Rubikovo kocko pa se bom naučila sestaviti sama (bpavsic je dajal vtis, da stvar ni tako zahtevna) in seveda ne bom tekmovala z robotom, ki bo enako stvar opravil bistveno hitreje. Takoj jutri si grem kupit kocko! Robota pa ne bom sestavila že jutri. :D

Fantinu je bila poleg "vsega" najbolj všeč dioroama iz 2. sv. vojne, najstarejši kolišča (menda tudi zato, ker je bila tam želvica od Frendic), najmlajši pa starejše DUPLO živali, ki jih doma nimamo.
Meni je poleg vse krasnih kreacij v oči najbolj padla bpavsiceva nenavadna in velikanska zgradba.

Bilo je luštno. Nisem sicer podrobno pogledala vseh, ampak zdi se mi, da na majicah nimate več priponk s forumskimi imeni. No, saj vas večino poznam, pred leti, ko vas pa še nisem, je bilo pa super, ko sem lahko prečekirala ime, potem "strašnost" izgleda in se nato opogumila in koga pocukala za rokav. :wink:

Skratka - lepo ste pripravili tudi ta KF, pohvala prav vsem. Seveda se že veselimo naslednjega!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2015, 11:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tokrat sicer nisem bila 100% prisotna, sem pa bila zato presenečena nad številnim obiskom. Spodbudne besede in pohvale obiskovalcev pa so zelo prijale utrujenim nogam. Hvala vsem obiskovalcem in pa naši super ekipi za prijeten konec tedna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2015, 12:26 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Uff, spet se je odvrtelo veliko prehitro, sploh ne vem, kdaj je vikend šel mimo! Bilo je super, res je dober občutek videti toliko zadovoljnih obrazov in prejemati same pohvale (tako za ekipo kot sam dogodek). Vsaj jaz nisem bil deležen nobene kritike, tudi nad gužvo nisem slišal nobenih pritožb, čeprav je bilo menda na momente že kar prenatrpano. Precej sogovornikov mi je povedalo, da so izvedeli za KF slučajno, na Facebooku, kar kaže na to, da je le-ta zelo dober medij za obveščanje. Zdi se mi, da prepoznavnost Kockefesta močno narašča, tudi naval na Junior Kocketerence je bil zelo velik - tudi na Medexov račun, ki sva ga s Cwetqotom tokrat pokoristila za megafon :-) Precej otrok je imelo s sabo tudi svoja vozila, česar na prejšnjem KF-ju nisem zasledil. Na Technic/Mindstorms delu je seveda zmagal Teflonov Rubikov škrat, ogromno zanimanja in začudenja sta požela tudi brusilni stroj uporabnika Tacer12 in motorizirani Landrover Defender, ki ga je prispeval Androtech. Seveda tudi ostali "Super" avtomobili niso zaostali. Glede na zanimanje za 4x4 Crawlerje, pa imam občutek, da bi se v primeru ponovne izdaje še vedno prodajali za med.

Kreacije na ostalem delu KFja pa so bile tudi tokrat na zelo visokem nivoju! Še dobro, da smo bili tam že toliko pred uradnim začetkom razstave, da sem si uspel vse pogledat. Težko je izpostaviti samo eno reč, ampak bom vseeno: Med vsemi fantastičnimi detajli je meni zmagal astronavt, ki v hudi sili hiti v razmajano, iz desk zbito, "štrbunk" latrino v vogalu pristajalne ploščadi mega vesoljske postaje.

Kapo dol vsem, vesel sem, da sem lahko del ekipe.

LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2015, 13:45 
Odsoten
Technic
Technic

Izgleda, da sem (jaz + mladiča) prišel pravi čas, da sem se izognil gužvi. Sem mnenja, da je bil tale KF zares na nivoju. Tri stvari si bom pa zapomnil:
- ogromna vesoljska ploščad z vrtečim se obročem (le kako so ga sestavili?) in štrbunkom na vogalu (upam, da je gravitacija tam bila prisotna!),
- sestavljalec Rubikove kocke (ga že sestavljam!) in veliko superavtov,
- vojna diorama, pred katero je naš ta-veliki stal in bentil, zakaj ni frendic!?

Koš za odrabljene srečke je bil pa v času mojega obiska tudi zvrhano poln...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2015, 14:56 
Odsoten
Technic
Technic

Hvala lepa za prijazne ocene reševalca kocke. Z Aleksandrom sva imela srečo, da sva ga izbrala za predstavitev, saj sva ga sestavljala v zadnjem tednu, vključno s programiranjem in je vse pasalo kot ata na mamo. Tudi kocke so zdržale (no, v nedeljo popoldne so malo škrtale), je pa Rubikova kocka precej izrabljena. Extra bonus - pri šefovih puncah sva dobila pozitivne pike.

Iz KF v KF bolj in bolj cenim vse ostalo (meni se vedno zdi, da pri meni je en tak dolgčas, kjer poskušam mulce podkupiti s kakim sodelovanjem). Vem koliko truda je potrebno za vsako dioramo in sedaj le še uživam in iščem podrobnosti, ki me navdušijo. Zato hvala lepa vsem razstavljalcem in organizatorjem za prispevek.

Ker vas je kar nekaj spraševalo glede navodil, so le ta dostopna na MindCuber za NXT2.0 in EV3 (obe verziji).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2015, 18:45 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Tudi meni je ta KF minil v zelo prijetnem vzdušju, k čemer je prav gotovo pripomogla veliiiika množica obiskovalcev, ki smo jo na nekaj zadnjih tovrstnih dogodkih kar malo pogrešali. Njihove pohvalne besede pa so najboljša možna motivacija za nadaljnje ustvarjanje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2015, 20:52 
Odsoten
System
System

Kraj: Kočevje
Tokrat sem imel za KF rekordnih 20 min časa. (šef bil siten na n-to potenco) Zadeve sem le bežno ošvrknil z pogledom. Do tehnic "oddelka" nisem utegnil :( V spominu mi je ostala "Rene" diorama. Super izdelano.
Legofrik je pravi legofrik. Tista futrstična stavba tudi ni od muh. OStalo je pa nekako zamegljeno v spominu, a verjamem da je fenomenalno izdelano.

Upam da bo prihodnjič vsaj kakšna minuta več na voljo :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2015, 22:16 
Odsoten
Duplo
Duplo

S hčerko sva bila prisotna oba dneva. Izkušnja je vsakič znova boljša. Lepo ste to izvedli. Komaj čakava naslednji KF.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Mar 2015, 09:31 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Zadnji KF je pa bil res :excited:. Ko že misliš, da ne more biti boljše, se pojavita Skandinavc FH in MstrOfPppts s svojo vesoljsko bazo, ki mi je bila top kreacija (ja... bigger IS better) :D Tudi vse ostalo ni bilo od muh. Tračnice z "lesenimi" pragovi so izpadle super, Legofrikov Cafe Rene in Subixovi mostiščarji itak, VWFreakovo gradbišče je zažigalo (me je kar mikalo, da bi dvigoval in prenašal tovor z žerjavom). Mesto pa ... :car:. Sem se malo bal, da bo ta moderna "zelena" kontejnerska grdosija preveč izstopala ampak se je na koncu lepo zlila z okolico mesta in čeprav je bila ujeta med starim mestnim delom in Žekijevim blokovskim naseljem, vseeno ni bila za "krajinskega arhitekta križat".

Glede obiska pa kapo dol. Ne vem, če je že kdaj bilo toliko ljudi na KockeFestih, me je pa veselilo to, da je bilo vse skupaj (ali pa nisem opazil), zelo kulturno, le redko kateri otrok je skočil pod trakom do kreacij, tudi komentarjev v stilu "jah, saj vam tak Lego vse to podari" ni bilo... (vseeno malo boli, ko veš, da si zapravil kar nekaj tisoč eurov zato, da sestaviš nekaj za razstavo, potem pa dobiš "pod nos" da se itak samo igraš, kocke itak dobiš od Legota pa še plačan si za to)

V glavnem, razstavljalci smo se super imeli in upam, da tudi obiskovalci!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Mar 2015, 10:13 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Mene je presenetilo število obiskovalcev. Seveda pozitivno.

MOCi so bili res vrhunski, ponovno smo si letvico postavili stopnjo više.

Space postaja je bila glomazna in polna grebla po robovih. Kako se Jaba stlači v WC?
WWII v vsaki podrobnosti vrhunska. Jame od granat, preluknjani stavbi, vozila, minifigi iz Cafe Rene, vrvica od dinamita do sprožilca,...
Koliščarji...hmmmm
Gradbišče kot mora biti, brez napake ali pomanjkljivosti.
Arctic malo natlačeno, samo kaj čmo, če je toliko setov, prostor pa omejen.
OOB prostor z novimi seti je vedno za pogledat, da se lažje odločimo za nakupe.
Mesto zanimivo z vseh strani in tokrat je močno ozelenelo.
Duplo spet drugačen kot prejšnji krat.
Diorama mesta v vogalu me je še najmanj impresionirala. Vsaka zgradba posebej je OK, skupaj pa niso dale WOW efekta.
Rubick bot zna več od mene, Ronijev brick deluje (čakamo dobavljivo verzijo), Supercarji so carji.

KF15 bo nov izziv, ki se ga že veselim.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Mar 2015, 14:45 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: LJUBLJANA
Še moj komentar: kapo dol vsem organizatorjem in avtorjem! Kreacije so bile res vrhunske! Se vidi, da se za njimi skrivajo stari mački in mačke, kjer gre ustvarjalnost in detajlnost samo še navzgor.

Je bila pa meni ena kreacija še posebno ljuba: Cafe Rene in prizor iz WWII!
Razlogi so naslednji:
- tematike še nismo videli
- zgodovinska tematika, te so itak meni najljubše
- Alo, Alo je meni najljubša humoristična serija iz (no ja) mladosti
- hudi detajli, carska vozila, zgradbe in nekaj "custom" gradnikov

Sicer je prostor za tako množico obiskovalcev postal kar malo premajhen, toje torej postal sladek "problem", ki pa se ga bo dalo z nekaj prijemi omiliti. Upam, da se bo KF posledično okrepil tudi na strani razstavljalcev in avtorjev.

Vse čestitke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2015, 08:42 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Tudi mene je impresioniralo to, da je bilo oba dneva veliko obiskovalcev. Ponavadi je bilo en dan veliko, drugi dan pa manj.

Najbolj sta mi padli v oči kreaciji vesoljska postaja in "zelena" kontejnerska grdosija. Že ob postavljanju je bilo veliko dela.
No tudi druge kreacije niso bile za stran vreči. Prizor iz WWII je zelo dobro narejen. Na kreaciji so mi najbolj všeč so vreče peska, katere niso ravno LEGO standard, če se ne motim.
Tudi robot za reševanje Rubick-ove kocke je bil zanimiv. Da o supercarjih niti ne govorim, ker so vsak po svoje zanimivi. Edino kar mi ni šlo v glavo je to katere funkcije je imel še LAND ROVER. Poleg premikanja in zavijanja, ...???
Tudi Power brick je zanimiva zadeva, za atero upam, da bo uspela.

Če ne prej se vidimo na naslednjem KF-ju.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2015, 13:42 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Slike in poročilo, kot obljubljeno: http://www.kocke.si/kockefest/kf14.php
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2015, 14:08 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Kaj ti prinesem še moje slike, da še kako dodaš?

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2015, 14:41 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Prepozno, je že vse urejeno. Hvala vseeno.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2015, 15:31 
Odsoten
Primo
Primo

Super slike, super razstava, škoda, ker me ni bilo tam. Mogoče mi pa uspe drugo leto. A frendic pa tokrat ni bilo na razstavi?

Zadnjič spremenil cebelicamya, dne 26 Mar 2015, 16:15, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2015, 16:02 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kaj naj rečem, KF je bil fantastičen. Ko sem vstopil, sem takoj videl velikansko stavbo, povsod ljudje, nove stvari... Res neverjetno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2015, 16:16 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
@cebelicamya
Ne, ker OOBji so praktično bili že vsi (in ne samo enkrat), MOCa pa v Friends stilu nihče ne. Ko bo dovolj novih setov, bodo spet (verjetno v jeseni).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: