Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 15:14

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2013, 20:00 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Pozdravljeni,

Sporočam, da bo danes na RTV SLO1 na odmevih ob 22h bo prišel Torsen Bjoren eden izmed glavnih oblikovalcev v LEGU. Verjetno bo ena izmed zadnjih tem.

Vljudno vabljeni k ogledu.

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2013, 20:11 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Hvala za info... upam da ne zamudim.
LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2013, 20:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Zanimivo. Glede na to, da TV praktično ne gledam (razen ko s sprejemnika brišem prah), bi bilo zanimivo slišati, kaj bo gospod Bjoren povedal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2013, 22:36 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Prispevek je mimo, pravzaprav ni bilo nič posebnega, ker glavna tema pogovora ni bil lego kot lego, ampak oblikovanje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2013, 22:42 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Sem si ogledal in je bilo čisto brezveze. Kot bi poslušal kakšnega umetnika, ki ga nič ne razumeš. Verjamem da je vse kar je povedal res, ampak naše gospodarstvo in proizvajalci so še svetlobna leta pred točko, kjer bi lahko uporabili njegove besede ... je treba še marsikaj drugega prej spremenit!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2013, 22:43 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Ja, dejansko nič o samih kockah.
Je pa povedal, da so oblikovalce naučili razmišljati o posledicah njihovega dela na poslovanje in odločevalce na vpliv oblikovanja na poslovanje. Poanta, ki sem jo jaz izluščil je, da morajo ljudje sodelovati, se učiti eden od drugega, se poslušati in upoštevati.

Ko sem pisal je MPPT objavil svoj prispevek.
Žal smo v naši podalpski deželi daleč od take mentalitete. Lažje in hitreje se bo preseliti kot spremeniti tukajšnji živelj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2013, 22:57 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Tudi jaz sem se namensko zasedel na kavču... ja... nisem štekal veliko... Morda delno v smislu kot je napisal Subix... Na nivoju o katerem je možak govoril pa lahko razmišlja le malo firm... Se mi zdi, da smo mi pri tako zdesetkanem gospodarstvu spet pri osnovah... to lahko z gotovostjo trdim za gradbeništvo, s katerim žal/ hvalabogu še vedno polnim tudi lego budget...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2013, 23:00 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Sej tudi jaz sem mislil, da bo kaj več povedal o legu in ne o oblikovalcih in ramišljanju.

@Subix povsem se strinjam s tvojim mnenjem. Lažje koga ven dat, kot pa se lotit spreminjanja mišlenja in posledično načina dela.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Okt 2013, 06:36 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/v-zivo-t ... 74242144;;
28:40
Če koga zanima.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Okt 2013, 08:42 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zadeva ni brez veze, nima pa kaj dosti skupnega z AFOL-i. V osnovi je povedal tisto, kar že vemo: Lego je vedno delal dobre sete, niso pa imeli znanja, da bi že pri dizajnu upoštevali ekonomski vidik. Leta 2004 je vodenje prevzel nov direktor (prej je družbo vodil vnuk ustanovitelja, ki ni imel strokovnega znanja), ki je med drugim očitno orenk prenovil tudi delo oddelka za dizajn.

Koncept je tak, da morajo vsi dizajnerji skozi interno šolanje, kjer se poleg tega da delajo lepe stvari, naučijo delat tudi poceni oziroma ekonomsko čim bolj optimizirane stvari. Že pri večih dizajnerjih sem v raznih intervjujih zasledil kako jih je najbolj presenetil ravno ta proces.

Posledica tega so zadeve, ki se nam kdaj zdijo čudno, gotov pa imajo razlago, recimo to da se kdaj uporabiti dve kocki, kjer bi se lahko ena: a taka zadeva lahko pomeni da je pri pakirni liniji en podajalnik elementov manj. Ali pa recimo čudne barve znotraj elementov, namenjene bolj preglednim navodilom itd...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Okt 2013, 12:38 
Odsoten
Technic
Technic

Tudi jaz sem pogledal, a veliko koristnega nisem zasledil. Cwetqov prispevek mi je veliko bolj informativen od onega po tv. Mogoče je tudi voditelju odmevov manjkalo informacij glede zaledja, zato je ostalo pri precej splošnih informacijah.
Meni ni fasciantno to, da se je Lego zmaenjal filozofijo od "le najboljše je dovolj dobro" na maksimiziranje profita, temveč da še vedno uspejo kvaliteto držati dovolj visoko. Tudi oziroma predvsem v očeh kupcev.

Se pa ne bi strinjal s črnogledim tonom. Tudi pri nas znamo delati precej zanimive stvari, z oblikovanjem kot se šika ipd. Je pa res, da politika in mediji slikajo samo črno sliko. (Imam empirične dokaze: pred časom je bil mlajši mulc bolan in ker sem ga malo crkljal, sva namesto dnevnika gledala Backa Jona. Prav neverjetno, kako vesel in veder se mi je tisti teden zdel svet:-))

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: