Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 06:56

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB Kingdoms joust 10223
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2012, 00:13 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: okolica Ljubljane
Št. seta: 10223
Naziv: Kingdoms Joust
Št. kock: 1533
Št. minifigov: 9
Leto izdaje: 2012
Cena: 120 eur

Z nekaj zamude :oops: predstavljam set Kingdoms joust. Set je eksluziva enako kot Medieval market village (10193), zato je nakup tega seta malo otežen.

Barvna kombinacija seta je zelo lepa, saj umirjeno in klasično sivo lepo poživi rdeča barva streh skupaj z rjavo pri zidovih. Posebnost seta je tudi možnost kombiniranjem še z enim enakim setom (o tem več na koncu opisa). V setu je 9 minifiguric, od tega sta 2 ženskega spola, in 2 konja s pripadajočim pregrinjalom. Poleg tega so v setu še ograja za turnir, 2 manjša šotora vitezov, vhod z dvema stolpoma ter podaljšan zid na vsaki strani stolpov.

Slika

Pogled na zadnji del glavne stavbe razkriva zanimivo izdelano in opremljeno notranjost.

Slika

Med minifigurami sta zanimiva oba viteza s konjema. Črni vitez ima čisto nov oklep in čelado v črni barvi, ščit pa je novejša različica ščita, ki se je že uporabljal pri "Črnih sokolih" (Black falcons) sredi 80-ih let prejšnjega stoletja. Črno pregrinjalo za konja je prav tako novo. Sivi vitez ima standarden trup, ščit, oklep, čelado in pregrinjalo za konja, ki se v podobni kombinaciji nahajajo tudi v drugih setih serije Kingdoms.

Slika

Kralj in kraljica sta se v taki obliki pojavila že v prejšnjih setih, trup oprode pa se je pred tem pojavil samo v setu Medieval market village. Čisto nova figura pa je plemič zraven oprode, ki je v podobni barvni kombinaciji kot kralj. Všečen je detajl mošnjička na pasu in ogrinjala okoli vratu.

Slika

V setu se nahajata tudi šotora. ki sta sicer simpatična, vendar bi si želel, da sta nekoliko večja.

Slika

V prvem stolpu ima princeska svoje prostore in balkon. Princesko se dobi samo v temu setu. Fasada zidu ima veliko reliefa, zato ne izpade enolično.

Slika

In še pogled v drugo nadstropje stolpa iz zadnje strani, kjer stoji omara s predali in stol.

Slika

Pri drugem stolpu izstopa zelo lepo okno, ki ob pravi svetlobi deluje res čudovito.

Slika

Zadnja stran stolpa ima v drugem nadstropju zanimivo mizo, ki ima noge sestavljene iz rjavih žab. V pritličju, ki je pri obeh stolpih identično, se nahajajo vrata in tla v lepi barvni kombinaciji temnordeče in tan.

Slika

Stolpa sta med seboj povezana z lesenim obokom, nad katerim je hodnik.

Slika

Kralj in kraljica viteški turnir spremljata iz posebne tribune, ki je tudi nekoliko dvignjena od dogajanja na tleh.

Slika

Za konec še obljubljena slika, ki prikazuje kaj se lahko ustvari z dvema setoma (možnosti je ogromno).

Slika

Ker je set ekskluziven in posledično težje dosegljiv ter dražji, je potrebno poudariti, da je vsekakor vreden nakupa. Set ponuja precejšnje število kock in minifigov, med katerimi je nekaj manj pogostih in zanimivo potiskanih. Poleg tega je osnovan v več modulih (ločeno obzidje, stolpa), kar omogoča večjo fleksibilnost pri postavljanju. Prav tako je set precej igralen, ker je zaradi odprte zadnje strani omogočen dostop do opremljenih prostorov v stolpih. Na ta način je npr. tudi reševanje princeske iz zaprtega stolpa močno olajšano. :P Za ljubitelje srednjeveške tematike se set lepo dopolnjuje z obstoječimi v seriji Kingdoms (npr. Medieval Market Village), na drugi strani pa predstavlja tudi lep kupček kock za MOCanje.

"Drznil" sem si objaviti 12 slik, vendar mislim, da si jih ta set tudi zasluži. Več slik si pa lahko ogledate na Brickshelfu

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2012, 06:54 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
O! Pa si se le potrudil in objavil to ekskluzivo. :)
Brez problema bi lahko dodal še kakšno sliko več, saj si tak set to zasluži brez predhodnega dogovarjanja.

V setu je res veliko minifigov. Posebej pa sem presenečen, da pri stolpih niso uporabili vogalnih potiskanih panelov, temveč kocke - pohvalno.

Pohvale tudi tebi za lepo predstavitev.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2012, 07:33 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Koseze pri Vodicah
Zanimiv set, kar lepo posejan z detajli. Uporaba žab za noge mize, je pa še posebej posrečena ideja :)
Tudi barvna kombinacija izpade v redu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2012, 09:00 
Odsoten
Primo
Primo

Hvala za predstavitev, set izgleda super. Če ga dobim s kakšnim poštenim popustom si ga omislim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2012, 09:41 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kar lepa stvarca!
Meni je všeč ta set, ker je res taka festivalska atmosfera v njem. Polno zastavic, krone, ščiti. Lepo mi je, da se je ščit orla vrnil :) To s bili vitezi mojega otroštva. Določeni detalji so zanimivi, recimo mizica, plezalka.
V bistvu težko najdem kaj slabega v tej ekskluzivi. Le to, da je še nimam v zbirki... :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2012, 11:37 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Ja, ta set mi je kar všeč, že odkar sem ga prvič videl. Po drugi strani pa je še vedno set, in jaz imam raje Bricklink. Je pa dobro darilo tole.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2012, 13:50 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Black Falcon je absolutni zmagovalec! Lep in predvidevam da lepo igralen set. Edino kar me mori, so "nove" cvetlice, nekako so mi "old school" nekako bolj simpatične in dejansko podobne cvetovom.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2012, 16:00 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
Ta "srednjeveška" vratca so mi všeč.
Zelo lepo, lep opis, dobre slike... :car:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2012, 08:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Odličen set. Dobra cena/kocko, minifigi potiskani po hrbtu, Black Falcon vitez, ni panelov, vogalni strešniki,....Dedek Mraz ali me poslušaš?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2012, 16:59 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Zagorje
Že stegujem roke! :veliko:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB Kingdoms joust 10223
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2013, 18:14 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Bled
Končno je LEGO naredil en zelo dodelan set, za razliko od drugih castle setov :slinko:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB Kingdoms joust 10223
OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2013, 12:58 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Moje želje so po dveh letih uslišane in Božiček mi je prinesel ta set. Res je poln uporabnih kock in lepo narejen OOB.
Pohištvo v notranjosti je skromno po številu vendar izjemno lično izdelano. Nekaj je tudi zanimivih rešitev pritrjevanja, npr. balkonska ograja.
Zanimivo je tudi, da ima vgrajene luknje za pine za spajanje s še enim istim setom zrcalno in kar vabi k nakupu še enaga seta!?!
Me preseneča, da so na nekaterih mestih uporabili za sestavo več kock, kot bi bilo potrebno, na nekaterih pa očitno šparali s številom kock. na nekaterih mestih so uporabili kocke redkih barv(drugačne od zraven uporabljenih kock), pa se jih sploh ne vidi, ker so zagrajene z vseh strani. Verjetno izdelajo set iz nabora kock, ki je trenutno v proizvodnji in je tako za TLG najceneje. Po končanem sestavljanju ostane za celo pest viška kock!

Na splošno pa je sestavljen set večji kot bi pričakoval iz fotografij.

Moja ocena je 10/10, ker je igralen, velik, dobro sestavljen, odličen nabor kock in figur pa še cena/kocko je nizka (7,8centa).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: