Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Nov 2019, 10:49

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2010, 16:58 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Serija: Kingdoms
Št. seta: 7946
Ime: Kraljevi grad (King's castle)
Št. delcev: 933
Cena: 99.99 eur (pri nas je ponekod tudi dražji - 104,99 eur)

Po premoru predstavljam še največji set serije Kingdoms. Gre za nekakšen ''remake'' starejšega gradu 6080, saj ima zelo podobno obliko. Celotna serija pa precej spominja na serijo iz leta 2000, KK1 (knights kingdoms). V setu dobimo 9 minifigov; novega kralja, 2 lokostrelca, 2 levja vojaka, zmajevega vodjo ter še dva zmajeva vojaka.
Sicer je kralj prav lep, pa poleg njega dobimo še oklep zmajevega viteza (ki ga ni v nobenem drugem setu).
Grad ni prav velik, v bistvu sem za 900+ delcev pričakoval večjega (imam tudi set 7094, in slednji je veliko večji). Je pa res da tukaj namesto samih panelov dobimo tudi veliko količino navadnih brickov (1x1, 2x1, 1x3, 1x4,...), zaradi katerih je grad resda manjši, toda bolj poln. Sprednja stran ima ponovno dva stolpa, na katerih so katapulti. Na sredini so dvižna vrata, ki imajo prav fin mehanizem odpiranja (več na slikah). Odlično je to, da so dodali tudi Dvižni stolp, kamor se dvigne ''portcullis'', namesto da visi v zraku. Stranska zidova nista nič posebnega, zato pa toliko bolj navdušita zadnja stolpa. Dvižni most ima identičen mehanizem tistemu iz prejšnjega gradu (sam bi raje videl da bi se navijalo z verigami). Na zadnji strani je tudi zapor, toda barbari lahko ''izpulijo'' steno. Najbolj nenavadno je to, da se trije! vojaki lotijo napada gradu brez kakršnega koli oblegovalnega stroja (tu je verjetno mišljeno, da to dobiš iz manjših setov). Najslabši del celotnega seta je ta, da grad nima nikakršnega baseplate-a, kakor so to imeli pretekli gradovi. Ta modularni način mi gre že malo na živce, saj se to ves čas ponavlja). Upam, da bodo spet začeli na baseplateih postavljat gradove, ker so veliko lepši (Meni osebno sta najlepša Black Monarch castle ter royal castle 6090).

Slike:
Slika
Sprednja stran škatle

Slika
Vsebina škatle (večina brickov je spodaj, tukaj se vidijo večinoma paneli in plate-i

Slika
Vsi minifigi na kupu

Slika
Sprednja stran gradu

Slika
Zadnja stran gradu

Slika
Takle mehanizem se uporablja za dvigovanje jeklenih vrat

Slika
Zadnja stena se sname

Slika
Ostanek kock

Bonus (kot sem obljubil - vsi na kupu):

Slika
Levja garda

Slika
Zmajeva garda

Set ni ravno poceni, ampak večina kock je zelo uporabnih, še posebej navadni bricki (črni ter dark in light bley).
Sam ''playability'' je 5/5, mene pa predvsem moti to, da je narejen preveč za otroke. Poleg tega je zelooo podoben prejšnjemu (iz modre so prešli na rdečo), to pa je tudi vse. Zares bi raje videl kaj v stilu seta 6090, tako pa je to le želja.

Takole sem zaključil z opisi Kingdoms serije (zaenkrat), verjetno bo LEGO drugo leto dodal še ene par setov, sem pa prepričan, da ne bo serija dosegla tolike količine setov kot Fantasy era, verjetno pa ne bo niti tako priljubljena. Navdušen sem zgolj nad tem, da so oboji ludeki in ne neki troli, skeletoni in zmaji (škrati so bili pa zelo fajn), v vsem drugem je zaenkrat prejšnja serija boljša. V ''prvih omembah serije sem pričakoval neko ponovno obuditev starih tem (in načina gradnje gradov), saj sta bili frakciji levi in zmaji pravi. Spet pa je LEGO podlegel mlajšim ljubiteljem, res pa je da so vendarle dodali nekaj novih delcev (vrata, wall panels, window panels, helmet,...). Aja, čelade se mi pa zdijo preveč odprte zadaj, Brickforge ima precej lepše.

Vseeno priporočam nakup, že zaradi delcev, ki jih vsebuje set.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2010, 20:37 
Odsoten
System
System

Končno! Sem ravno včeraj sestavil svojega in ga poslikal z namenom objave. :)

V svojem opisu nisi najbolje opisal modularnosti, saj se posamezne gradnike (vhod, dva mala stolpa, dva navadna zida, en stolp s streho, en višji opazovalni stolp in zadnji zid z ječo lahko postavijo dokaj poljubno, s tem, da so stolpi kotni, zidovi pa ravni. Odsotnost osnovne plošče je pri drugih postavitvah res malo moteča, saj se posamezni elementi ne držijo skupaj najbolje. Tukaj se lahko uporabi 16*32 plošče, kot je nekdo spraševal par dni nazaj. :) Za sestavljen grad ni toliko moteče, edino notranje stopnice so dokaj slabo montirane.

Še moje mnenje o gradu:

ZA:
- za 64 EUR :) veliko uporabnih kock,
- na hitro pogledano lepo zgleda,
- lepi minifigi z nekaj dodatnega orožja,
- zanimiv sistem odpiranja vrat - zelo igralno,
- trojni in dvojni 2*1 strešniki na prsobranih.

PROTI:
- nerealističen sistem odpiranja vrat,
- nerealističen in niti ne preveč igralen način dvigovanja mostu - most sploh ne stoji pokonci oziroma le redko kdaj po dolgem prepričevanju,
- zadnja stran! - kreator hiške imajo vsaj golo steno, tukaj so v višjih nadstropjih same luknje, meni nekako ne potegne - ok, naj bi na ta način dosegli neko igralnost, ampak funkcionalno pa ni,
- če so že dajali strešnike na prsobrane, bi jih lahko na vse,
- katapulti sicer so, ampak mi niso preveč všeč - mogoče je kriva odsotnost otroških rok,
- vrata v stolpu s streho se odpirajo proti drugemu vhodu - nepraktično - če bi dali leva vrata namesto desnih, bi bilo ok.

Na splošno nimam tako slabega mnenja o gradu, kot mogoče izgleda po seznamu argumentov proti. Še vedno bi mu dal 8/10. BTW, pri meni je manjkala ena 1*1 siva kocka pri stolpu s streho. Bom še videl, če bom težil Legu. :)

Zvečer sem grad pospravil na dno omare, mali pa je zjutraj, kot da bi ga zavohal odprl ravno tisto omaro in se takoj začel igrati. Konj je bil takoj brez oklepa (večkrat), največ pa se je preigral z vrati. Zatiča ni znal zatakniti, to je bila moja naloga, potegnil ga pa je in z velikim občudovanjem s sprednje strani gledal, kako so vrata padala dol. Z nakupom smo torej zadovoljni. :)

Od ostalih setov iz serije bom proti koncu leta verjetno nabavil še zmajevski stolp, imam pa že čarovnika.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2010, 20:45 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Hm, modularnost ja. Res sem pozabil povedat da lahko postaviš dele gradu tako kot želiš. Še vedno je osnovni najlepši. Sem pa razmišljal če bi nabavil kakih 50 komadov in potem vse skupaj povezal (sicer pa ni denarja...) :slinko: . Sicer ne bi bilo samo posebi nič posebnega, toda za kako mestno obzidje bi šlo. Notri pa potem kupi hišk...
Glede baseplate-a: lahko postaviš en siv 48x48 baseplate ali pa 1 zelen 32x32 baseplate. Pri starem je bil zelen premajhen, siv pa ravno pravšenj. Sicer bi bilo pa lepše z dvignjenim baseplateom, ne klasičnim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2010, 22:10 
Odsoten
Primo
Primo

Zelo mi je všeč ta set, ker dobiš zelo veliko minifiguric!!!! Pa še lep grad je!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2010, 23:50 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: okolica Ljubljane
@Wittmann

Grad je redka izjema glede cene. Ostali seti so (najprej sparova cena:proti ceni v e-igračah) 60:50, 22:20, 12:10. Edino najmanjši imajo enako ceno 7 eur, 3 eur impulzi.

Pri PoP so čisto vsi seti dražji kot drugje (Alamut je še najbolj primerljiv s ceno S 90: EI 86). Veliko city setov je dražjih itd. Le starejše zadeve (iz stare zaloge kot so pirati, nekateri SW seti, city...) so še vedno primerljivi z ostalimi trgovinami.

Pa zaključimo to debato s cenami, da se legofrik ne razjezi na nas. :wink:

Kar se pa tiče gradu, mi je zelo všeč, še posebej barvne kombinacije. Res je manjši kot prejšnji grad, kar je škoda, ampak je vizuelno lepši. Modularnost mene ne moti, kvečjemu mi je bolj všeč kot gradovi na ploščah. Pa v končni fazi ga lahko še vedno postaviš na ploščo, če je komu tako bolj všeč. Obratno je pa veliko težje oz. zamudno (spremeniti iz gradu na plošči v modularni grad).

Lahko bi bil kakšen minifig več, ne bi verjetno nihče imel nič proti. Včasih je bil standard za tak grad 12 figur, zdaj je pa 9. Nasploh je pri Kingdoms kar težko priti do več minifigov ne da bi zapravil ogromno $$$.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2010, 18:09 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Izgleda da se vitezi počasi vračajo k koreninam. Ta serija se mi trenutno bolj dopade kot prejšnja.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: