Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Okt 2019, 14:13

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Brullwor
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2015, 13:13 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Brullwor je kraj v močvirnati deželi Moruth. Na tem močvirju je zgrajena hišica v kateri živi Ira. Ira je osamljena deklica, ki sovraži ta kraj in večino časa sanjari o lepi zeleni deželi imenovani Avalonia. O njej je veliko slišala od mimoidočih popotnikov. Ko sta se v otroštvu družila z Ericom, ki je doma iz oddaljenega Bluwhorma ji je obljubil, da se bosta nekega dne skupaj odpravila raziskovat drug kraj, ki bo mnogo prijaznejši. Nekega dne, ko jo Eric obišče se ga Ira srčno razveseli, še posebej, ker ji prinese šopek rož Mireirien, ki so redke in rastejo na nevarnih in težko dostopnih mestih močvirja. Dan, ki je bil vsakdanje turoben se spremeni v čudovitega in njuna težko pričakovana dogodivščina se prične.

Zaradi ponavljajoče teme nisem nameraval objavit, ker pa je bil všeč Vesni in ga je objavila na http://www.brickhamster.net pa naj bo.

Slika
Slika
Slika
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Brullwor
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2015, 13:35 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hitro briši, da ne bom vsega kriva! :-D

Všeč mi je tvoj stil in čeprav so si kreacije na prvi pogled zelo podobne, mene vedno znova presenetijo podrobnosti, kot so noži kot tečaji vrat. Vedno pa me navduši vegetacija. Čeprav je vse tako mračno, bi bilo super kdaj kaj videti v živo. Pa če rabiš kakšne bolj pisane rožice, kar povej. :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2015, 13:42 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Enak komentar kot na CC. Komaj čakam svetlo Avalonijo (dežela jabolk, če skrajšamo razlago na minimum)!

Mogoče off-topic:

Mi je zanimivo, kako veliko ljudi si izmišljuje svoja imena za osebe in kraje. In vse je nekako podobno zveneče. Močan vpliv Tolkiena on si pa niti ni veliko izmislil. Veliko njegovih poimenovanj je možno najti na obstoječih zemljevidih Evrope ali rodovnikih. Nekje je popolnoma enako, kje je samo črko zamenjal. In ni črpal samo iz Skandinavsko Baltskega okolje. Npr. Tolkienov Radagast: Radigest, tudi Radagost je staroslovanki bog, ki nosi tudi ime Svarožič oziroma Božič in je sončno božanstvo. Ime pojasnjujejo kot sestavljenko iz Radlibens (vesel, zadovoljen) in gost - hospes, kar prikazuje tega boga kot gosta, ki ga radi vidimo in radi sprejmemo medse. In zelo podoben mu je bil Radagast v LOTRu in Hobbitu. Poklon na tem mestu raziskovalnemu delu Tolkiena in morda v poduk tistim, ki ne veste, zakaj je taka dela pisal leta, praktično celo življenje in ni dokončal svojega izmišljenega sveta. Ustvaril ga je, ker si je želel živeti v takem svetu. Dokaz je njegov grob:
Slika

To pišem zato, da spodbudim vse vas, da ne mečete samo kock na kup v MOCe brez vsebine, pač pa tako kot @Jaka, ki ima vizijo za zgodbo, ki preseže en MOC.
Škoda, da taki opusi ne ostanejo sestavljeni v celoti in ne pridejo na KF.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2015, 14:17 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Tudi, če se tvoje kreacije zdijo ponavljajoče, vseeno objavljaj, saj je na njih vedno kaj novega.
Ne vem, če sem že prej opazil, a tokrat noži za pante na vratih zmagajo! :)
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2015, 14:45 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Novi dolgi rogovi za stebla vegetacije...vedno se kaj najde.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2015, 15:30 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Ja, z Bluwhorm hišico sem si zamislil zgodbo z Ericom, ki jo nekako vlečem z vsako naslednjo kreacijo. Zgodba teče v Eurobricksovem svetu Guilds of Historica, moj ceh pa je Nocturnus, kar pa nekateri od vas že poznate. Preden Eric in Ira prispeta do Avalonije bo trajalo še nekaj časa, tako da si bodo tudi kreacije tematsko sledile z GoH svetom. Subix, upam da nisi razočaran, ker bo Avalonia še nekaj časa čakala na zaključek. Kdo ve, mogoče ju pa zanese še severneje v Mitgardio in pride še kakšna snežna, čeprav si tudi že jaz želim uporabiti vse tiste pisane rožice, ki jih imam na razpolago in teh ni malo. Vseeno hvala, redhead1982.
:)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2015, 15:34 
Odsoten
System
System

Kraj: Kočevje
Tudi mene vedno navduši tvoja kreacija' čeprav se na "na prvi uč" zdijo enake preostalim. Pohvalno!
Tudi meni so noži za pante top ideja!

Ti kar objavljaj, da si da lahko cedimo sline, vsaj jst. Ko bi le sam preemogel toliko domišlije in znanja tehnik sestavljanja ter tak nabor kock.. In seveda časa, bi vsak dan bila nova kreacija.

Še enkrat špica hiška in okolica.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2015, 15:39 
Prisoten
Admin
Uporabniški avatar

Upam da te ni moj komentar tvoje prejšnje kreacije odvrnil od objave, saj nikoli nisem rekel, da kreacije niso vredu, kaj šele da ne bi bile vredne objave! Hotel sem te samo drezniti, da poskušiš še kaj novega in prav veselim se tvojih bodočih kreacij, če boš spremljal Erika in Iro na poti v Avalonio. Sploh če bosta tja šla preko puščave ali sneženega gorovja ...

Drugače pa spet ena odlična kreacija. Najbolj so mi tokrat všeč prozorni balončki na močvirju ...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: