Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 09:28

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 99 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Lego Store Zagreb
OdgovorObjavljeno: 11 Sep 2014, 14:49 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Pa se da kje ugotoviti kaj vse bodo imeli v ponudbi? Samo novejše zadeve ali tudi stvari, ki gredo počasi že izven programa?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Sep 2014, 20:56 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Ribnica
To tudi mene zanima ja, kaj vse bodo imeli v ponudbi, a je mogoče kje to napisano ali je najbolje da se jim pošlje mail?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Sep 2014, 21:33 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Imeli bodo novejše zadeve, saj so pred kratkim polnili trgovino. Slike, ki so jih objavljali pred kratkim (in kjer so bili starejši seti) so bile iz druge trgovine.

Vprašanje pa je kakšne bodo cene. Na splošno so na hrvaškem kocke kar drage.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2014, 13:54 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Hmmm, torej je čisto možno da še z 20% popustom vred nakup ne bo nekaj ekstra ugoden (pa je treba jasno priti še tja + že omenjena gužva), razen mogoče za kakšen set kot je npr. 70810 MetalBeard's Sea Cow, ki pa ste nekateri že napisali, da ga morda sploh ne bo...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2014, 15:37 
Odsoten
Moderator

Itak, da je neumno iti tja z razlogom, da boš nekaj eksluzivnega dobil za mali denar. Utopija. Bomo pa seveda poročali kako in kaj, ce bomo tam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2014, 15:50 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

No za nek mali denar jasno da ne, ampak pred nekaj časa mi je nek znanec, ki sedaj že kar lep čas dela v Nemčiji rekel da je ob otvoritvi ene take trgovine tam gor dobil ene par setov precej ugodneje kot bi jih (po njegovih besedah) kjerkoli drugje. Žal pa sva o tem le bežno govorila (sva se na hitro srečala ko je bil na dopustu tukaj) tako da podrobnosti ne vem. Bo pa poročilo iz Zagreba vsekakor dobrodošlo.
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2014, 16:10 
Prisoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
A gre kdo dejansko na otvoritev in ima še eno mesto prosto v avtu, in je pripravljen poslušat pol dneva enga primorca? Jaz bi se dostavil recimo do LJ potem pa dalje, če pa je kdo z Vipavske doline oz. v koridorju Ajdovščina-Ljubljana, pa še toliko bolje.
Lp, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2014, 22:36 
Odsoten
Moderator

Nekaj slik iz FBja. Po videnem, očitno "kocke na kg" in pa eksluzive...Izgleda, kot pravi Lego Store. Všeč mi je.

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph ... e=5492AFF4

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph ... e=54879393

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph ... e=549A63C9

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph ... e=548972AD

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2014, 20:06 
Prisoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Živjo,
sinoči sem se odločil (žena je popustila :P ), da pa grem na to famozno otvoritev.

Prispela sva ravno ob 11ih tik preden so sneli črno zaveso z izložbenih oken...

Slika

Naroda seveda kot peska v puščavi. Trgovina je tik ob "luknji" v hodniku v prvem nadstropju takoj naprej od glavnega vhoda. Organizator si je zamislil vstop v trgovino z ene strani, izhod pa iz druge, kar je super, malo je kiksnil le v tem, da s trakovi ni ustvaril dovolj ozkega koridorja (recimo dva po dva) in je tik pred vhodom bilo tako paštetovanje, kot ga lahko doživiš samo na podobno fanatičnih dogodkih :lol: Kar naenkrat sem postal pravi "iphone manijak", ki stoji kot budala pred trgovino... pa tako sem se jim do sedaj smejal :oops: Najbolj grozno od vsega je predvsem to, da so se v to gužvo podali tudi starši s precej majhnimi otroki, ki so komaj preživeli, strmeč v potne riti množice, začuda ni bilo nobenih omedlelih. Nekaj materam sem že skoraj zabrusil, da naj vsaj otroka slečejo v tej gužvi, ne pa, da ga imajo v debelem puloverju vsega prešvicanega...abup! Še dobro, da sem bil med višjimi in sem uspel ujeti vsaj nekaj kisika z višav. Čakanje je sicer potekalo mirno, no neka mladež se je nekaj guzila proti nekemu prepotenemu AFOLU, pa matere z otroki so se kar prerivale, za kar pa jim tudi ne zamerim. V trgovini je bilo lahko hkrati le 50 ljudi, čeprav mislim, da so potem to cifro vseeno malo dvignili.

No po dveh urah in četrt stoičnega prenašanja 17 ljudi hkrati v mojem osebnem prostoru sem končno vstopil v ta hram nam tako ljubih kock...

Behold...
Slika

Kot je že na FBju organizator povedal, trgovina res meri dobrih 150 kvadratov, nekje 10 x 15+ metrov. Vzdolž sten na levi in desni so visoke police s seti, med njimi pa je nekaj vitrinic z zgrajenimi modeli. Enako velja za izložbeno okno, ki je v celoti stekleno po vsej širini. Od vhoda na sredini je koridor do SAMO!!!! dveh blagajn (glavno ozko grlo za pretok množic) ob katerih so stojala z obeski za ključe, za blagajnimi pa je PAB stena (4 x 12 bobnov), ki pa, vsaj po mojem mnenju, ni ponujala ne vem kako privlačnih oz. uporabnih kosov...

Slika

Slika

Med policami in glavnim koridorjem so nižji "boxi" z razno robo, nekaj mizicami za igro, razstavnimi eksponati in bobni za minifig MOCanje.

Slika

Še nekaj vsebine na policah:

Na levi strani CITY, FRIENDS, CREATOR in DUPLO...
Slika

Na desni strani pa CREATOR EXPERT, nekaj ekskluziv, TECHNIC, STAR WARS, CHIMA, pa še razne akcijske serije...

Slika

Slika

Verjetno vas zelo zanima kaj se vse dobi:
Gledal sem bolj svoje področje - torej Technic: Imeli so praktično vse od letos in lani, razen 42000 nisem zasledil. Od "kao" težko dosegljivih so imeli precej Simpsonovih hiš, modularcev, celo Tower bridge, za katerega sem mislil, da se ne prodaja več, pa Death Star od SW, LOTR tower, no saj večino se vidi na sliki... Žal ne duha ne sluha o UCS Tumblerju, niti o Božičkovi delavnici, ki je bila tudi na "šoping" listi. Kateri seti iz ostalih serij so še manjkali, žal ne vem, ker ne pokrivam celega asortimana... So pa police pridno zalagali in so bile videti vedno polne.

Nekaj sem seveda tudi zapravil :mrgreen: Za božička sem si namenil 42029 Technic Customized pick up truck, in ker so mi izpred nosa spulili zadnjo škatlo Pariške restavracije (če bi jo takoj, ko sem v trgovino prišel, pobral s police, bi jo imel - so bile še tri tam :evil: ), sem se odločil, da nabavim še set 10244 Fairground mixer, ki mi je bil že ob predstavitvi zelo všeč, a se bo še nekaj časa medil v omari, da mulci še malo zrastejo.

Cene: Kar sem gledal so morda rahlo višje kot naše oz. S@H. No ravno moja dva seta sta bila dražja glede na S@H: 42029 - 725HRK (95€ - torej +5) in 10244 - 1140 HRK (kar 150€ vem ja +20 - precej dražje kot na spletu). Oboje sem nabavil zaradi 20% popusta, sicer se sploh ne bi odločil, pa malo še afekt prvega obiska LEGO trgovine. Letošnji Technic flagship Volvo nakladač je bil recimo 220 €, kar je z -20% kar solidno, ampak sem se vseeno odločil, kot sem se... Žal pa nisem počekiral cene na PAB steni, kjer se plačuje na "kile", tako da tisti, ki vas je to firbcalo ne zamerite.

Ko si seveda nabral svoje, je bilo potrebno še vsaj pol +ure čakati na blagajno. Ko sem se postavil v vrsto, se je bila ta že zavila nazaj od vhoda proti blagajni. Res velika napaka, da niso vsaj za otvoritveni vikend dodali še ene ali bolje dveh blagajn, ker bi stvari dosti bolje tekle. Ko sem stopil iz trgovine, se je kolona čakajočih vila že precej daleč po hodniku, prav zasmilili so se mi tisti reveži, ki jim ni ušlo še par ur stanja in čakanja. Na FBju je nekdo lepo povedal, da bi lahko organizator bolje poskrbel za malo več animacije, pa kako platno z LEGO moviejem ali ostalimi LEGO vsebinami za kolono čakajočih. DJ res ni kaj prida dvigoval vzdušja... Zunaj je bilo sicer še nekaj dogajanja, ampak precej uborno - nekaj mizic s kockami in dve večji kreaciji iz kock...

Če povzamem,... če ne bi šel, ne bi nič zamudil, mi je bilo po vseeno fajn in sem zadovoljen z izletom, pa še iphone fanatičarje bolje razumem. Verjetno se samo zaradi nakupa v LEGO shopu ne bi še enkrat podal v ZaBreg. Tudi profita glede cen ni bilo, z 20% popusta sem vsaj malo pokril ostale stroške. No, pa še žena si je par cot nakupila in ni nič črno gledala, ko me je zagledala obloženega z dvema velikima rumenima vrečama.

LP, miha

Zadnjič spremenil MajklSpajkl, dne 13 Sep 2014, 23:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2014, 20:19 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Mi potem nismo šli in mi tudi ni žal, ker gotovo ne bi čakal (če bli šli v kakšni AFOL navezi kot na Dunaj potem morda še, z ženo in otrokom pa ne).

Sem pa malo pobrskal po hrvaškem forumu: kila kock na PAB steni je 500kun, kar znese slabih 8eur. Splača se, a ne za vse oziroma je sistem tukaj drugačen, saj se splača jemati lahke kocke in ne majhnih kot na pravem PAB-u. Zelo se recimo splača vzeti rožice, travo itd.., na splača pa se kakšnih gum ali majhnih, zbitih kock.

Cene so take kot pri njih v Mullerju in drugod, torej malo višje S@H (saj so pri nas v trgovinah tudi).

Treba bo pazit na kakšen akcije, sice se pa ne vidim da bi hodil tja. Ravno glavnih stvari, ki vlečejo v uradni shop ni: VIP popusta in posebnih modelov (kot je bil vesoljček julija).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2014, 20:34 
Odsoten
Moderator

Tocno tako, tudi mi na koncu nismo sli zaradi slabega vremena, pa dejstvo, da bi za sam vstop v trgovino cakal ko bedak, mi tudi ni dišalo. Vidim pa, da je trgovina lepo založena, skoda edino da so cene navite. Neke gnece v prihodnje verjetno ne bo. Se strinjam s predhodnikom, bomo pozorni na akcije v bodoce.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2014, 21:04 
Odsoten
Moderator

cvetqo:

500 Croatian kune = 65.5306918 €

Tole se mi zdi huda cena.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2014, 21:48 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

So imeli morda še kaj castle serije (2013 in Kingdoms Joust, ki se ponekod še dobi)? Sicer na nobeni sliki ne vidim, ne tu, ne na njihovi Facebook strani, ampak če so imeli še Tower bridge...bi lahko imeli tudi še to. Še vedno malo cvikam da bi jutri šel; naslednje lego trgovine v bližini najbrž še dolgo ne bo in če bi že šel bi vseeno šel raje sedaj ko imam popust, malo me tudi matra Death Star, če ga res še imajo (sicer nisem Star Wars fan, ampak ta set mi je pa zelo všeč) in ceneje se ga verjetno ne bo dalo dobiti...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2014, 21:54 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Če primerjam s PaB steno v 'tapravem' legoshopu: v velik lonček (18 EUR oziroma 17,25 EUR pri rabljenem) se da brez problema nabutati čez 400 g kock. Sicer je spet odvisno, ali namečeš noter malo velikih ali ogromno drobnih kock, ampak neka povprečna teža bi bila nekje okrog te vrednosti. To bi potemtakem zneslo recimo 40-45 EUR/kg, tako da je tukaj cena res solidno navita. Ta sistem na kilogram bi se splačal edino za kakšne kocke v redkejših barvah, ki pa jih na teh stenah itak nikoli ni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2014, 23:06 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
MajklSpajkl, hvala ti za izčrpno poročilo. Malce me le firbec matra, po koliko so bili kaj modularci. Si si mogoče zapomnil kakšno ceno?
Drugače pa še dobro da nismo šli. Sumil sem, da bo dren in sumil sem, da bo folka več, kot na otvoritvi na Dunaju, kjer je bilo sicer nekaj naroda, ampak tole, kar pa na slikah vidim, to bi pa pri meni povzročilo obilico slabe volje in obrat levo-krug in drugam. :D
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2014, 23:28 
Prisoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

@The Bandit: Žal nisem opazil nobenega castle seta, sploh pa ne tega Kingdoms Joust, ker bi mi takoj padel v oči... Teh sivih SW kugel so kar precej znosili mimo mene, ko sem se še slinil pred šipo, nisem pa bil pozoren, ali je bila še kaka na policah, ko sem odhajal...

@Legofrik: Joj oprosti, ampak nisem počekiral cen, razen Parisian restaurant vem da je bila 150 ojrotov, za ostale pa nisem gledal. Sej, ko sem bil že nazaj čez mejo, se mi je rolalo po glavi, da sem pobral premalo informacij za vedoželjne... :oops: Je bilo pa malo tečno to s cenami, ker je imela vsaka škatla na zelo majhni nalepki z zelo majhnimi črkami ceno napisano, na samih policah ni bilo nič in si moral vsako škatlo dol s polic vlečt, tile modularci pa so bili bolj ali manj na višjih policah in je en, sicer prijazen, ampak precej nizek fantina gor po enih lojtrcah skakal :lol: Si mislim, da so pa kar v redu založeni, ker mi je prav ta lojtra-mož rekel, da imajo v glavnem skladišču še Pariške restavracije, ampak mi ni znal povedati, kdaj bodo to pripeljali. Sklepam, da bodo zdaj čez noč nafilali.

Kot sem rekel, težko da bo nek hud prihranek od tega vikenda...tistih 20% ti ravno omili potne stroške, razen če ne kupuješ masovno v smislu 1k€+ (daleč ven iz moje lige :cry: )

Aja @kivi: Kar se pa tiče PAB cene, mi koncept ne gre ravno v glavo - tam je 48 različnih kosov, in če ne hodiš tja dva krat na teden (če se roba dejansko sploh toliko rotira) prideš in lahko ne dobiš nič pametnega...ali je običajno vsebina PAB stene kje v teh shopih objavljena?

Drugače pa za vas stare mačke, ki ste bili že v vseh sortah teh trgovin, bi bilo drenjanje danes verjetno res strel mimo, zame pa je bilo to prvič in sem pod črto zadovoljen.

Naj dodam še to: Tista srečna tisočica, ki so med prvimi všečkali njihovo FB stran so menda prejeli polybage in sicer frendice za punčke, city police za fantke in nek komplet pisal za ta resne - tako sem vsaj slišal pogovore...

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2014, 23:35 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Aha no, torej je Tower bridge prej izjema kot ne (jih je očitno še veliko na zalogi) in starejših setov pričakovano ni. Samo Death Star me pa najbrž ne bo premamila, da bom šel (samo za firbcanje se bom pa ustavil ko bom kdaj sicer kje v bližini).
A pa je bilo opaziti še kaj Slovencev?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 00:35 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
@MajklSpajkl

http://www.brickbuildr.com/view/pab/

Tu je na enem mestu zbrano, kaj naj bi se nahajalo na PaB stenah v pravih legoshopih. So pa ti seznami precej nezanesljivi, ker so updejtani bolj tako-tako. Na primer letos junija v Münchnu v vsaki trgovini vsaj polovice kock s seznama ni bilo, čeprav je kazalo, da je relativno ažuren. Ampak če greš gledat posamezne kocke na seznamu v določeni trgovini, hitro ugotoviš, da marsikatere že zelo dolgo niso posodobili. Tako da je PaB v bistvu vedno loterija, in ravno to je tisto, kar LS na nek način dela bolj privlačen. :) Se pa ravno zaradi tega bolj splača iti na Dunaj ali v München, ker sta tam po dve trgovini v mestu in posledično dve steni, torej večje upanje, da morda najdeš kaj uporabnega. Rotacija pa ni kdove kaj hitra, ker na stenah običajno ni kosov, ki bi bili hitro razgrabljeni (se tudi kdaj zgodi, ampak to so zelo redke izjeme), tako da dokler nekega kosa pač ne zmanjka, ne bojo dali novega.

@The Bandit
Kingdoms Joust je bil del Kingdoms serije. Ekskluzive, ki izidejo znotraj redne tematike, so običajno precej kratkožive, približno toliko, kot zdrži izvorna tematika oziroma nekoliko dlje, prav veliko dlje pa ne. Kingdoms se uradno ne dobi več, na S@H je sicer res ostal še Kingdoms Joust, je pa vprašanje, če je to, kar se dobi, mogoče samo še zaloga za odprodajo. Tower Bridge spada v Sculptures, ki je že sama po sebi ekskluzivna tematika, kjer vsako leto izide le en do dva nova seta, zato je to najverjetneje vzrok, da je še vedno v rednem programu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 02:07 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Death Star-e so imeli menda samo 3-4. Cena 3490 hrk (450€).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2014, 10:36 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
MajklSpajkl, hvala ti. Ena cena je za mene dovolj. :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 99 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: