Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Okt 2019, 20:27

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 21109 - Exo-Suit
OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2014, 02:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Št. seta: 21109
Naziv: Exo-Suit
Št. kock: 321
Leto izdaje: 2014 (omejena serija 10.000 kosov)
Št. minifigur: 2
Cena: 34,99eur (LEGO S@H)

Set, ki ga bom predstavil tokrat, je v marsičem poseben: ne samo da gre za set iz serije LEGO Ideas, pač pa je to hkrati tudi prvi set iz te serije, ki ni nastal po licenčni predlogi (za katero je lažje dobiti podporo). Zasluga gre seveda priljubljenosti Classic space in res dobro narejeni predlogi znanega avtorja. To je Peter Ried (znan tudi kot "LegoLoverMan), v skupnosti znan po številnih "neo-classic space" kreacijah, kot je recimo ta spodaj in tudi po knjigi: LEGO Space: Building the Future.

Slika

Exo-Suit je nastal kot eden izmed projektov na bivšem LEGO Cuusoo. Kmalu je dobil dovolj podpore in je bil tudi potrjen, a se je potem z izdajo kar zavleklo. Model je bil namreč zelo krhek in zapleten za gradnjo, uporabljal pa je tudi nelegalne tehnike (clip na bar z radijem). Dodaten problem je bil še da je bil zgrajen v stari sivi barvi in iz precej kock ki niso več v uporabi.

Prvotni model:

Slika

S pomočjo LEGO designerja Marka Stafforda (ki sem ga imel možnost tudi osebno spoznati - kul tip) je nato z nekaj kompromisi nastal spodnji set. Datum izdaje je bil postavljen na 1.8. letos, serija pa omejena na 10.000 kosov, kar je še podžgalo fane (žal tudi preprodajalce).

Škatla je podobna kot pri Ghostbusters setu: odpira se navzgor in je malo trša kot običajne škatle, tako da je uporabna še za kaj drugega. Ozadje žal nič povezano z Classic Space, kar je zame razočaranje in mi tako škatla ni kaj posebej všeč.

Slika

Zadnja stran pokaže identiteto figuric: to sta avtor seta Peter (Pete) in njegova RL punca Yve.

Slika

Glavna atrakcija seta: zelena "space" figurica.

Slika

Logotip mi je zelo všeč:

Slika

Škatla je solidno polna:

Slika

Navodila:ponovno lepa in solidno debela knjižica, ki je tokrat tudi kvalitetno vezana in ne razpada kot pri ECTO-1.

Slika

Malo ozadja celotne zadeve in predstavitev avtorja:

Slika

Sledi kratka zgodbica, ki pojasni virtualno ozadje seta:

Slika

In pa še slika z nepotrebnim pripisom (za američane očitno ne) da se scene ne da sestaviti iz vsebine škatle.

Slika

Minifigurici Pete in Yve. Po dolgem času spet prave Classic Space figurice, tokrat prvič v zeleni barvi. Sicer odličen vtis pokvari nova čelada z vizirjem in novejši glavi (se pa lahko edino tako vidi da je ena figurica ženskega spola).

Slika

Med starimi in novimi "vesoljčki":

Slika

Zanimivejše kocke. Večina je LBG in DBG, nekaj pa je tudu srebrne. Deli sicer niso nič posebnega, pridejo pa prav za "greebling"

Slika

Gradnjo pričnemo z želvo (ki naj bi bila neke vrste "drone").

Slika

In malo ploščadjo z sodi (ki so tu zato da ima exo-suit kaj prijeti).

Slika

Gradnjo same "obleke" pričnemo z telesom. Gradnja je polna drobnih kock in naprednih tehnik in je kar zanimiva.

Slika

Invertna ploščica spodaj je potiskana.

Slika

Nogi sta simetrični, razen diska.

Slika

Roki. Moti seveda moder pin in pa sodček, ki ne paše na tak set.

Slika

Gotov model. Zadeva je solidno velika in všečna.

Slika

Tudi od zadaj zgleda dobro:

Slika

Slika

Kabina se priročno odpre:

Slika

Figurica seveda stoji:

Slika

In še z zaprto kabino. Vidnih je precej odtenkov LBG barve in pa tudi da nekatere kocke slabo držijo in so špranje (recimo tiste robotske roke, ki ne držijo praktično nič).

Slika

Set ima zelo gibljive roke in noge in tudi dobro ravnotežje. Glede tega vsa pohvala dizajnerju.

Slika

Še kompleten set:

Slika

Končna ocena in moje mnenje: koncept LEGO Ideas nam je prinesel še eno dolgo željeno zadevo: vrnitev Classic Space-a oziroma nekakšne "neo classic space" set. Z starimi seti, ki se jih spomnim iz otroštva tale set razen figuric nima nič skupnega.

Je pa fajn narejen, pa še upodobljeni model je nekaj na kar ljubitelji ZF zelo "trzamo": Exo-suit (Alien, Avatar, Rim of fire).

Tako da bi dal končno oceno kar visoko, recimo 9 od 10. Najbolj motijo "sodčki", prevelika pisanost (modra, DBG) in slaba kvaliteta določenih kock.

Še beseda glede dobavljivost seta:zadeva je "Ekskluziva", tako da set trži samo LEGO diretkno (preko neta in v LEGO trgovinah. Glede na ves "hype" okoli seta je bil seveda na S@H v par urah razprodan, se pa menda še najde kakšen v fizičnih trgovinah (z nekaj sreče tudi pri nas: poglejte oglase). Vsekako pa pohitite: serija je zelo omejena, druge pa ne bo.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 21109 - Exo-Suit
OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2014, 08:34 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: okolica Ajdovščine
Zanimiv in ličen set...

PS: prsti na rokah tvojega robota so malo čudno razporejeni, popravi jih. :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2014, 14:13 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Fantastično! Set in predstavitev!

@Pipi: Mislim, da je Cwetqo prikazal nejevoljo robota nad slabo kvaliteto olja, ki so mu ga dobavili in je vse zlil po vsemirni puščavi (kot če ti nekdo da toplo radensko), zato so zapestja zarotirana navznoter :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2014, 15:08 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Problem z zapestji je da so vpeta zelo ohlapno in se pri prijetem tovoru rada obrnejo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2014, 17:03 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Končno sem ga tudi sam sestavil. Figurici sta v tej zeleni barvi res hudi, moti le čelada. Kar se pa samega robota tiče je pa tako: gradnja je zabavna in zanimiva, všeč mi je številčnost majhnih kock, motijo me roke, ki so toge, DBG soda nikakor ne pašeta zraven in s temi kremplji delujejo precej aliensko - ''človeški'' roboti imajo ponavadi bolj oglate robove oz ljudem podobne ude - v tem primeru roke, brez izstopajočih špic in podobno. Drugi deli pa so narejeni kar solidno, najbolj všeč mi je lepo dodelan torso. Robot nekako ni mišljen za igranje, ampak bolj za dodatek na diorami, saj s premikanjem rok odpadajo določene kocke ali pa se ne premikajo kot je treba. Tukaj se vidi, da je imel izgled prednost pred funkcionalnostjo.

Moja ocena seta bi bila nekje 8/10. Vsekakor priporočam :)

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2014, 11:47 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Brez zamere, ampak meni je pa set "krneki". Niti ni ličen, niti ni igralen, niti ni poceni in poleg vsega me spominja še na Bionicle. Pa še figurice mi nista nič posebnega.
Edino kar je + pri tem setu je lična embalaža, zaradi česar pa seta ne bi nabavil. :)

Vseeno pohvaljen za lepo urejen prispevek.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2014, 11:56 
Odsoten
Moderator

Ravno zadnjič brskam po starih hispa pdf-jih in noter najdem tale "exo-suit" od Rieda (intervju z njim) iz leta 2009 se mi zdi. Dolga je ta pot od ideje do škatle.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: