Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Dec 2019, 04:56

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 09 Mar 2009, 23:37 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Osebno me pnevmatski modeli ne privlačijo, ampak 'zaribani' in zlomljeni cilindri (nateg pri nakupu na BL, se mi zdi), ki mi jih je prinesel kolega iz foruma na remont, mi niso dali miru in sem se jih lotil.

Pred nasiljem v roke silikon sprej in vse namazati...monogo bolje. Če ne pomaga (dovolj) sledi akcija.

Najprej, kako jih odpreti?

Pumpica in cilinder z dvema nastavkoma za cevi ni problem, malo zavihaš na zaskočkah in so odprti. Se da narediti skoraj brez prask, zarez itd...
Cilinder z enim nastavkom je zalepljen. Tu brez nasilja ne gre. Prvega sem poizkušal s kleščami in zavrteti, pa se je vse zverižilo in uničilo. Drga taktika: z olfa nožem v zarezo na vrhu, močno pritisneš navzven in juhej, lepilo popusti. Sicer nikdar brez loma na obroču (cca 1/6 kroga se odlomi, ostalo spusti), ampak po lepljenju skoraj neopazno.
Slika
Slika

Pogled v notranjost pokaže, da ima pumpica štiri zelo majhne kanale, ki jih je zamašila zasušena mast v ventilu. Čudežni silikon sprej stopi staro mast (topilo v spreju je alkohol). Ostali cilindri imajo velike luknje in to ni problem.

Slika
Slika

Pri cilindrih z enim nastavkom se je odlomila os, na kateri sta gumica za tesnjenje in plastičen obroček, ki preprečuje gumici, da bi se krivila pod pritiskom. Os ima na koncu zaskočko, ki je bila v vseh primerih zlomljena. Sekundno lepilo, mazanje, sestavljanje in invalidi zapuščajo rehabilitacijski center. Res je, da po remontu niso kot novi, vprašanje je, kdaj se bodo polomili in tudi drsijo ne kot novi, delujejo pa in za kakšne bolj razstavne modele so dovolj dobri.

Pumpica je imela odlomljen nastavek za cevko, sem zravnal odlom, odrezal cevko od uničenega cilindra, prilepil in deluje.

Slika

Zadnjič spremenil subix, dne 10 Mar 2009, 23:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Nov 2009, 18:13 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Slovenska Bistrica
Super, tale post mi je bil v veliko pomoč, najlepša hvala :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Nov 2009, 22:48 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kako popraviti pumpico ki se trdo premika? Noter še kar gre, ven pa leze po polžje, dostikrat se gumica celo sname iz palčke. Probal sem že čistit, mazat itd.., pa ni nič pomagalo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Nov 2009, 09:57 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
@Cwetqo:

Na trdo gre lahko iz samo iz enega razloga in to je preveliko trenje/upor.

Če si namazal, potem bi drsnost morala biti OK (a si razdr pumpico in pogledal, kaj in kako je notri?)
Če si notri nalil kakšno kemikalijo, ki 'napihne' gumo, potem je sedaj gumica prevelika in je konec z njo.
Lahko pa tudi, da so luknjice za cevke delno zamašene in ne gre zrak skozi in ustvarja podtlak...Cevke je težko očistiti, ke luknja skozi ni ravna ampak se v telesu bata obrne za 90° in je čisto tanka. Če je kakšen trd košček notri še najbolj pomaga na kompresor priklopit in prepihat (ali pa na jeklenko za potapljanje, skratka na zrak po pritiskom) in to z obeh strani, ker je luknja v cilindru manjša kot luknja, na katero od zunaj cevko natakneš.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Nov 2009, 11:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Hvala, bom poizkusil še z kompresorjem...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: