Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 14:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 25 Maj 2010, 23:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Pred Predjamskim gradom stoji cerkev Žalostne Matere Božje iz 15. stoletja.

Ladja je v resnici daljša, ampak je cela cerkev že tako velika in sploh ne vem, kako jo bom v celo dioramo spravil. Če bo prostor, bom ladjo podaljšal in bodo razmerja med stranicami prava.Tudi okno na ladji ni iz barvnega stekla, ampak tako sem vse skupaj vsaj malo poživil.
Se mi zdi, da v ta pravi manjka en zvon in iz tega dela eno drevo raste...no, v moji verziji sta zvonova dva in se dejansko nihata. Kembeljnev v teh dveh ni (za razliko do tistega v gradu, ki ga ima), ker je pritrditev drugačna in jih ne morem notri dati, razen tako, da preveč ven štrlijo.
Slika

Slika

Slika

Slika

Pred cerkvijo je še Erazmova lipa, ki pa še čaka na izdelavo...

Zadnjič spremenil subix, dne 26 Maj 2010, 09:59, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010, 01:12 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Všeč mi je vitraž! :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010, 08:17 
Odsoten
System
System

Carski zvonovi!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010, 09:32 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Super.
Če rabiš 33 stopinjske strešnike za vogale, povej, jih imam.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010, 09:51 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Slike originalne cerkve si lahko ogledate na:
http://kraji.eu/slovenija/predjamski_grad_okolica/slo

Streha nad ladjo je 4x zalomljena, vogalni strešniki dovolijo 2x lomljeno streho. Sem probal z vsemi možnimi wege plati na hingih, pa se s tako nizkim naklonom strehe ne izide z nobenimi. Edina varianta, da sem naredil 4x lomljeno streho je bilo tako, kot sem naredil. Sicer je rob strehe pri napušču na dveh robovih prekratek, ampak ni wedge kock s primerno dolžino robov. So sicer z daljšimi robovi, samo potem se sleme ne izide na dve kocki ampak na 8 (nesprejemljivo). Na srečo je stranica nad prekratkim robom dolga samo 6L, rob pa 3L (namesto 8L - se dobor vidi prevelik napušč na sliki 1 in 3) in približno zgleda.

Imam pa še eno idejo, morda probam, sploh če bo dovolj prostora na diorami za daljšo ladjo...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010, 19:01 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Odlično! Glede na original bi cerkvica res morala biti malo daljša (ali pa ožja), ampak se mi zdi, da vseeno zelo simpatično izpade. Še posebej streha mi je všeč, ker je res zelo nagnjena in ker si tako uspel narediti 4x zalomljeno. Mogoče pa jo lahko poskusiš narediti ožjo, da bo bolj podobna originalu, čeprav se mi zdi, da je taka, kot je, ok. Edino nimam pa predstave, kako paše h gradu glede na velikost in to. Drugače pa upam, da mi uspe te predjamske mojstrovine videti tudi v živo! :excited:

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010, 20:00 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Uau :superca: Dobro si jo zadel! Jaz bi jo sicer naredil iz svetlo sivih kock, ker je tudi v resnici bolj siva/v originalu verjetno rezan kamen...Vseno odlično.
Zdaj pa vsi tukaj samo še čakamo, da se boš odločil za tako veliko dioramo, da bo ponazarjala realno oddaljenost cerkvice od gradu :wink: :lol: :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010, 21:09 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@Bar: Cerkev je v merilu z gradom, samo prekratka, zato mora biti daljša, da bo čisto prava. Grad bo na ogled na KF, samo narediti ga moram do konca...
@Vid: Cerkev je ometana in naj bi bila bela. Je pa precej umazana in črna od dežja.
Celotna okolica bo precej drugačna od realnosti. Izdelal bom samo najbolj značilne elemente in jih postavil na približne lokacije. Diorama bi morala meriti vsaj 1000L v dolžino, da bi prišel do cerkve! Namreč med gradom in cerkvijo je več kot pol vasi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010, 21:20 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Komaj čakam, da vidim to mojstrovino v živo (celoten grad).
Imam pa eno pripombo na cerkvico. Si pri barvnem oknu na vrhu zanalašč uporabil slope, da bi ponazoril tisti "špic" na originalni (torej, da ni lep polkrog / elipsa)? Nekako se mi zdi, da je pri pravi cerkvici tisti kot zgoraj toliko velik, da je skoraj zaokrožen torej bližje 1x6x2 oboku.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010, 21:36 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@bpavsic: Najprej sem hotel dati slope 75, na njega slope 45 in na njega slope 33, ampak je vse skupaj preširoko. Nato sem hotel na slope 75 dati slope 45 in ugotovil, da imam samo en slope (inverted seveda) 75 bele barve. Ko bom dajlšal ladjo, bom probal še z obokom 1x2x6, verjetno bo tako res najbolje.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: