Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Okt 2019, 19:45

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2012, 18:56 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tokrat predstavljam set iz poletnega vala serije Friends. Osnovni podatki o setu:
- leto izida: 2012
- kat. številka: 3184
- ime: Adventure Camper
- število kock: 309 (po Bricksetu), inventarja kock na Bricklinku še ni, 322 (po štetju kock iz knjižice z navodili, pri čemer je 13 kock dodatnih)
- število figuric: 2
- cena: 29,99 EUR

Pogled na škatlo s sprednje strani da jasno vedeti, da je to set, v katerem nastopata že znana Olivia in prvič predstavljena Nicole. Vsekakor je videti, da sta obe figurici bolj pustolovskega duha. Prav tako pa so že na prvi pogled vidne nekatere zanimivosti seta, kjer so v ospredju predvsem nove barve nekaterih obstoječih kock.

Slika

Figurici v setu sta Olivia (desna) in Nicole (leva). Nicole je nova izmed figuric v seriji, nov je tudi potisk trupa, ki prikazuje majico z vzorcem havajskih rož. Na drugi strani je Olivia povsem enaka kot v setu 3315 (Olivijina hiša). Glede na majhno število Frendic se ponavljajoči potiski trupov in enak dizajn hlač/krilc zdijo precej enolični, poleg tega se nekatere še težko kombinira med sabo zaradi različne polti kože. Vsekakor bi bilo dobrodošlo, da bi se v seriji večkrat predstavile figurice z novimi potiski trupov.

Slika

Center seta je po mojem kolo v novem modrem odtenku (barva medium azure). Kolikor me je barva kolesa navdušila, toliko me je razočaralo dejstvo, da se Frendice ''ne znajo'' vozit s kolesom. Na sliki se lepo vidi, da figurica bolj kot ne visi v zraku, kar mene precej zmoti. Poleg tega se sploh ne more držati za krmilo in vozi kolo brez čelade! :o Imam pa občutek, da otrok v bolj ciljni populaciji to sploh ne bo motilo.

Slika

Set je namenjen malo mlajši populaciji :wink: , zato je tudi gradnja precej preprosta. Poteka v več delih po oštevilčenih vrečkah. Začne se s precej velikim žarom, ki ga Olivia in Nicole postavita sredi travnika. Glede na to, da se je žar v setih pojavil v precej različnih oblikah, je zanimivo dejstvo, da se je tudi tokrat pojavil v spet malo drugačni izvedbi. Tale sicer ni meni najljubša, je pa vseeno videti realistična. Frendicama pa očitno ugaja za peko piščančka. Edino, kar moti pri tem žaru, je zelenje. Po pravici ne vem, kaj naj bi predstavljalo, ker sama spadam med tiste, ki blizu ognja držijo le meso. :oops: Dobrodošel je tudi zabojček, v katerem je shranjen dodaten pribor. Ta set je v serijo Friends tako dodal pribor in kuhinjske pripomočke v rdeči barvi (do sedaj se je na policah dobilo le omejeni rumeno in modro serijo).

Slika

Drug del gradnje je piknik miza, na katero sta že pritrjeni dve klopci. Spet nič posebno zahtevnega, je pa to element, ki prispeva k igralnosti seta. Seveda je treba pečenega piščančka pojesti za mizo, medtem ko se peče, pa se lahko lakoto ublaži s kolački v rdečih posodicah. Vsaj meni so v tej fazi zanimivi kuhinjski pripomočki v rdeči barvi, dodan je tetrapak soka in lončki v roza odtenku, ki jih v tej barvi ni bilo že od leta 1998.

Slika

Gradnja seta se nato nadaljuje s sestavljanjem prikolice, ki na prvi pogled izgleda solidno. Meni osebno je moteča barva, vendar mi je za zdaj jasno, da sta roza in ''lime'' barvni odtenki zaščitni znak serije. Pri prikolici je zadovoljujoče dejstvo, da ima zadnja vrata gibljiva za lažje nalaganje na prikolico. Všečna podrobnost prikolice je tudi manjša ročica na sprednji strani, ki pomaga držati prikolico v vodoravnem položaju, ko ta ni priklopljena na kamper.

Slika

Prav tako ima zadaj na prikolici pritrjeno registracijsko tablico. Prikolica je na pogled majhna, a nudi dovolj prostora za dve kolesi, zabojček in po potrebi tudi desko za srfanje. Minus prikolice pa je pogled s strani, kjer je vidna ena od pomankljivosti. Prikolica v širino meri šest čepkov, nato pa ob straneh iz nje dobesedno štrlijo kolesa.

Slika

Zadnji del sestavljanja je kamper. Sestavljen je podoben kamperju iz seta 7639, drugačna je le barvna shema, kjer pri tem setu prevladuje nenavadna kombinacija roza in zelene. Kamper je možno odpreti s strani (podobno kot v setu 7639), dvigne pa se lahko tudi streho. Notranjost je skromna, velja pa izpostaviti nalepko z motivom televizije in sedeže s potiskom (spet nalepka), pod katerimi se skriva predal.

Slika

Čeprav na pogled kamperju ne manjka nič, je ob sestavljanju kar hitro opazna nesimetričnost kamperja. Osebno me ta nesimetričnost precej zmoti, ker imam občutek, da bi se lahko kamper dodelalo drugače in hkrati obdržalo igralne elemente. To, da je kamper lepši z ene kot z druge strani, je očitno tudi s same škatle, ker ni nikoli slikan s ''slabše'' strani. Pomanjkljivost kamperja pa je tudi ta, da mu spredaj manjka registrska tablica (čeprav pokrita s srčki, je dobrodošla na vseh vozilih).

Slika

Za konec gasilska slika celega seta. Kljub nekaterim pomanjkljivostim v setu se najdejo tudi prednosti (nove kocke, nove barve in solidno število kock). Set sicer dodatno krasijo še nalepke, a jih vseh nisem uporabila. Set vsaj meni ni med boljšimi iz serije Friends, je pa dovolj zanimiv zaradi nove barve kolesa, rdečih kuhinjskih pripomočkov in nekaterih manjših novih kock.

Slika

Ker na Bricklinku še ni seznama kock, je na Brickshelfu galerija slik, ki vključuje tudi poslikane posamezne kocke iz seta. Set bi ocenila z oceno 9, ker nudi precejšne igralne možnosti, je preprost za gradnjo, ponudi nekaj novih kock, na drugi strani pa prikolica in kamper delujeta premalo dodelano. Vseeno sem sama z nakupom zadovoljna, večina kock pa je že šla naprej v ''reciklažo'' (sortiranje po vrsti, nekatere pa se že vključujejo v kreacije, kolikor to dopušča čas).

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2012, 15:48 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tale set mi je pa po opisu manj všeč, kot mi je bil na prvi pogled na slikah poletnega vala, ko so te prišle v javnost. Glede nedodelanosti kamperja se strinjam, na zunaj mi je kamper 7639 veliko bolj všeč. Po drugi strani pa je notranjost veliko bolj dodelana kot v City setu in oprema je tudi tista, ki je večini deklic najbolj pomembna :) . Drugače mi je pa v tem setu, tako kot v celotni seriji Friends najbolj všeč ponudba dodatkov in barv. Pribor itak zmaga, všeč pa mi je tudi uporaba modre barve za kolo in surf. Glede izbora delov za minifigurice se mi pa itak od vsega začetka zdi, da je LEGO čisto zgrešil: naša mala (in verjamem da tudi veliko drugih deklet) se izjemno rada igra z razstavljanjem minifiguric in sestavljanjem novih po svojem okusu, kar je pri Friends figuricah na žalost zelo omejeno :cry:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: