Prejšnji teden sem začel sestavljati delavski vlak. Za zdaj je narejena samo lokomotiva in en vagon.
Vagon se uporablja predvsem za delo ob progi. Ima dva nakladača pritrjena na vagon.
Mogoče pri kabini uporabiš kak prozoren brick namesto rumenega spredaj. Sicer je pa kul vlakec. Ne vem, če sem bil jaz nepozoren in si to kje pobral, ali si se sam spomnil dati baseplate za ozadje fotografij? Nad tem sem navdušen - navadno gledamo tam kako zapacano tastaturo ali, če je sreča, bel papir
Pridružen: 10 Apr 2009, 00:19 Prispevkov: 561 Kraj: Ljubljana
Meni se zdi lokomotiva dokaj simpatična. Kabina je izvirno sestavljena in izgleda kot pač izgleda (in meni se tudi zdi, da ne izgleda slabo). Moti pa me, da na podvozju med obema vozičkoma ni ničesar in izgleda malo pusto. Ne vem, če sem že videl lokomotivo, ki na tem mestu nebi ničesar imela (tank za stisnjen zrak, morda tank za gorivo...). Vagon z bagroma je domiselno sestavljen na dolgem dvonivojskem podvozju in je prav lep. Mogoče bi moral na vagonu dodati še kakšen detajl, recimo kakšno lestev ali vertikalno prijemalo, saj drugače delavca sploh ne bosta uspela prilesti do svojih delovnih mest v bagerjih. S tem bi hkrati tudi razbil simetrijo in popestril izdelek.
Pridružen: 10 Apr 2009, 00:19 Prispevkov: 561 Kraj: Ljubljana
@nikos: kakšne napake si odpravil? Saj lokomotiva ni imela napak. Tisto so bila samo moja opažanja in predlogi!
Vidim, da je nova lokomotiva dosti bolj detajlirana in da si nekatere predloge dejansko upošteval. Če je bila prejšnja lokomotiva unikatne oblike in predvsem zaradi rumene barve dejansko predvidena za vleko "delavskih" vlakov (najbrž delovnih vlakov, delavski so tisti potniški vlaki, ki vozijo delavce na delo), si tokrat sestavil premikalno lokomotivo klasične oblike - kabina zadaj. In v resničnosti je za premikalke velikokrat značilna rdeča barva. Meni je prva lokomotiva nekako bolj ustrezala predstavljenemu vagonu, morda zato, ker je bila barvno bolj usklajena z njim. Bom pa še kaj pokomentiral, ko boš predstavil celotno kompozicijo.
Ej meni je bila pa prva verzija lokomotive dosti lepša od te. Pa še ujemala se je barva k vagonu. Kabina ima pač videz po starih parnih lokomotivah, ki so imele samo do strani okno, spredaj pa je bilo malo okence.
_________________ Lego kocke so zakon, zaj pa rč ka hoč! Youtube
Poskusi skombinirati staro in novo. Uporabiš obliko stare in dodaš le okna - kabino nove. Na ta način se boš znebil tistih kock, ki so ovirale pogled strojevodji.
_________________ LEGO is not a hobby! It is a way of life!
Pridružen: 10 Apr 2009, 00:19 Prispevkov: 561 Kraj: Ljubljana
Točno to!! Kenedijevke so načeloma najdaljše lokomotive!
Je pa zelena prav prijetna barva za lokomotivo. Pa še naše (SŽ) kenedijevke so (bile) dejansko zelene z rumeno črto. Zanimivo si sestavil ograjo. Meni sicer izgleda bolj krhka, je pa sestava sigurno nekaj novega.
Lokomotiva bi sicer morala imeti kabino tako da se vidi na krajši del in tudi na daljšega. Ko naprimer pride na končno postajo in tam nimajo okretnice, se mora premakniti na drugo stran vlaka. Strojevodja v tem primeru nebi videl nič pred seboj.
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Ne morete pisati prispevkov v temi Ne morete odgovarjati na teme v forumu Ne morete urejati prispevkov v temi Ne morete brisati vaših prispevkov forumu