Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 17:03

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 19 Apr 2010, 23:56 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Živjo.

Tokrat predstavljam malo starejšo hišo. Sestavljena je izključno iz kock, ki so v setu 10193 (Medieval Market Village). Hiše sem se lotila kot zanimiv izziv, da jo sestavim z omejenim izborom kock. V setu je namreč veliko drobnih in detajliranih kock, ki jih je treba uporabljati z glavo, da se prihrani na klasičnih kockah - gradnikih.

Od spredaj hiša spominja na stil gradnje, ki je pogost v severnih deželah - veliko lesa in vmes zidaki. Meni osebno so take hiše več kot samo luštne, tudi zato, ker jih pri nas praktično ni.
Slika

Hiša je iz dveh etaž. V spodnji je gradnja kamnita, prevladuje siva kamnina neznanega izvora. V zgornjem delu pa prevladuje les, ki daje tudi ogrodje celotni etaži. Na strani iz stene štrli dimnik, ki je v notranjosti povezan s pečjo, ki v hladnih dneh ogreva prostor. Okna so majhna in zamrežena, da toplota ne uhaja iz prostora in da poleti ni preveč vroče.
Slika

Pritlični prostor je zaradi kamnite gradnje zelo hladen in temačen, zato je primeren za hrambo živil (sodi s pijačo) in kot skrivališče za hišne ljubljenčke (miška). Sredi prostora je tudi steber, ki prispeva k nosilnosti zgornje etaže.
Slika

Vznožje stebra je kamnito in ob vročih poletnih dneh je tu prijetno hladno za posedanje. Vhod v hišo je s strani, kjer se je treba povzpeti po lesenih stopnicah. Sprednjo stran hiše v temnih večerih osvetljujeta dve bakli.
Slika

Vhod v hišo je brez vrat. Včasih se ni bilo potrebno zaklepati in ko so se stara vrat polomila, si lastnik hiše še ni omislil novih. Pod stopnicami so kljub senčni legi zrasle posamezne cvetlice, med njimi pa se celo skriva izgubljena žaba.
Slika

Hiša ni modularna, zato se streho bolj na težko loči od ostalih sten. Pogled v notranjost pokaže skromno opremljeno sobico. V kotu stoji postelja, takoj ob njej je peč, na drugi strani pa prostor za drva (nekaj jih je ostalo še od lanske zime). V drugem kotu stojita miza in stol. Na mizi so ostanki zadnje večerje (malo sira in pečene piške). Pri večerji pa ne manjka niti pijača.
Slika

Za hišo sem porabila okrog 5 ur, nekaj včeraj zvečer, ostalo pa danes zvečer. Sicer sem imela prej že malo sestavljeno osnovo, pa sem potem včeraj ugotovila, da se nikakor ne bo izšlo, če želim uporabiti samo kocke iz tega seta. Zato sem vse skupaj podrla in začela s strukturo, ki veliko bolj spominja na eno od hišk v setu.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2010, 03:13 
Odsoten
Primo
Primo

Hehe, če je soba skromna, večerja zagotovo ni :)
Čedno izpeljana peč, bravo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2010, 07:39 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Dutovlje
Tudi meni je ta hiša lušna. Pa lepo si naredila notranjost. 8)

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2010, 08:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Super hiška. Moram odpret ta set, ki je že nekaj mesecev doma in čaka na sestavljanje...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2010, 09:04 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za pohvale.

@mujo32: Pečka je direktno iz seta vzeta. Je zelo zanimiv sistem z vratci, se tudi dajo odpreti. Pa precej enostavna so za sestavit.

Večerja je pa skromna, ker je samo en bedrck od piške, ne pa cela piška. :lol:

@symch999: Oprema notranjosti je bolj preprosta. Postelja je skoraj enaka kot v originalnem setu.

@subix: Nočem biti nesramna ali kaj podobnega, ampak: ''Kaj še čakaš z odpiranjem?!'' :excited: Če rabiš pomoč, :ojla: tukaj sem :-) Set je zelo fin za sestavljanje, v bistvu je pravih klasičnih brickov malo, pa je potem toliko bolj zanimivo, kako skupaj narest kompaktno strukturo... Samo namig, se splača odpret! :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2010, 09:21 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Res lepa hiška, všeč mi je, da je ogromno detailov pa vseeno ne zgleda kičasto. Končno spet nekaj "normalnih" rožic. V creator hišicah so vse narejene z 1x1 okroglimi platei in cone-i :roll:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: