Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 15 Nov 2019, 00:06

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: LEGO Lone Ranger 2013
OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2013, 13:01 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Ribnica
Vsi seti zgledajo super, še posebej pa 79109: Colby City Showdown. Zelo dobro oblikovani stavbi, pa še cena ni pretirana glede na število kock.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2013, 13:18 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kočija je v ZDA 30 dolarjev, pri nas bo pa 50 eur. :evil:

Ok, razumem da je nakaj razlike, samo tole pa porazno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2013, 13:34 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kako?? Kaj pa set 79109: Colby City Showdown a bo pri nas 50 eur ali bo dražji?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2013, 13:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

60 eur

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2013, 15:21 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Kje pa vidite cene v EUR ? Je pa škoda če bomo spet preplačevali sete glede na USA, upam vsaj da Lord nebo dražji.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2013, 16:39 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Glede na ZDA? Še vsi so bili in bodo dražji ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2013, 21:44 
Odsoten
System
System

Slika

Tole je še en primer najmanjših setov v tej seriji (izide tudi podoben za cowboyca :wink: )

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2013, 15:14 
Odsoten
System
System

Nekaj slik setov s cenami (upam da so cene prave! :D )

http://www.festum.de/brickset/temp/lone-ranger-1.jpg
http://www.festum.de/brickset/temp/lone-ranger-2.jpg
http://www.festum.de/brickset/temp/lone-ranger-3.jpg

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2013, 18:34 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Mislim da so te slike iz nemškega kataloga, tako da znajo cene biti kar prave. Ne bi pa se čudil če bodo pri nas kanček višje, sploh pri vlaku ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2013, 18:39 
Odsoten
System
System

Pri vlaku se mi je res sploh čudno zdelo kako to da je cena tako nizka.
Pri nas bo bil vlak potem priblžno 120-140 €... :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2013, 20:58 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Se strinjam, da bo cena za vlak pri nas poskočila na vsaj 120 €. V S@H je npr. cena za horizon express 100 €, pa se drugod večinoma prodaja po 120 €.

Seveda Lone ranger vlak ne bo motoriziran, bomo pa zraven dobili vsaj nekaj tirov :wink:.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Apr 2013, 21:29 
Odsoten
Technic
Technic

Nisem si mogel kaj in sem nabavil vlak; bil je namreč cenejši, kot je bilo do sedaj rečeno. Vlak ne, da ni motoriziran, ampak bo tudi predelava v motoriziranega precej kompleksna. Trenutno je v sestavljanju, kar pri naših dveh zna trajati (vsak dan ena komponenta). Je pa bolj namenjen otroški igri (konkretna predstavitev je že nekaj časa na netu in zanimivo je predvsem "miniranje"), kot pa da bi bil to eksponat za zbiratelja vlakov - zato so tudi tiri priloženi. Lokomotivo smo danes že uspeli sestaviti in lahko rečem, da je lepša in tudi trdnejša od tiste v ToyStory, ni pa nek presežek.

Bom predstavil (če v vmesnem času že ne bo kdo drug), ko bo vse sestavljeno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Apr 2013, 21:52 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Jaz se še nisem odločil, ali si bom kupil vlak ali rudnik, zagotovo pa si bom privoščil še kakšen Cavarly komplet. No, v Sloveniji jih zaenkrat še nisem zasledil, tako, da imam dovolj časa za razmislek.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2013, 11:17 
Odsoten
Technic
Technic

>BUMP<

Zadnjič sem po dolgem času šel malo po trgovinah in našel nekaj setov Lone Rangerja. Vzel sem konjenico (okay, imajo le enega konja pa še tistega jim spajzne Lone Ranger?!), hotel sem pa tudi kočijo, a sem opazil ceno 50€. Ježešna! V glavi sem imel, da bo okoli 40, kar bi glede na število kock bilo znosno...

In da bo mera res polna, je cena v ZDA 30$. Pa to je pol evropske cene?! Ajajaj. (Se opravičujem zaradi velike količine medmetov, vendar raje to, kakor pa da izustim tiste besede, ki sem jih zares hotel)

Okay, saj vem, da smo o teh razlikah med EU in ZDA razpravljali, a vseeno me včasih kakšna neprijetno preseneti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2013, 11:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Šotor ni platnen ampak iz plastike. Za pogledat tragedija, če ga kdaj slučajno zapogneš je za vedno uničen. GROZA!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2013, 12:12 
Odsoten
Duplo
Duplo

Tudi sam sem si kupil set s šotorom, pa me je šotor razočaral, premamila me je želja po tej tematiki, saj mi je poleg srednjeveške najljubša.

Kar se pa tiče kočije, je pa res neverjetno kako je draga za 279 delcev je potrebno plačati 50 eur, medtem ko ta set Američani dobijo za prepračunanih 23 eur, oziroma, če dodamo še davek pride to skupaj 28 eur, skoraj polovico naše cene. In pa še kakor vidim imajo tam razne trgovine nenehno kakšne akcije, tako da sete dobivajo še ceneje, da o višjem standardu ne govorimo. Zelo nepravično.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2013, 15:00 
Odsoten
Moderator

Čez par let, ko serija zvodeni, boš dobil te sete za pol cene ali še manj. Enako se dogaja s Princom iz Perzije.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2013, 15:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Ni nujno. Poglej na primer Pirate s Karibov. Praktično noben set ni bil znižan, in seti se, za razliko od prejšnjih serij, tudi niso valjali po policah. Zakaj?

Odgovor leži v tem, kar sice ni splošno znano, je pa dokaj zanesljivo potrjeno (tudi preko ambasador foruma): LEGO je v zadnjem času izredno zmanjšal čas proizvodnje setov. Gre za celoten proces, od naročila do prihoda na police, ki naj bi po novem trajal samo tri mesece. To pomeni, da se lahko dokaj hitro odzovejo na reakcije kupcev in ustavijo proizvodnjo določenih setov in recimo povečajo proizvodnjo drugih. Razlogi so seveda še drugi (izboljšana logistika, manjše zaloge itd...) a zadeva jim pride zelo prav pri izogibanju situacijam, ko bi morali dajati sete po "akcijskih" cenah, ker je treba sprazniti police za nove sete.

Ni treba torej več tako računati na znižanja ob koncu serij in čakati do konca, saj boste lahko ostali brez željenega seta (tako kot sem jaz ostal brez PoTC in skoraj brez določenih Kingdoms setov).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2013, 18:41 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

@Cwetqo. Točno tako je, kot pišeš. LEGO je bila lepa šola serija Atlantis (OK, ni licenčna) in Toy Story (ki pa je). Podobno so se opekli z Pharaoh Quest in PoP.
Kot si omenil, delajo na tem, da napake ne ponovijo več. Znižani izdelki pa, če že bojo, ne bodo šli v škodo LEGO, temveč trgovcem, ker tudi vračil ni več in jim zaloga ostane = prodaj pod ceno, da dobiš plac za nove škatle = LEGO je na istem.
Skratka, "Ne čakaj pomladi, ne čakaj na maj...". Maj je tukaj, pomlad pa tudi (kljub napovedanemu snegu). Kupi, dokler je in se tolči po glavi, ko bo znižano za 20%, a bolje tako, kot škatle ne imeti in se samo tolčti po glavi, ko je ne bo več na policah. ;)
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Maj 2013, 11:38 
Odsoten
Technic
Technic

Hvala za zanimive informacije. Iskreno osebno nisem nikoli čakal na 50% razprodaje: če mi je bilo kaj všeč, sem kupil s kartico KK. Mislim, da imam en TS3 vlak in PoP set (slednjega sem kupil le zaradi delov).

Osredotočanje na dobre sete/serije zna biti dobro, saj se bodo seti, ki jih nihče ne mara, nadomestili z novimi. Mi je pa zanimivo, kako poskušajo še izboljšati proizvodni proces, glede na to da ima Lego že sedaj visok profit margin. (Za primerjavo, Lego ima približno takega kot Apple v dobrih časih - pred kakim letom.)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: