Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Avg 2019, 05:21

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 02 Apr 2012, 14:31 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

KAJ: OOB 3936 Emin modni oblikovalski studio.
KDO: MedVedek :: KKU:0077
LETO IZDAJE: Friends / 2012
ŠT. KOCK: 75 +4 + Ema figurica
OPOMBA: S klikom na sliko se vam odpre v polni velikosti.
OPIS: Kar precej nestrpno sem čakal prvi hišni Friends set. In sem ga dočakal. Danes smo odprli prvo škatlo iz serije Friends : "3936 - Emma’s Fashion Design Studio". Kot že naslov pove, je predstavljena modna šivalnica. Set je res zelo ljubek. Hčer je "padla vanj" in je "nismo mogli potegniti ven". Barvne kombinacije so primerne za punčke in so lepih modro - zeleno - rumeno - belih kombinacij. Predvsem me navdušuje, da set nima nobene nalepke, ampak so vse kocke potiskane. To so:
- meter v obliki tile 1x6,
- risalna tabla v obliki plošče 4x6,
- telefon v obliki tile 1x2.
Vse je zelo lepo, posebno skrbno pripravljene za punčke. Hčerka pravi, da ne mara nalepk, ker se "čez čas delajo ušesa", kar se z njo popolnoma strinjam. Razen prijetnih barvnih kombinacij je edina zares popolnoma nova kocka sama figurica Eme. Nad to figurico, pa imam mešane občutke na račun izvedbe. Tukaj so plusi in minusi:
- lasulja je iz mehkejše plastike: + (na otip prijeten občutek),
- lasulja pada iz glave: -- (skozi pada dol),
- glava ima izoblikovan nos in je lepo potiskana: ++ (zelo lepa glava),
- telo je ten barve: + (naravna barva telesa),
- figurica se ne pregiba v kolenih: -- (slaba igralnost),
- skrbno izbrane barve (lepa na pogled).
Po svoji stari navadi so pri teh figurica žrtvovali funkcionalnost na račun lepote, ker so figurice namenjene punčkam. Nič novega. Za fante mora biti funkcionalnost (zanemarjen izgled), za punčke bora biti všečno očesu (lahko ima pomanjkljivosti v funkcionalnosti).

Set je enostaven za igranje in ima mnogo drobnih "pritiklin": glavnik, meter, hamburger, telefon prenosni računalnik, foto aparat, skodelica, vaza z rožami ... Posebej je igralen predalnik v katerem so shranjene razno barvne kocke, ki predstavljajo blago različnih barv. Za dostop do predalnika je narejen enostaven podstavek.

Kakor koli že. "Frendice so med nami" in verjamem, da se jim v bodoče obeta dolga in burna zgodba ...

SLIKA 1: Šatla seta 3936 - kocke kompleta.
Slika

SLIKA 2: Sestavljena šivalnica.
Slika

SLIKA 3: Podrobnost šivalne mize.
Slika

SLIKA 4: Predalnik z razno barvnimi vzorci blaga.
Slika

konec

Zadnjič spremenil MedVedek, dne 02 Apr 2012, 16:02, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Apr 2012, 18:43 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Pa si me prehitel :D Tale set smo tudi mi dobili pred nekaj dnevi in tamala je nad vsemi podrobnostmi in barvami navdušena, prav tako kot jaz. Glede figurice se popolnoma strinjam s tvojim mnenjem, čeprav uporabnicam, ki imajo kocke že iz dobe "pred" Frendicami, najbrž niso tako všeč(vsaj tamala je zelo razočarana ker vseh teh krilc in majčk ne more kombinirati z "navadnimi" figuricami :( ) Plus pa je definitivno možnost dodatkov na laseh, kar zelo poveča igralnost. Zelo pa me je razveselil sendvič, pa čeprav le solatni, ki bo ubogi Emi dodal kakšen mikrogram ali dva :) Zelo lepo je, da so dodali tudi potiskane kocke(meter ima za enoto čepke :excited: ) in seveda popolno opremili Emo z vso visoko tehnologijo :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2012, 09:14 
Odsoten
System
System

Jaz sem ga tudi že imela pripravljenega za fotografiranje :)
Po 2 najmanjših setih je bil ta naslednji, ki sem ga izbrala za nakup. Predvsem zaradi prenosnika in predalnika.

Meni se zdi cena malce pretirana, tako na prvi pogled, nisem pa preverila cene na kocko.
Navdušena sem nad tem, da ni nalepk.
Lasulja res pada dol, kar je moreče, če so majhni otroci v hiši, ker je punca dejansko ves čas plešasta pa metla mora ves čas lase pod omarami iskat ...
Imam pa deljene občutke glede prenosnega računalnika; plastika je obupna, čeprav nisem prepričana, če ni na ekranu namerno bolj svetleča. Se ga pa da zložit (zapret), tako da - vau.
Zelo mi je všeč bolj topla rumena barva, ni pa mi prav dosti všeč, da sta v setu poleg nove rumene in modre še ti dve "stari" barvi. Ker sta v takih barvah ploščici, ki predstavljata blago, sicer ni zelo moteče, se pa odtenka "tepeta" med sabo.

@pingwinčk uaaaa, enota za čepke?! Ko sem set sestavljala, sem pomislila, da moram preverit, kakšne enote so, ampak sem si nalogo pustila za kdaj drugič, tako da si mi prihranila delo :wink:

edit: Šele zdaj vidim, kako blond je ta moja izjava z mersko enoto, ker ravnilo samo položiš na kocke, pa ti je jasno; naj mi bo v opravičilo, da sem set samo na hitro, naskrivaj odprla, sestavila in takoj pospravila nazaj v škatlo, ker me je "matral firbec". Zdaj, ko je v uporabi, sem malo manj blond ... :oops:

Zadnjič spremenil snezinkica, dne 17 Apr 2012, 09:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Apr 2012, 20:23 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi mene so v tem setu prepričali dodatki: meter, predalniki in prenosnik. Ker na te sete trenutno gledam bolj kot nakup dodatnih kock, ta set ostaja na seznamu želja za bodoče nakupe. :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2012, 09:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Zakaj so med delčki lila cvetovi, na fotkah kasneje pa rdeči?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Apr 2012, 00:11 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Bravo SUBIX !!!!!! Vendar je nekdo natančno pogledal fotografije.

Ogovor je "simpl", ker sem najprej sestavil set, ga poslikal in pri tem uporabil neke druge cvetove. Nato pa sem se spomnil, da bi bilo dobro poslikati tudi delčke in sem set razstavil, ga poslikal in nato sestavil nazaj, da hčerka ni opazila, da sem ga vmes razstavil.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: