Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 10 Dec 2019, 10:16

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 03:34 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 652
Št. Figuric: 6
Leto izdaje: 2012
Cena seta: 79,99€

Spoštovani, to je moja prva predstavitev seta na tem forumu. Kdor bi se rad še posebej vživel, naj si v novem zavihku odpre tole in veselo nadaljuje z branjem.

Slika
Škatla seta sprva ni videti nič posebnega. Zlato rumena pasica, ki krasi vse Hobitove sete in slika samega seta sestavljata sprednjo podobo. Toda ostro oko hitro opazi, da je škatla nekoliko majhna za set v tem cenovnem rangu. In res je, velikost škatle je enaka tisti od 9472: Attack On Weathertop in pa 4193: The London Escape. Ta dva seta imata okrog 200 kock manj in sta do 20€ cenejša. Sprememba v velikosti ni velika in še vedno je škatla samo na pol polna, a so manjše škatle dobrodošla novost.

Slika
Dve knjižici z navodili imata isto naslovnico kot je naslikana na škatli. Iz njih izvemo kako iz kock v štirih plastičnih vrečkah, sestaviti končno podobo s škatle.

Slik poteka gradnje žal nimam, bi pa pokazal dva detajla, in sicer kako so narejena vrata ter kako je narejeno veliko okno.

Slika
Okno izpade še posebej simpatično in veseli me, da se je LEGO končno odločil uporabljati naprednejše tehnike pri gradnji setov in se tudi poslužuje tehnike SNOT.

Slika
Takole pa izgleda končano domovanje Bilba, kjer v filmu pride do nepričakovanega srečanja - škratov seveda. Set lepo predstavlja domovanje hobitov, ki je zgrajeno v hribu. Veliko zelenih kock daje setu posebno lepoto in je zelo dobrodošla sprememba v primerjavi z ostalimi seti (predvsem LOTR), kjer prevladujejo sive skale ali pa rjavi leseni objekti.

Slika
Slika notranjosti s sneto streho, ki je narejena ravno s tem namenom.

Slika
Še nekaj zanimivih detajlov končane zgradbe. Edino kar me pri celotnem izgledu moti, so štiri dark tan plate, ki kazijo lepo steno tan barve. S sprednje strani se detajl ne opazi preveč, a je potem toliko bolj moteč.

V setu je šest figuric od katerih je zaenkrat samo Gandalf že poznan. Vsi škrati, kot tudi Bilbo pa so prisotni le v tem setu. V ostalih Hobit setih ima Bilbo drugačno (potovalno) obleko. Figurice so pika na I ali češnja na torto že tako dobrega seta. Vse so izdelane precej natančno in zelo dobro posnemajo pripadajoče igrane like iz filma.

Slika
Figurice s sprednje in zadnje strani.

Slika
Še figurice brez brad in pokrival za ogled torsov in poslikav na glavah z obeh strani.

Razen Bilbov so vsi torsi brez izrezov kjer bi bila vidna koža. Torsi se mi zato zdijo zelo uporabni za kakšne srednjeveške diorame. Predvsem za civiliste ali pa kakšne pustolovce, da nimamo samo bataljone enakih vitezov, ki pripadajo eni vojski.

Poleg vseh dobrih lastnosti figuric ima ta set tudi po mojem najboljši dve figurici od vseh trinajstih škratov. To sta Balin in Dwalin (beli starec in globuči vojščak), ki sta tudi sicer v filmu upodobljena zelo unikatno in zanimivo.

Sprva sem mislil da trebuh debelega Bomburja, ki je zlit z njegovo brado izgleda malce čudno, a figurica v živo niti ni tako napačna. Bolj me na primer moti Bofurjevo pokrivalo, kjer izgleda kot da mu kitki rasteta iz ušes kape. Če bi bili le ti malo tanjši bi bilo veliko bolje, a verjetno to ni možno. To pokrivalo je namreč izdelano iz mehkejše gume in bi verjetno tanek spoj bil prekrhek.

Slika
Še slika celotnega seta z vsemi figuricami in njihovimi orožji ter orodji.

Slika
Po končanem sestavljanju ostane kar nekaj drobnarij.

Slika
In še nekaj zanimivih kock. Verjetno niso vse popolnoma nove, niso pa ravno pogoste. Veliko je zelenih, lahko bi dodal še kakšne strešnike, a sem izbral le najbolj zanimive. Svetlo zelen velik list, sirček ter 75 stopinjski strešnik so ene izmed zanimivejših kock. Zagotovo pa so nove okrogle plate z luknjo v sredini. Tista kremna je za obrobo malih oken, prozorna pa za steklo pri velikem oknu. Tudi temno zelena okna so vsaj meni nova. Zelo lepo pa so izdelana tudi vrata, ki pa so na žalost poleg pisma edini potiskan kos v setu.

Ocena 9/10 - set je po mojem mnenju eden izmed boljših v zadnjih letih. Očesu zelo privlačna zeleno rjava kombinacija, je poleg barve tudi oblikovno zelo posrečena. Ponuja precej zanimivih kock za gradnjo dioram, kot tudi zelo dobre figurice. Za moj okus bi si takoj zasližil 10, če v njem ne bi bilo nalepk. Poleg knjige imamo nalepke še za deske, kljub temu da 2x4 gladke plate že obstajajo potiskane. Najslabše pa je to, da moramo tudi zemljevide polepiti. V oceni nisem upošteval cene ter dejstva da je set licenčen (flesh figurice, kar je meni všeč), tako da lahko tisti, ki jih to moti mirno odbijete še 0,5 - 1 oceno.

Zadnjič spremenil MstrOfPppts, dne 27 Dec 2012, 22:40, skupaj popravljeno 2 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 07:48 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kar se tiče tvoje prve predstavitve na tem forumu lahko le rečem - čas je že bil! :D
In da ne omenjam še vseh LOTR in PoC setov, s katerimi bi se lahko malce pohvalil. ;)

Predstavitev je več kot odlična. Set je lepo predstavljen in slike so čiste. Edino, kar me moti je premočan črn rob okoli slik, saj me tako spominjajo na "parte". Če se ti ne ljubi popravljati (je pa zaželeno, ker poudarjanje ni potrebno), te prosim, da se ga v bodoče izogneš. Drugače pa vse tip-top! Pohvaljen!
Me zanima kako je kaj z jemanjem strehe dol. Se zadeva trdno drži skupaj in otrokom ne bi predstavljala ovire pri igri? Pa vrata? Se lepo odpirajo ali se snemejo s pantov?

Set pa meni žal ne pomeni kaj dosti. Nekdo je enkrat komentiral, da ga spominja na zaraščen VW T1 kombi. :D Bi se kar pridružil temu mnenju, čeprav sem upal, da bo v "živo" vseeno kaj drugače, kot na slikah, ki so pred izdajo pricurljale v javnost.
So mi pa všeč figurice, ki so lahko fajn dopolnilo za kakšno srednjeveško tematiko.

LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 08:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zelo lep set, vendar zaradi licence (pre)drag.
Zanimive figurice, zanimive nove kocke, dodelana notranjost dupline.
Zunanjost hriba pa zaradi šparanja pri kockah ni najbolj posrečena. Stene bi morale biti bolj položne 33° strešniki in še kaj vmes. Seveda bi bila cena zaradi tega 100€...

In zgleden opis, hvala.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 09:10 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Super opis prav tako odličnega seta. Meni je ta najbolj všeč v celi seriji. Zanimive so uporabljene barve (zeleno rjava kombinacija), ki lepo prikažejo hobitske luknje/domovanja. Figurice so dobro in detajlirano izdelane. Me je pa zmotilo, da si vrata narobe ''obesil''. Gandalfova praska mora biti na spodnji desni strani. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 11:33 
Odsoten
Moderator

Super opis in super set, mogoče si ga kdaj umislimo v prihodnje. Je pa na youtube nek posnetek tega seta v 1:1 nevem kolk tisoč kock, če kdo najde, naj prilima link.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 11:59 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@Redhead

Si pa strokovnjakinja za JRR tematiko. Jaz sem dvakrat knjigo prebral, pa si takih stvari ne zapomnim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 12:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
@subix: nisem toliko strokovnjakinja, kot so me 'presenetila' vrata z deskami v horizontali. Sem pa bila doma med sestavljanjem pozorna na to, da je znamenje na pravem mestu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 22:19 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Evo, sem popravil slike. Upam da je z belim robom boljše. Moral sem dodati rob zaradi slik, ki so sestavljene ...

Streha je pritrjena s po štirimi čepki na vsaki strani, kot je razvidno iz slike notranjosti. Od spredaj je blokirana tudi z obok od vrat, tako da se ne sname prehitro. Ni pa najbolj pametno set prenašati tako da ga držimo samo za streho.

Vrata se odpirajo lepo. Stik kleščaste kocke je precej trden, a so vrata velika in je velika tudi ročica, tako da ni problema. Samo vse skupaj deluje malce zmajano - toliko kolikor se pač 1x1 brick premika sam ko je vkleščen le z dveh strani.

Se opravičujem za lapsus z znakom na vratih, a kako naj bi vedel kaj je tista packa, če pa se ne sveti modro. Kar se tiče pa horizontalnih desk na vratih pa, to je LEGO - just imagine ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2012, 23:52 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Slike so ODLIČNE!
Hvala ti za popravek. Zgleda mnogo bolje.
Hvala tudi za razlago glede strehe. Torej, bi set prej uvrstil za zbirateljskega, kot igralnega?
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2012, 08:45 
Odsoten
Primo
Primo

Po spletu nekateri set hvalijo kot "best lego set ever". Osebno se mi zdi da glede tega pretiravajo. Set je vsekakor eden boljših LOTR/Hobbit setov in si ga bom tudi sam omislil.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2012, 09:56 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

No ja, best lego set ever ravno ni (kandidatov je še dosti, morda bi bilo enkrat zanimivo narediti anketo), je pa najboljši set jesenskega vala.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2012, 10:21 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@legofrik: set je lahko oboje. Streha se drži dovolj dobro da ne pade dol sama od sebe, sname se pa ravno s tem razlogom, da se lažje igramo v notranjosti domovanja. Edino kot sem že rekel, ko set prestavljaš, ga ne smeš prijeti kot kakšen kombi ...

Kar se tiče best seta, pa je situacija precej subjektivna. Sam na primer dobro vem, da so modularci narejeni zalo lepo, prav tako uporabljajo napredne tehnike gradnje in imajo verjetno boljši price/piece ratio. A mene mesto najmanj zanima pri LEGO kockah, zato mi je ta set boljši od skoraj vseh modularcev. Verjetno res ni najboljši set vseh časov, ampak po mojem zelo visoko, predvsem v zadnjih parih letih. Je barvno zelo zanimiv in zaradi te količine zelene res nekaj posebnega in zato izstopa. Ljudje so se pač preveč privadili na razne odtenke sive, rjave in pa tan barve. Če pogledamo teme zadnjih par let: Prince of Persia, LoTR, Pirati, Pharaoh Quest, Ninjago, Indiana Jones, Harry potter in še bi lahko našteval vsi ti seti imajo zelo veliko pomakanje zelene barve, razen redki base plati bi se našli. Poleg tega pa zelena blagodejno deluje na človeško psiho :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2012, 22:40 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Super opis.
Drži, da je iz celotne serije najbolj simpatičen in zanimiv. Me pa motijo nalepke in razlika teh 26 eurov med ZDA in Evropo. Grrrr. :evil:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Dec 2012, 15:29 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Škofja Loka
Eden najboljsih Lego setov zadnjih let. En velik plus za Lego in predstavitev.
Lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: