Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 05 Dec 2019, 19:31

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2013, 23:46 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 27
Št. Figuric: 1
Leto izdaje: 2012
Cena seta: $5 (Toys R Us USA)

Malce sem lagal o popolnosti zbirke v prejšnjem opisu. Predstavljam še eno izmed zadnjih dveh pridobitev serije Hobbit. Prva je vrečka z Elfovskim stražarjem.

Cena je tu ameriška, saj kompleta nisem zasledil nikjer v Evropi. Še na bricklink so bili zelo redki in dragi primerki. Sam sem za to vrečko odštel 8,82 € s poštnino in vsem carinskimi ***** ******** vred.

Slika

Kljub nekaj kosom manj, so ti v tej vrečki veliko bolj uporabni, kot tisti v 30213. Poleg tega je tu še precej uporabna figura Elfa, ki pa je isti kot v 79004: Barrel Escape, le da tu namesto las nosi dark green kapuco, kar je tudi plus tega seta. Mislim da je kapuca v tej barvi do sedaj na voljo samo še v 76005: Daily Bugle Showdown.

Slika

Vsi kosi iz vrečke.

Slika

Set kot celota izgleda prijetno in super se mi zdi ideja, da v vrečko zapakirajo figuro, ki ni dobavljiva v navadnih setih, poleg tega pa je prav pripravna za gradnjo vojske. Blagor Američanom, ki si to lahko privoščijo po pol nižji ceni, kot kdo od nas ...

Ocena 9,5/10 Res uporabni elementi v tako malem setu. Vse kar je vsebovano je primerno za masovno zbiranje. Figurica je odlična, sodov, gobic, kozarcev in listja pa ni nikoli preveč. Edino pogrešam zeleno haljo na figuri, ki bi jo naredila še boljšo, a je bilo za pričakovati, da LEGO ne bo tlačil puščic in halje pod kapuco. Pa čeprav se da, a malce postrani.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Apr 2013, 06:25 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Za redek primnerek je cena kar primerna. Ponavadi se gibljejo od 10 EUR pa na gor.
Tudi meni se dopade figurica. Kock pa je tudi presenetljivo veliko za polybag setek.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Apr 2013, 07:54 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi meni je ta mini set všeč. Kot si sam rekel, so vse kocke širše uporabne tudi v večjem številu. Zanimivo je, da je bil set omejen na Ameriko, ker se TRU pojavlja tudi po Evropi. Sicer je pa figurica največji plus seta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Apr 2013, 08:16 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Set je simpatičen. Me pa moti neskladna kombinacija zelenih barv pri figu. Morda je v živo bolje, fotoaparat pač naredi svoje pri barvah.
Pohvaljen, da ko zbiraš serijo, da greš 'do konca'.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Apr 2013, 09:07 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@legofrik: glede cene se kar strinjam, žal je ta set res tako uporaben, da se jih manj kot 10 sploh ne splača naročit, potem se pa pozna na ceni :oops:. Drugače pa je bil polybag na voljo ravno v času Buy one get one 50% off, kar pomeni, da si dobil 2 po $7,5. Najcenejši na BL so bili pa po $8 in je folk kar dobro zaslužil.

@subix: Zelena ni skladna, ker je nekaj srajca, kapuca pa je od pregrinjala. Zato pa pogrešam še temno zeleno haljo. Bom probal dodat še sliko s haljo, mislim da bo precej bolje.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: