Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 12 Nov 2019, 21:22

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2014, 23:02 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Predstavljam osmi set iz serije LEGO Ideas (prej CUUSOO), ki ga je osnovala Ellen Kooijman, ženska predstavnica AFOLov. Dejstvo, da za setom stoji ženska, je tu precej očitno, meni pa je bil to tudi dodatni motiv za nakup. V setu namreč dobimo 3 ženske minifigure.

Slika

Prvi problem pri opisu je bil izbrati ustrezen podforum. Za Creator sem se odločila, ker me figurice spominjajo na Creatorjeve sete 3v1, z razliko, da tukaj iz vseh kock sestavimo 3 različne modele hkrati.

Osnovni podatki o setu:
- kataloška številka: 21110
- ime: Research Institute/Raziskovalni inštitut
- serija: LEGO Ideas (#008)
- leto izzida: 2014
- starost: 10+
- cena: 20 EUR (0,12 EUR/kocko)
- število kock: 175
- število minifigov: 3
- Bricklink, Brickset, LEGO

Posebnosti tega majhnega seta je več. Škatla je iz tršega kartona, kot je v navadi za sete te velikosti, kar je pri meni tudi razlog, da jo bom obdržala. Tudi knjižica z navodili je iz kvalitetnejšega papirja. Poleg tega pa so v knjižici opisno predstavljeni vsi trije poklici, ki jih predstavljajo ženske minifigure - znanstvenice (paleontologinja, astronomerka in kemičarka).

Slika

Simpatična podrobnost v knjižici z navodili so tudi okraski na straneh. Pri paleontologinji je to obris dinozavra, pri kemičarki 6-kotni obroči, ki spominjajo na strukturne formule, pri astronomerki pa ozvezdja, ki so mi tudi najbolj všeč. Sicer so koraki sestavljanja precej preprosti in zelo pregledni.

Slika

Prva znanstvenica je kemičarka, ki mi je glede na poklic še najbližje. Pri njej še najbolj izstopa potiskan trup z belo laboratorijsko haljo, svinčniki v žepu in identifikacijsko kartico okrog vratu. Simpatična podrobnost so tudi gube na hrbtni strani halje ter dvojno potiskan obraz.

Slika

Kemičarka je zaposlena v laboratoriju, kjer meša barvne raztopine. Glede na preprostost laboratorija me je najbolj navdušil izbor steklovine. Simpatično izdelano je tudi stojalo za erlenmajerico, injekcije, ki so pospravljene v predalu, pa po mojem predstavljajo pipete, klasične pripomočke za dodajanje/odvzemanje tekočin v laboratorijih.

Slika

Paleontologinja po izgledu ni nič posebnega. Njen trup je bil že večkrat uporabljen v City tematiki. Enako kot pri kemičarki so tudi tu vključili dvojni potisk glave, kar zagotovo olajša igro, ko paleontologinja najde kakšno ekstra kost, ki ne paše k dinozavrovem skeletu.

Slika

Najbolj navdušujoča podrobnost seta je dinozavrovo okostje. Kljub preprostemu izgledu okostje deluje odlično in realno. Nova kocka je okostje repa, sicer pa so domiselno uporabljene različne ploščice s klipi in rogovi za ponazoritev prsnega koša. Okostje stoji na podlagi in je oprto na palico. Z lahkoto si ga tudi predstavljam v kakšni večji hali naravoslovnega muzeja.

Slika

Tretja znanstvenica je astronomerka, kjer gre prav tako za uporabo že obstoječega trupa (brez potiska na hrbtni strani) z glavo z dvojnim potiskom.

Slika

Veliko bolj zanimivo pa je njeno delovno okolje, v katero je vključena (novo potiskana) tabla z različnimi ozvezdji in teleskop na podstavku. Teleskop s podstavkom je domiselno sestavljen z uporabo manj običajnih kock. Izmed uporabljenih kock mi je tu najbolj zanimivo sivo vedro.

Slika

Kot celota set deluje vsebinsko zaključeno, čeprav predstavlja tri vinjete s figuricami z različnimi poklici. Mene je pri nakupu seta prepričala najprej cena, ki je sicer primerna setu iz serije Lego Ideas, ki je manj dostopna na trgih. Vseeno pa glede na število kock set spada med dražje. Plusi seta so zagotovo še okostje dinozavra, tri ženske figurice in različna znanstvena oprema (teleskop, mikroskop in steklovina).

Slika

Več slik si lahko ogledate v albumu na Flickru.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2014, 17:08 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Super opis. Se vidi, da gre za precej neklasičen set, ampak ravno zato je toliko bolj zanimiv. Predvsem mi je všeč, da je prikazanih več znanstvenih poklicev. Dinozaver pa itak zmaga.

Zadnjič spremenil Kivi, dne 12 Avg 2014, 17:34, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2014, 08:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ta set mi je bil všeč na prvi pogled. Tako dober opis je potrdil kvaliteto seta. Ob prvi priliki bo darilo mojim puncam, samo če ga bom kje uspel dobiti, glede na 'eksluzivnost' seta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2014, 11:04 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Lušten setek. Mogoče malce predrag, a vseeno odtehta lična embalaža in navodila.
Tak fajn setek za darilo. :)
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2015, 01:04 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tudi meni se je sprva set zdel malce predrag, čeprav ko ga gledam sedaj, se mi ne zdi več tako zelo ... Vseeno ga najbrž ne bi kupila, se pa z veseljem :slinko: nad slikami. Te vinjetke se mi zdijo zelo simpatične, enostavne, pa vseeno bogate, poleg tega pa še lepo predstavijo tri zanimive poklice - osebno mi je najbolj zanimiva zvezdogledka, najlepše oblečena pa je paleontologinja. Do flašk in epruvetk in vsega tega, kar diši po kemiji, pa pač nimam najbolj ljubečega odnosa ... :D

LP, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: