Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 17:56

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 8403 City house
OdgovorObjavljeno: 19 Sep 2010, 11:05 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

8403 City house
Starostna skupna: 5 - 12 let
Leto: 2010
Število kosov: 383
Število figuric: 3
Cena: 39,99 eur (S@H)

V škatli so poleg knjižice z načrti štiri oštevilčene vrečke; za vsak del zgradbe ena. Hišo in dvorišče bomo zgradili na zeleni osnovni plošči velikosti 16x32.
Slika

Preden predstavim zgradbo in okolico, raje spoznajmo simpatično družino. Sestavljajo jo oče, mama (majico ima potiskano tudi na hrbtni strani) in najstnik, ki se najraje vozi z rolko. K družinskim članom lahko prištejemo še psa; za popolno družino pa setu manjkata vsaj še fikus in avto. :wink:
Slika

Hiša je podkletena, pri gradnji je klet nakazana; pritličje je od osnovne plošče dvignjeno za enojno višino kocke.
V pritličju hiše je manjša kuhinja s pomivalnim koritom in štedilnikom, na katerem manjka ponev, ki sem jo kasneje našla med ostankom kock. Za mizo sta samo dva stola (očitno mulc "šprica" skupne obroke), na mizi rumena lončka. Nad mizo je na steni pritrjen TV.
Slika

Vhod v hišo je nekoliko dvignjen, zato se do vhodne "terase" povzpnemo po dveh stopnicah. Stanovalci na Nevemokateri ulici 114 (nalepka) imajo očitno vedno odprta vrata, kadar so doma ali ne spijo, zato hiša nima zvonca. Nad oknoma v pritličju je modro senčilo.
Slika
Simpatična ograja je iz meni še nepoznanih belih »ograjnih« kock, lep gladek asfalt na pločniku pa prav tako "tlakovci", ki jih še nisem videla (velikost 2x4).
Na levi stani ograje je hidrant, pred hišo pa ulična svetilka (takšna kot v City cornerju), poštni nabiralnik, v katerem že čaka pismo (potiskana ploščica) in zelena kanta za smeti. Okrog hiše je poleg drevesa z "opazovalnim kotičkom" še nekaj zelenja: manjše drevo in par rožic.

Simpatični najstnik večino prostega časa preživi na rolki ali v hišici na drevesu, ki je kar prostorno "skrivališče", opremljeno z daljnogledom; občasno je pač treba preveriti, če nima sosedov mulc več LEGO kock ali pa spremljati, kam se odpravlja simpatična blondinka na koncu ulice.
Slika
Oče med vikendom najraje peče na žaru. Danes so na vrsti klobasice. Nanjo najbolj nestrpno čaka kuža. Žena medtem uživa v ležalniku, ki se mi zdi prav zanimivo sestavljen.

Dnevna soba se nahaja v prvem nadstropju. Črn usnjen kavč je namenjen udobnemu počitku. Žal je v dnevni sobi zaradi prostorske stiske tudi delovni kotiček z računalnikom (monitor se lahko nagiba, tipkovnica je "prava" - natisnjena). Delovni kotiček še posebej jezi gospo, ki bi raje uživala z možem ob kozarcu pijače, on pa bulji v monitor in opravlja "nujno" službeno delo ali pa morda skrivaj prebira forum Kocke kluba? :wink:
Slika

Soba najstnika je na podstrešju in je precej majhna. Poleg nočne omarice s svetilko je v njej prostora le še za doooolgo posteljo, katero bo prerasel precej kasneje kot sobo.
Slika
Levo od sobe je še en prostor brez opreme, ki skozi okno ponuja lep razgled na okolico.

Na sivi strehi so sončne celice (nalepka), katerih naklon lahko spreminjamo in tako ujamemo več sončne svetlobe.
Slika

Za konec še pogled na celotno hišo s sprednje strani.
Slika

Od zadaj pa se nam odpira razgled v notranje prostore. Odprta zadnja stran omogoča večjo igralnost v notranjosti, posamezna nadstropja pa lahko tudi odstranimo.
Slika

Hči ravnokar pravi, da je hišica "precej v redu", fantin pa pravi, da je lepa. :) Meni je tudi všeč, celo malo bolj kot sem pričakovala; odkrila sem več detajlov kot sem jih opazila ob hitrem preletu slik na netu.
Morda ima hišica dodatno vrednost tudi zato, ker smo zaradi nakupa imeli še lep sobotni izlet v Ljubljano, pa čeprav pod dežniki in v gumijastih škornjih.

Zadnjič spremenil mary poppins, dne 20 Sep 2010, 04:00, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Sep 2010, 11:43 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Mary Poppins, hvala za predstavitev! Ja, hišica je res simpatična, igralna in tudi polna zanimivih detajlov. Mogoče še najbolj pohvalne so sončne celice na strehi - da se naučimo eko-Lego življenja. Navdušuje me tudi opremljena notranjost, ki me prijetno živcira, da naredim konkurenčno hišico, samo kot vedno rabim nekaj več časa (v glavi je pa že skoraj sestavljena). Kock se mi zdi, da ni veliko, tako da samo zaradi tega je človek ne bi kupoval, mi je pa všeč kot model hiše. Sama sem že dobila polno asociacij, kaj se lahko naprej dela. Pa vrnitev rdečih oken me tudi navdušuje. Ta se mi nekako zdijo najbolj Lego. Mogoče zato, ker sem od malega do nekaj let nazaj imela samo rdeča okna! :)

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 10:17 
Odsoten
System
System

Kraj: Ljubljana
Na prvi pogled me zadeva ni navdušila, podrobne slike so pa prav simpatične. So se malo bolj z detaili ukvarjali, toda kot po navadi, zadevi do celote še malo zmanjka. Dodaten očitek bi lahko bil, da je zadeva statična, premikajo se edino človečki. Iz firbca bom malo pogledal načrt za gradnjo, je par dobrih idej, kupil je pa ne bom, ker razen TVja in nima kakšnih posebnih meni zanimivih kock.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 11:52 
Odsoten
System
System

Hvala za luštno predstavitev!
Hja, po pravici ... ni mi všeč. Očitno je pri meni ravno obratno; na slikah mi je bila všeč, sem resno razmišljala o nakupu, zdaj sem pa razočarana. Zdi se mi premalo prostorna, malo je zanimivih detajlov in opreme ... Pa malce pretirana cena glede na to, kaj dobiš?
Tudi meni so všeč rdeča okna, me pa moti barva strešnikov.
Mogoče jo bomo vseeno kupili, ampak ne bo ostala v tej obliki.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 15:02 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: koper
Predstavitev je res obširna in zanimiva, kar pa ne morem rečt za set, ki me že od začetka ni navdušil (predvsem spalnica v drugem nadstropju-sestravljena je iz koliko, osmih kock???!!!); vse skupaj mi deluje preveč kvadratno pa tudi barve vlečejo kar precej na kič...vedno bolj imam občutek, da pri Lego probajo narediti čim več s čim manj kockami, kar jim dostikrat uspe, kakšen krat pa ne...

Lp, pericmaster

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 22:36 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Se popolnoma strinjam z vsemi, ki se vam zdi cena pretirana. Menim enako. Za enak denar sem namreč - sicer "na črno" kupila City corner, ki ima več kock, pa še avtobus si narediš.

Ampak to hiško sem nameravala kupiti, že ko sem jo prvič videla. Bila mi je všeč. Morda malo zaradi rdečih oken, pa zaradi nekaterih drobnarij, ki jih med kockami nimam, pa zato ker paše k City cornerju, ... pa ... kaj vem, ljubezen na prvi pogled, pač. :)
Na koncu pa me je toliko bolj zamikala še zato, ker me je skrbelo, da je morda ne bom imela kje kupiti (sploh, če je v LS v Munchnu morda čisto po naključju ne bi imeli).
Tako sem pač šla ponjo v LJ in zdaj že "pozabila" na ceno. Pravim, da imam hiško namesto vseh kavic, ki jih v službi ne spijem. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 22:59 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Hrastnik, Trbovlje
Osebno mi je hiša všeč. Moram dobit city corner in tole da bosta stali skupaj. Malce prirediš in dobiš lepe mini modularne hiše :)

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2010, 11:02 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Mary Poppins, hvala za lep opis seta.

Meni je hiška kljub vsemu še vedno simpatična in razmišljam, da si jo kupim, ko bo dosegljiva tudi pri nas. Velik minus mi je sicer cena, ker (kot že napisano) v primerjavi s City Cornerjem dobiš manj kock. Plusi so mi pa vsekakor rdeča okna (malo barvitosti ne škodi - je kar dolgočasno imeti 4 hiške z belimi okni), temno sivi strešniki, nekaj detajlov iz notranjosti in zunanjosti (kozarci, računalnik, smetnjak, drevo, novi oboki, bela ograja, hišna številka, ležalnik). Minifigi mi niso več posebni, ker jih imam skoraj enake (nekatere sem sestavila sama bolj po naključju v enaki kombinaciji, nekateri so spet zelo pogosti v manjših setih). Minusi - vsekakor obrazi minifigov, ljubši so mi klasični :) , potem pa še manjše število strešnikov v sivi in malo rdečih oken. Za kakšen MOC bi jih bilo fino imeti več (kupiti 2 hiški ali pa ekstra preko BL). Vsekakor pa je pohvale vredno, da je opremljena tudi notranjost, čeprav od pritličja do podstreha narašča tudi skromnost opreme.

@Mary Poppins, kje si set kupila? Verjetno bo kasneje dobavljiv tudi pri nas?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2010, 18:56 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@redhead1982: Kupila sem ga v LJ v trgovini Rega kvak. Sem pa bolj kot ne naključno izvedela, da bo hiška pri njih, ko sem na otroškem bazarju pri prodajalcu malo firbcala, kako je pri njih z naročilom ekskluziv in če dobijo kake sete, ki jih pri nas ni v redni prodaji.

V e-igrače pa je pred novim letom še ne bodo dobili, so rekli (no, nova info: 25. 9. so sporočili, da jo že imajo na zalogi, po S@H ceni) - tako da ... verjetno se bo pojavila še kje v SLO, samo nisem hotela zgolj upati in na koncu morda ostati praznih rok, zato sem šla na 100% varianto, a očitno malo preveč hitela. :roll:

Ja, glede opremljenosti hiške ... še dobro, da nima nadstropja več, ker bi bilo to popolnoma golo. Podstrešje je res ubogo kot v kaki Creatorjevi hiški s "poskusom opremljenosti". :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2010, 22:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Po nekaj tednih sem končno tudi sama uspela sestaviti tole hišico (zaradi pomanjkanja časa, ne zaradi zapletene gradnje :lol: ). Glede na to, da je set nekaterim všeč, drugim pa ne, sem hotela dodati mojo izkušnjo z gradnjo. Hišica sama je precej preprosta in 'kvadratna'. Cena bi lahko vedno bila nižja, ampak sem zadovoljna z nakupom. Mislim, da hišica predstavlja dobro izhodišče za MOCe in ponuja nekaj (vsaj meni) zanimivih kock, ki jih bom uporabila pri drugih kreacijah. Me pa veseli, da je po daljšem času prišla hišica, ki ima v nasprotju s Creatorjevimi malo bolj dodelano notranjost.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Sep 2011, 12:12 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Sevnica
Lepa predstavitev.Jaz že imam ta lego set in mogoče vem zakaj ni treh stolov.Otrok sploh ne more sedet :x .

LP, Kristijan

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: