Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Okt 2019, 17:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2015, 22:12 
Odsoten
System
System

Kraj: Nova Gorica
Po enem letu premora se je naš domači Lego vlakovni park povečal še za dva nova prišleka. Seveda je bil za to kriv sinov 7. rojstni dan. Ker se je lanskoletno darilo (že predstavljena parna lokomotiva tip 940) dobro obneslo (in je še vedno v voznem stanju!), sem se odločil, da bo letos poleg belega potniškega vlaka na domače tračnice prisopihala tudi manjša parna lokomotiva. Sicer sem imel načrt zanjo pripravljen že vsaj pol leta, a mi je nekaj nepredvidljivih dogodkov kot nalašč redno spreminjalo načrte.

Parna lokomotiva na Ajdovski železniški postaji kkStB 99.64 (JŽ 153-011), po kateri sem se zgledoval je bila do lanske jeseni skoraj v celoti zelene barve (sicer pa nujno potrebna obnove), zato sem tudi začel z nabavo manjkajočih delcev v tej barvi. Med tem sem ugotovil, da nekateri delci, ki jih je LDD poznal v zeleni barvi, dejansko v tej barvi ne obstajajo (na primer vrata 1x3x2), ali pa kocka 1x1 z enim stranskim čepkom, ali pa okno 1x2x2… tako da sem že skoraj obupal. Pred tem, da nisem vrgel puške v koruzo me je rešila obnova omenjene lokomotive, a kaj ko so jo prebarvali popolnoma v črno (z nekaj malega rdeče), kar pa mi spet ni ležalo, zato sem se odločil, da jo »pobarvam« po svoje, torej malo zeleno in malo črno.

Verjetno jo bom naknadno tudi motoriziral. Prostor za motor se bo našel v izdolbenem »trebuhu«, BB in sprejemnik pa bosta na vagončku, ki ga bom še naredil.

Kolesa niso Lego, temveč od BBB, kompromis v katerega sem bil primoran, saj Lego take dimenzije parnih koles ne pozna. Lokomotiva je široka 8 čepkov.

V bližnji prihodnosti bo deležna še par manjših popravkov, na primer sprednje »antene« bodo v celoti črne, tudi ventili v kabini ne bodo več rumeni, temveč rdeči in dobila bo še zadnje sredinsko (slepo) okno. Razmišljam tudi o tem, da bi naredil nekaj rdečih nalepkic z napisi in številkami, ki so na pravi lokomotivi.

Ajdovska kkStb 99.64 iz levega boka (pred obnovo), ki mi je služila za vzorec in enak pogled na mojo izvedbo take lokomotive.
Slika

Še pogled desno/spredaj
Slika

in levo/zadaj.
Slika

Pogled v notranjost kabine (pred obnovo) in moja izvedba le te, z odstranjenim večjim delom kabine. Pri vratih sem bil primoran sklepat kompromise.
Slika

(se opravičujem, če so nejasnosti glede zelene barve, barva je običajna temno zelena, a na slikah deluje nekam preveč svetlo)

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2015, 23:01 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Tega sopuha pa poznam. Madona, sploh nisem vedel, da so ga premalali - kdaj točno se je že to zgodilo? Bom moral kej na zrak :-) Sam tole s črno so pa fajn kiksnili, po moje.
Drugače pa res dobra izvedba - prava maketa. A je imela tudi v resnici tender, ki ga nameravaš zgraditi?
LP, miha

Zadnjič spremenil MajklSpajkl, dne 11 Jan 2015, 23:22, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2015, 23:02 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Odlično ti je uspela. In še notranjost ima izdelano!
Edino kjer se opazi odstopanje je, da pri originalu zadnji 'odbijači' bolj ven štrlijo.

In zeleni 4L bari so nesramno dragi :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2015, 00:08 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Luštna je!
Pri takšnih kreacijah je potrebno vedno sprejeti nekaj kompromisov, ker se enostavno ne da narediti identične kopije, saj ni LEGO elementov ali pa so le ti preveliki in nesorazmerni z originalnimi.
Tebi je uspelo zadevo lepo skopirati. Kapo dol!
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2015, 00:25 
Odsoten
Technic
Technic

Odlična je! 8 čepov širine ji lepo pristaja. Kako pa izgleda v ovinku?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2015, 00:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Čisti original. Zelo lepo dodelano in v všečni barvni kombinaciji. :superca:

Lepo, da objavljaš slike primerjalno z originalom. Tako se dejansko vidi, kako si se potrudil za vsak najmanjši detajl.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2015, 10:13 
Odsoten
System
System

Prebarvali so jo oktobra, takrat pa sem imel "pregrešno drage" dele že nabavljene.
Ta tip lokomotiv ni potreboval tenderja, saj je imela zalogo premoga in vode na sami lokomotivi. Zato ji bom najverjetneje dodal tovorni vagon v katerem bo skrit BB in sprejemnik.
Odbijači pa so po nesreči bili pripeti en čepek preveč blizu zadku lokomotive. Me je sin preganjal s slikanjem in objavo fotografij, tako da sem ta spodrsljaj popolnoma spregledal, no videl sem ga ko sem imel slike že na računalniku a se mi ni hotelo ponovno slikat.
Skozi ovinke pelje dobro, ker so prednja manjša kolesa na svojem premičnem vozičku. Edini problem sem trenutno opazil pri premičnem drogu,ki med svojo potjo skozi luknjo tolče v rob med obema kockama.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2015, 11:00 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

skoda305, ko govoriš o premičnem drogu, ki tolče ob kocko, najbrž misliš axo.
Ali ta tolče v notranjost obeh Technic kock, kjer je speljana ali izven njiju v kocke, ki so na sprednjem delu lokomotive?
Če v Technic kocke, potem akso zamenjaj z 4L barom, bo sicer bolj ohlapno, a se zna zgodit, da ne bo tolklo.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2015, 15:29 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: okolica Ajdovščine
Ta lokomotivca je pa tudi meni znana, res si na njej upodobil veliko detajlov. Tako kot za tisto iz Nove Gorice, je tudi ta odlična. Zelo me impresionira dodelanost notranjosti.

PS: Iz kje bo pa naslednja lokomotiva? V Sloveniji imaš še gotovo veliko kandidatov... (Štanjel, Divača ... )

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2015, 20:14 
Odsoten
System
System

Verjetno bo najprej na vrsti postojnska, potem pa obe ki jih omenjaš. Je pa na prednostni listi potniški vagon za novogoriško.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: