nakup kock

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
bigfudge78
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Dec 2023 11:08

nakup kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a bigfudge78 »

zanima me ali je že kdo kupil lego kocke v ''bulk'', gledal sem oglase na bolhi ampak ne vem koliko je fer cena za kg, ne bi rad preplačal če me razumete.

Hvala za odgoovore in nasvete

Simon1592
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Dec 2023 20:09

Re: nakup kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Simon1592 »

Pozdrav vsem, sem nov na forumu.

To bi tudi mene zanimalo, kje kupujete večje količine kock in kakšne imate izkušnje s temi ponudbami razsutih kock?

Lp

Kivi
Prispevkov: 103
Pridružen: 27 Maj 2011 19:38
x 97

Re: nakup kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Kivi »

V starih časih (10+ let nazaj) je bila cena rabljenih kock nekje od 10 EUR/kg navzgor. Sam sicer nisem nikoli kupoval na ta način, morda bo kdo od ostalih soforumašev še kaj povedal na to temo, po koliko so plačevali za tovrstne zadeve oziroma če je kdo tudi kaj takega kupoval v bližnji preteklosti.

Je pa cena zelo relativna, pač odvisno od tega, kaj se nahaja v celotni mešanici. Nekaj ključnih dejavnikov je sledečih:

- dejansko stanje in čistoča kock - rabljeno je lahko karkoli v razponu od 'praktično kot novo' do 'samo še za v smeti'
- dejanska vsebina - so noter v glavnem osnovne kocke / vsakega po nekaj / visoko specializiran šrot, s katerim nimaš kaj sestaviti. Lahko je zmes vsega mogočega po tematikah, lahko pa tudi prevladujejo kocke iz določene tematike, npr. city / SW / Bionicle ipd.
- dejanska 'starost' in s tem povezan nabor kock - predstavljaj si razliko med 10 let starimi seti, ki jih prodaja petnajstletni mulc, ki se je pred kratkim nehal ukvarjati s kockami, in pa 40 let starimi seti, ki jih prodaja nekdo, ki se mu že desetletja valjajo v kleti
- procent 'primesi' - koliko je zraven ne-LEGO elementov

Za nove kocke v velikih količinah pa je poleg Bricklinka najboljša opcija PAB v LEGO shopih, če imaš seveda srečo, da imajo točno to, kar iščeš oziroma da ti lahko pride prav.

Odgovori