Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Nov 2019, 08:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2010, 17:26 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Št seta: 4736
Naziv Freeing Dobby (osvobajanje Dobbya)
Št kock: 73
Št. minifogov: 3
Leto izdaje 2010
Cena: 13eur (z KKU 10% manj)

Prišli so (vsaj za nekatere) težko pričakovani Harry Potter seti. Ker se pri tej tematiki gre več ali manj samo za minifige, sem (zaenkrat) kupil samo najmanjši set, ki služi bolj kot nek "battlepack", kot resen set. Na pogled so sicer ostali seti (razen vlaka) tudi zelo privlačni, še posebej koča in Hogwarts, a ker se pri cenah pozna davek na licenco in ker je še kar nekaj stvari ki so mi bolj važne bodo morali ostali seti še malo počakati.

Vem da ni ravno zaželjeno dajati gor sliko škatle, a ker gre za zelo lep dizajan in ker seta pri nes večinoma po trgovinah še ni, si bom drznil:

Slika

Pri celotni novi HP seriji so škatle res lepo oblikovane in tukaj si oblikovalci res prislužijo desetko.

Zadnja stran je seveda (spet) uničena z orjaško nalepko lego madžarske:

Slika

Set je sestavljen iz sicer malo kock, a so vsaj uporabnih barv.

Slika

Med zanimivejšimi so: par peščeno zelenih kock, metla, knjiga, pajek, ogrinjalo in natisnjena ploščica z nogavico.

Zanimiva je tudi Dobbyeva glava, saj je zapakirana posebej, izdelana pa je iz mehkega materiala (verjetno na kitajskem). Pohvalno je da ima potiskane oči in da tako v setu ni nobene nalepke.

Slika

Minifigi so trije in sicer; Harry Potter (jasno), Lucuis Malfoy in škrat Dobby

Slika

Harry in Lucius imata dvostransko potiskani glavi, Harry z normalnim in jeznim obrazom, Malfoy pa z normalnim in masko.

Oba imata tudi "čarobni paličici", ki pa sta čisto navadni "lightsaber blade" palčki (tukaj bi lahko Lego naredil kaj bolj posebnega).Dobby pa ima knjigo z nogavico.

Slika

Sama "stavba" ni nič posebnega in je bolj izgovor da niso v setu samo minifigi. Vgrajen je mehanizem da z potiskom palčke prevrnemo Malfoya (sem že pozabil kako je bilo v filmu).

Slika

Set sicer ponazarja prizor iz filma ko Harry Potter prisili Malfoya da da Dobbyu nogavico in ga s tem osvobodi da ni več njegov služabnik (ali nekaj podobnega, je že en cajt odkar sem gledal film):

Slika

Ocena seta: 8/10.

Set je sicer natanko to kar naj bi bil: osnovni HP set, a 13 eur za 3 minifige in par kock je vseeno dosti. Priporočam tistim ki zbirajo minifige, saj so edini razlog za nakup seta (dobby je samo vv tem setu, malfoy v tej obliki tudi, harry pa je v tej obliki če sem prav videl še v koči in v gradu)

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2010, 20:25 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Zanimiva predstavitev! Najbolj simpatična mi je kocka z nogavico :) Pa seveda, Harry Potter ima lep pulover! :) Drugače se pa kar strinjam z tvojo oceno: kocke so zanimive, ampak vseeno se mi zdi malo za to ceno (ne da je visoka, ampak kaj dosti pa s tem tudi ne moreš narediti).

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2010, 20:58 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
Moje mnenje glede 4L bara za čarobno palico - bolj mi je všeč to, kot pa kaj drugega. Zakaj? Da zadeva vsaj malo spominja na tiste stare HP sete.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2010, 04:09 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Si me s tole predstavitvijo kar malo premaknil nazaja v čase moje HP manije. Imam vse knjige (še eno neprebrano), kock pa raje ne bom zbirala, čeprav so zanimive. :)

Med drobnarijami v setu so meni najbolj všeč kocka z nogavico, knjiga (prvič vidim), pa metla in pajek, ki ju še nimam. Pa škratova glava se mi zdi zanimiva in bi jo prav rada potipala, ker si sploh ne predstavljam mehkih LEGO kock.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2010, 07:11 
Odsoten
System
System

@ mary
Kaj pa mehka ušesa pri duplo kužku?

cvetqo ... je glava iz podobnega materiala? To tudi mene zanima.

Sicer mi HP ni preveč všeč, so mi pa seti na tako specifične tematike super. Če si ljubitelj, vsaj veš, na katere sete se omejit pri nakupu ;)

Sicer se mi pa zdijo super dvojni obrazi. Jih pogrešam pri minifigurah. Predvsem pri pantomimiku bi super izpadlo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2010, 09:02 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@snezinkica: Na DUPLO kužka pa nisem pomislila. Škratovo glavo sem si predstavljala zelo mehko; tako npr. kot kake tiste gumijaste živali, ki piskajo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2010, 09:21 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Žal ne vem iz kakšenga materiala so ušesa pri duplo kužku, tako da ne morem primerjati.

Sicer pa gre za neko poltrdo gumo, verjetno zato da ne pride do poškodb.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2010, 12:06 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Mislim, da je glava od Yode in kopje pri špartancu iz enakega materiala, kot Dobbyjeva glava.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2010, 15:37 
Odsoten
System
System

Kraj: Dobova
Kadar gre za manjše količine različnih delcev in posebne oblike, takrat delajo takšne mehke glave ker je ceneje.

Rekel bi da so bila tu problem ušesa za v kakšen kalup.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2010, 15:41 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Kaj se mi samo zdi ali pa ima ena glava luknjo skozi (tam pri čepku) - tista s čepkom, druga pa ne (harry).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2010, 16:22 
Odsoten
System
System

Kraj: Dobova
Prav vidiš. Hary ima polni "čepek" drugi pa luknjo. Ne vem v čem je finta.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Sep 2010, 16:30 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Ime Dobby so prevedli v Trapets. Prevodi v slovenščino so tu pri imenih prav izvirni. Če preberete Trapets, boste videli, da gre dejansko za Trapec - norček. :)

Glede seta. Cena 9,99 EUR bi bila bolj primerna. :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2010, 22:04 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Meni osebno je kot velikemu ljubitelju HP-ja tale set zelo všeč in si ga bom v bližnji prihodnosti po mojem omislil (poleg koče, ki si jo nameravam 'privoščiti' za RD :excited: Pa bomo spet mal sestavljal :lol: )
Res se ta set splača kupiti predvsem zaradi figuric, ker tale -ammm- zgradba ni nič posebnega. Všeč so mi dvojno potiskane glave, le Malfoyeva jedćeva maska izgleda nekoliko smešno, saj je kot bi bila nekoliko premajhna za na njegovo glavo :lol: . Glede tistega izvotljenega čepka, pa gre v tvojem primeru lahko za tovarniško napako (bom preveril, ko si še sam kupim set). Čepke so namreč že dolgo nazaj izvotlili, da bi (če se ne motim) zmanjšali možnost zadušitve.
Traptsova glava pa je približno taka (na otip) kot glava od Yode in pa (kar vas bo večina lažje preverila) srebrni del pri Špartančevem kopju- ost al kako se že točno temu reče :lol:
Tudi kožnata barva obrazov nič ne moti in meni osebno se zdi čisto v redu, da so se v primeru licenčnih setov tako odločili.
Cena pa... jah licenca kaj hočemo, čeprav se mi ne zdi tako pretirana, če gledamo na to, da dobiš 3 figure, ena od njih je tudi ekskluzivna v tem setu. To je zato (vsaj po mojem) všečen set, vreden nakupa.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Nov 2010, 21:03 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Evo, zdaj pa lahko iz prve roke povem še nekaj o tem setu. Set sem si kupil danes v Baby centru v Domžalah, stal pa je 13.49€.
Kot je že Cwetqo opazil je čepek na harryjevi glavi poln in moram ti povedat da je pri mojem prav tako.
Lahko da gre za napako, ampak pomojem ni ne vem kako zelo groba. No, na škatli sem si prebral kje vse so bili izdelani delčki in sicer: Na Madžarskem, na Danskem, na Češkem in na Kitajskem. Predvsem zaradi 'made in kina' sem se malo ustrašil, da bodo komponente na nivoju collectible minifugres. Ampak na žalost je bilo kitajsko izdelavo moč opaziti pri črnih nogah minifigov, ki niso več tako gladke in sijoče kot včasih, v bistvu je površina nekoliko medla in groba (to so sicer finese, ampak se opazi). Drugo kar me je zjezilo pa je plašč od Malfoya, ki je natanko tak kot na primer vampirjev in špartančev. Kje so časi ko so bili lego plašči še 'stkani'? Ne pa dandanašnji, ki zgledajo kot plastični, pa tudi bolj trdi in grobi so na otip. Kaj hočemo, Kina. Očitno se tudi lego sooča s :mrgreen: krizo, ker seli proizvodnjo na Kitajsko. Ostala vsebina seta mi je bila pa zelo všeč. Še posebej kratke Traptsove noge, ki so pri meni novost ter njegova glava, ki izgleda veliko bolj 'živa' (če me razumete).
Sama zgradba res ni nič posebnega, tudi wannabee mehanizem je pač da suneš figurico dol in to je vsa znanost. Tudi z rezervnimi deli so bili bolj skopi (samo še en plamen, ki mi je sicer zelo fajn, ter tisti pozlačeni okrogli pin, ki pomojem predstavlja zviz, vsaj glede na to, da dobiš zraven še metlo. Ampak barvo so pa čist sfalil, prejšni viz je bil lepše barve, podobne kot lego kovančki).
Setu bi zaradi tega dal oceno 7/10. Bom počakal še na hagridovo kočo...

Lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: