Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 10 Dec 2019, 20:09

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 10233 - Horizon Express
OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2013, 21:50 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Številka: 10233
Ime: Horizon Express

Leto: 2013
Št. kock: 1326 + 29 rezerva
Št. Figuric: 6
Ocena: 10/10
Cena: 100 EUR (S@H)

Končno sem dočakal TGV, katerega izdelave sem se že skoraj sam lotil, a me je LEGO prehitel, česar sploh ne obžalujem. Set je vreden dalšega opisa, zato vas čaka 20 slik.

Škatla je tokrat malce manjša in podolgovata. Vsebina pa obeta, da bo gradnja zanimiva.
Slika

Začetek je enostaven. Kmalu pa se srečamo s SNOT tehniko gradnje, ki je sicer zamudna, a se potrpi, saj je izdelek čedalje lepši.
Slika

Pri kabini se prvič srečamo z nalepkami in tudi zadnjič (pohvalno!). Zanimivo je, da uporabimo vsega 3 štiri nalepke. Dve pri straneh za oznako vlaka, eno spredaj za režo in četrto za komandno ploščo.
Slika

Ko smo gledali prve slike modela smo vsi ugibali, da gre pri spodnjem delu kljuna vlaka najbrž za nove "tajle", ki so "inverted" (obrnjeni navzdol). Temu ni tako, saj je tudi tukaj uporabljena SNOT tehnika. Zanimiv je tudi koncept izvedbe poševnih "mask" med obema podstavnima vozičkoma (kolesa).
Slika

Slika

Sledijo notranji deli lokomotive; motor, "fejkan" sprejemnik in pantografi za odjem toka. Prva dva se lahko odstranita za primer eliktrifikacije vlaka, ki je tudi v naprej pripravljena in pri zadnjih navodilih tudi razložena, kako jo vgraditi.
Slika

Slika

S streho zaprta lokomotiva. Izgled je presenetlivo podoben realnim TGV vlakom 1. serije.
Slika

Tokrat je strojevodja ženskega spola in prav paše v koncept.
Slika

Naslednji segment je vagon. Najprej so me navdušili detajli, ki so "temelj" za izgradnjio notranjosti, kjer kasneje vidimo, da gre za potniški vagon s straniščem, ki ima drsna vrata.
Slika

Slika

Postavitev oken je prav tako izvedena s SNOT tehniko gradnje. Zanimivo in zamudno, a vredno vsake sekunde.
Slika

Maska, ki zapolnjuje prostor med podstavnima vozičkoma je tokrat malce daljša in zamaknjena v eno stran. Ta vagon je namreč prvi za lokomotivo in se priklaplja tako, da se sprednji del spne z lokomotivo z magnetom, zadnji del pa je pripet na skupni podstavni voziček z naslednjim vagonom.
Slika

Slika

Poleg vagona dobimo še dve minifigurici in nekaj pritiklin. Streha je gladko zaokrožena in z lepo izdelanim detajlem vodnika napetosti.
Slika

Drugi vagon in obenem tudi zadnji del vlakovne kompozicije je restavracija s šankom, vodomatom in jedilnimi mizami.
Slika

Okna so tudi tukaj SNOT-ana. V tem vagonu pa dobite tri minifigurice. Streha je tokrat cela gladka.
Slika

Celotna kompozicija pa zgleda takole.
Slika

Slika

In še ena pozerska.
Slika

Tisti, ki me poznate veste, da so vlaki moja šibka točka. Zato sem tudi težko objektiven z oceno, v tem primeru pa še toliko težje, saj je LEGOv model del TGV vlakovne kompozicije, ki mi je pri srcu odkar sem jo prvič videl.
Vseeno pa lahko na hitro povzamem, da je model vreden svojega denarja. Pustimo uporabnost delčkov za karkoli drugega. So pač namenjeni za ta set in če bi pri tem karkoli spreminjali, je to samo to, da se vlaku doda še en model, zrcalno obrnjen in se modificira zadnja dva podstavna vozička, da je namesto njiju dvek en sam, kot mora bit in to je to. :)
Sem pa pri gradnji, ki ni ravno ranga "expert", kot na to opozarja oznaka v kotu škatle, opazil nekaj zanimivih rešitev in novo kocko, ki bo marsikomu olajšala SNOT-anje. Zmotilo me je edino to, da bi lahko dodali še par oken/vrat, ki bi zapolnila praznino v prehodu iz enega vagona v drugega, sedaj namreč tam ni nič. Mala investicija za LEGO, set pa bi zaokrožili v odlično celoto.

LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2013, 22:13 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Laško
Šmenta! Sem mislil, da bom prvi ampak ga še ni bilo v "moji" trgovini... grem pa jutri pogledat v LJ če imajo kaj novega (upam, da že).
Definitivno imam že rezervirana 2 kompleta in komaj čakam na njiju, res eden izpopolnjenih setov - creator preseneča, je pa to njegov način gradnje ampak dobro detajliran.
Preletel sem njegovo knjižico gradnje, in že takrat sem dal oceno 10/10, ima vse pripravljeno za PF gradnjo, za moj 9V način pa še toliko lažje.
Glede na ceno, število kock, figuric in vsega skupaj je res izreden set!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2013, 22:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Set res preseneča z dobro gradnjo in super končnim izgledom. Ja, dva dati zrcalno skupaj šele da pravi TGV.
Notranjost vagonov je zelo dobra in to da so minifigi zraven je tudi več kot primerno za tak set.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2013, 22:35 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zelo dodelan vlak. Všeč mi je barva, oblika, gradnja, skratka vse...

Ko sem bral opis si nisem mogel da se ne bi vprašal kako fajn bi šele zgledal v osem čepkovni izvedbi (tudi original je precej glomazen vlak), a potem bi bila zadeva še precej dražja.

Aja, pa na koncu mi manjka slika, ki sem jo nekako pričakoval, a prepričan sem, da bomo kmalu ugledali tudi to. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2013, 22:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi mene je ta vlak navdušil. Ker nisem strokovnjakinja za vlake, priznam, da sem padla na njegov izgled: oranžno barvo, špičast nos in dolga vagona. Glede na samo gradnjo pa je verjetno oznaka Expert zaradi snotanja. Vsekakor na ta način dodajo k izgledu (poševne oznake), hkrati pa tudi 'mlajše' učijo drugačne gradnje (ali perspektive). Vsekakor bi bilo super videti daljšo verzijo vlaka.
Opis je super, še preveč, ker me srbijo prsti za čimprejšnji nakup.
Imam pa vprašanje, kako je z vožnjo po ovinkih s tem 'dvojnim' vozičkom med dvema vagonoma.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2013, 23:36 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@legofrik: A bi lahko prosil za kakšno sliko lokomotive od zgoraj pri pantografih. Menda na tistem mestu ni strehe in se vidi v notranjost? A bo treba kaj MODat, da se jo naredi?

Komaj čakam, da "pripelje v domače vode" ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2013, 00:42 
Odsoten
Technic
Technic

Kot tipičen slovenec sem neznansko "fouš" nekomu. Ampak, kdor čaka, dočaka!

V prispevku je lepo prikazana tudi notranjost vseh vagonov in edino, kar lahko rečem je, da detajli notranjosti ne dosegajo detajlov v 10022/10025 setu, ki je resnično na "creator" temo (3 in 1). Je pa ta vlak lepše barve in sodobnejše oblike. Kar mi je posebno všeč, je način izdelave spodnjega dela vagonov med vozički - zanimiva tehnika, ki si jo velja zapomniti. Zanimivo je tudi to, da vlak pritegne člane foruma, ki niso specializirani za vlake. Tole bo spet šlo za med!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2013, 14:06 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Koseze pri Vodicah
Lepa lokomotiva, precej detajlov in pohvalno, da je način gradnje SNOT. Veliki paneli nekako ne bi pasali tukaj. Tudi barva je precej kričeča, mislim da bi lepo pasal v eno vitrinco...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2013, 18:03 
Odsoten
Duplo
Duplo

To pa je vlak in pol!
Set je res krasen, res je skoraj enak originalu. Všeč so mi vsi deli kompozicije, v bistvu pri setu sploh ne najdem napak. Najbolj so mi od mnogih zanimivih detaljev všeč podolgovata okna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2013, 21:05 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Enkratna predstavitev fenomenalnega seta!
Edino morebitno pomanjkljivost je že omenil MedVedek - streha ni čisto zaključena pod pantografom. Seveda pa je vlak že na spisku ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Feb 2013, 21:31 
Odsoten
Primo
Primo

Nad lego vlaki nisem bil nikoli preveč navdušen, dokler nisem dobil setov 7938 in 7937. Sedaj pa mislim da si bom tale set skoraj gotovo omislil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2013, 22:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Dobra predstavitev odličnega seta. Vreden svoje cene.

Coach

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2013, 22:30 
Odsoten
System
System

Super je tale predstavitev!
Prav tako set ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2013, 14:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Sama sem imela možnost sestaviti HE pod pritiskom nečaka, ki je komaj čakal na igranje z njim. Gradnja je super, veliko je podrobnosti, kjer se vidi uporabljeno drugačno tehniko. SNOT je za okna super, predel s puščicami pa je precej domiselen. Z igralnega vidika ni bilo nobenih pripomb. V začetku je sicer del oranžnega podvozja odpadal, pa se je izkazalo, da ga nisem dovolj močno pritrdila. Kasneje pa je HE glasno dirkal po sobi (praktično non-stop na ročni pogon).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2013, 16:31 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Pretekli konec tedna smo končno sestavili tale vlak. Imam mešane občutke, ker obstajajo plusi in minusi.
Plusi so po mojem vtisu:
  • vlak je v osnovi predviden, da se spojita dve kompoziciji skupaj, kar je pohvale vredno,
  • dobra opremljenost lokomotive (transformator, motor) in potniških vagonov,
  • predvidena motorizacija s PF komponentami, če jih že imaš,
  • zelo dobra SNOT tehnologija na več mestih (okna, podvozja lokomotive in vagonov).
Minusi so po mojem vtisu:
  • dve vlakovni kompoziciji skupaj sta zelo dolgi in sta primerni le za največje postavitve,
  • osebno me sedaj, ko sem vlak sestavil, še bolj moti prazen prostor pod pantografom,
  • okna so malce prenizko postavljena, saj minifigi ne vidijo ven, tako pa morajo biti, ker drugače ne morajo sedeti,
  • ne simetrična konstrukcija vagonov, kot posledica drugačne razporeditve notranjosti vagonov.

Ja ne more biti vse idealno ampak to smo dobil za cca 110EUR (ali nam je všeč ali ne).
Mogoče smo pa postali prezahtevni! :?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jun 2013, 08:45 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Ob prvi najavi je tudi pri meni ta set najprej padel v kategorijo 'must have', vendar sem se odločil, da zadevo malo prespim in se kasneje racionalno odločim. Po nekaj mesecih in po racionalni odločitvi je vlak iz 'must have' prišel v 'not really worth it', sploh po neskončnih težavah z motorizacijo na zadnji razstavi. Dejansko je tako, kot je napisal MedVedek, da je vlak zanimiv za sestavljanje, zelo lep na pogled in da sta za pravi vtis potrebni dve kompoziciji skupaj, funkcionalnost pa je bolj tako tako. Celotna zadeva je preprosto pretežka, da bi vlak lahko dalj časa kolikor toliko normalno vozil na PF pogon, zlasti ovinki so mu nočna mora, pa čeprav ima pred njimi dovolj zaleta. Tako da je vlak res bolj namenjen sestavljanju in občudovanju, za daljšo vožnjo pa je najbolj primeren ročni pogon. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2013, 12:23 
Odsoten
Technic
Technic

Pred par leti so mi ratali všeč Lego vlaki. Tako imamo doma Emerald, Maersk, v skladu s tradicijo pa je v bajto prišel še TGV. Vlak se mi zdi historično lep, tudi gradnja je super, ravno dovolj zahtevna, da je izziv. Oblika je kar zadeta, zelo odraža francoski design s konca 70ih oz. začetka 80-ig (poleg TGVja še kak Citroen XM ipd).

Uporabnost v mestu je bolj vprašljiva. vseeno je malenkost bolj krhek kot kak city vlak. Vendar, če ne bi imel že prejšnja ekskluzivna vlaka, se za tega najbrž ne bi odločil.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: