Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Nov 2019, 01:27

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2012, 01:41 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 841
Št. Figuric: 8
Leto izdaje: 2012
Cena seta: 99,99€

Tukej je še predstavitev največjega seta v Hobit seriji:

Slika

Škatla je zopet dobrodošlo manjša od povprečja. Je iste velikosti kot od 9473: The Mines of Moria a je set dražji in vsebuje nekje 70 kock in eno figurico več (če ne štejemo okostnjakov).

Slika

Navodila so natisnjena v treh knjižicah - vsaka za svoj del. Na knjižici 2 se vidi manjša napaka in sicer Gandalf v rokah drži krajši meč, ki je namenjen škratom. Predno redhead zopet opazi mojo nenatančnost, naj omenim da sem navodila prijel v roke, ko sem sortiral svoje sete in zato na skupinski sliki moj Gandalf v rokah drži napačen meč. Gandalf v tem setu sicer vihti dolgi meč.

Slika

Prvi del podeskanega skalovja sestavljen iz prve vrečke.

Slika

Po drugi knjižici navodil sestavimo prestol kralja goblinov. Desno slika s stvorom.

Slika

Tretji in zadnji del votline predstavlja zanimiv viseči most in nekakšno dvigalo.

Slika

Gledano s strani kock, set ni preveč zanimiv, a so vse temno sive kocke kot tudi rjave zelo uporabne za izdelavo kreacij. Kar pa se tiče celote, mi je set zelo všeč. Novih kock praktično ni, a sestavljena celota zelo dobro ponazarja kaos goblinov, ki hranijo vso nakradeno kramo v votlini. Zanimivo kako iz precej enostavnih kock nastane tako zanimiv set. Iz tega razloga spodaj prilagam še nekaj detajlov:

Slika

Slika

Slika

Zgoraj so igralne komponente seta. Dvigalo se lahko vrti, dviga in spušča a ni najbolje poustvarjeno po filmu, saj se tam mali goblin pelje v čebru na škripcu po špagi. Nato imamo tu lestev, ki jo s potiskom skal lahko prevrnemo. Prav tako lahko s potiskom odklopimo del mostu, ki se tako zruši v (ne preveč globoko) globino. Iz votline izpod prestola pa lahko potisnemo ročico, na koncu katere je skrit zaklad z diamanti.

Slika

Dobre ljudi predstavljajo Gandalf, ki je enak kot v ostalih setih ter škratje Ori, Nori in Dori. Izbor škratov ni najbolj zanimiv, sta pa zanimiva nova odlitka las Norija in Dorija. Norijeva špičasta frizura bi lahko imela malenkost več linij, ki predstavljajo lase, saj na hitro izgleda bolj kot čelada. Škratje kar dobro posnemajo pripadajoče junake edino mogoče Ori bi bil boljši kar s kapuco, ki jo večinoma nosi.

Slika

Kot sem že omenjal v prejšnjih opisih so tudi tu vsi torsi brez kožnih odtenkov. Tako so uporabni za obe barvi figuric. Kot tisti iz 79003: An Unexpected Gathering so tudi ti zelo zanimivi za nove srednjeveške pustolovske ali civilne figurice.

Slika

Hudobceljni v tem setu so goblini. Razveseljivo je, da imajo vse tri verzije različen potisk torsov tako spredaj kot zadaj. Glave so vse tri enake a obojestransko potiskane, tako da lahko iz dveh setov sestavimo šest unikatnih kombinacij. Če upoštevamo še kratke nogice, pa še kakšnega goblina več. Prav tako je lepo, da imajo vsi dodane naglavnike z uhlji in ni plešastih variant kot v 9476: The Orc Forge.

Slika

Glavni pa je seveda kralj goblin, ki je precej velik stvor. Odlitek je podoben jamskemu trolu in je sestavljen iz istih odlitkov rok. Krona je natisnjena in ima luknje, kamor vtaknemo črne rogove za dokončanje le te.

Slika

Tukaj pa je še primerjava z bratrancem iz 9473: The Mines of Moria. Sam kralj goblin je zaradi drže celo malce večji od trola, kar pa se mi ne zdi najbolj prav. Za primerjavo je zraven tudi Gandalf, od katerega bi moral biti goblin skoraj dvakrat višji, a je še malce višji. Vsekakor pa je najverjetneje tudi trol malce premajhen. A ker gre za karikirano minifig merilo, bi bilo čisto dovolj, če bi goblin v višino meril nekje 3/4 trola.

Slika

Še slika celotnega seta z vsemi figuricami.

Slika

Velik set, majhne kocke. To pomeni veliko rezervnih delov, ki so vedno dobrodošli bonus.

Ocena: 8,5/10 - kot že rečeno set ne vsebuje novih kock. Je pa precej velik in ima samo 3 manjše skalne kose (4x2x6) in samo 1 večji skalni kos (8x2x6). To pomeni da je vse ostalo zgrajeno iz zelo uporabnih manjših kock v temno sivi barvi, ki so vsesplošno uporabne. Figurice so zanimive in naj ponovim, da set mogoče res ne izgleda bog ve kaj, a kot celota v živo izgleda res dobro, predvsem pa fantastično poustvari občutek jame goblinov z nanošeno kramo, ki leži vsepovsod. Glede na dogajanje v filmu bi edino pričakoval kakšnega goblina več. Majhen minus pa so tu tudi nalepke, ki pa ne igrajo tako velike vloge - edino mogoče tista velika za na ozadje prestola.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2012, 08:56 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Najprej hvala za tvoje res dobre predstavitve setov.
Set je zaradi nabora kock zelo uporaben in kot je napisano zelo zanimivo sestavljen. Nič ni pravokotno, nič ravnih gladkih površin. Domiselno, ni kaj.
Cena je pač licenčna. Škoda, da kaj podobnega niso naredili v času Fantasy Era na temo škratov, npr. namesto rudnika palčkov, ki je bil zelo škatlast.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2012, 20:36 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Škofja Loka
Izjemna predstavitev!
Set je všečen, velik nabor kock v rjavi ter sivi barvi bi me prepričal v nakup, tudi goblini so super, v celoti gledano je set kar dobra kopija prizora iz filma, mogoče edino tisti neposrečen sod ni ravno idealna rešitev. Je pa cena spet previsoka. Imam pa osebno raje set Mines of Mori!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2012, 12:45 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za super opis. Po branju me je kar malo zamikalo, da bi set tudi kupila. Od začetka mi namreč ni toliko zanimiv, ker deluje preveč mračno s temnimi kockami. Je pa vsekakor res, da odlično ponazori prizore, ki se dogajajo globoko pod zemljo med goblini.

@MstrOfPppts: Da te potolažim, sploh nisem opazila napačnega meča pri Gandalfu. :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2012, 23:06 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Goblini, vrhunsko. Navdušen sem nad temi tremi figuricami. Škoda je le, ker niso v kakšnem manjšem in bolj cenovno dostopnem setu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2013, 15:03 
Odsoten
System
System

Figurice-to je Hobbit set zato jih ne bom nič opisoval kako so natančne...
Goblin bi ras lahko bil malce manjši.
Cena pa je (preveč) licenčna... :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jan 2013, 12:44 
Odsoten
Primo
Primo

Odličen opis s kvalitetnimi slikami. Sam set mi ni nevem kako všeč, nekako nima neke "vau" komponente, kot na primer Unexpected Gathering. Cena je velikosti (in licenci) primerna. Vseeno malo kolebam glede nakupa, ker ima največji spletni knjigarnar trenutno set pošteno znižan.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: