Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 21:32

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 01 Jul 2009, 01:33 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tema: Western
Leto: 1996
Število delov: 250
Število figur: 5

Slika

Še eden od setov iz začetne serije LEGO Western je glavno bivališče "banditov" in eden od treh glavni setov prvega leta, Bandits Secret Hideout oziroma skrivališče banditov.

Navodila so precej velikega formata, na koncu pa so nazorno prikazane še t.i. "play features" oziroma igralne funkcije seta. A o tem nekaj več kasneje.
Slika

V setu so trije banditi in dva vojaka, od tega ima eden od banditov simpatične "karte", vojak pa redko "zlato" trobento. V setu je še precej orožja vseh vrst in pa trije konji (dva za vojaka eden pa nese tovor)
Slika

Vojska v polni postavi:
Slika

Konje nese na eni strani "trezor" z denarjem, na drugi pa zaboj z puško.
Slika

Set je zgrajen na veliki 32x32 plošči ki nastopa samo v tem setu, gre pa standardni "ovinek" v tan izvedbi z kolesnicami. Meni je bila ta plošča eden glavni razlogov za nakup.
Slika

Na je prec stvari nastavljenih tako da se prevrnejo ali lahko odstanijo, na primer tale sod:
Slika

Takole pade:
Slika

Stopnice se "iztaknejo"
Slika

Da vojaki ne morejo do banditov:
Slika

Bandit čaka v skrivališču z dinamitom:
Slika

Sod zavali izza znaka (na desni strani je nameščeno "strojnično gnezdo"):
Slika
Slika

V rudniku čaka skriti top z banditom:
Slika

Preko ceste je napeljana vrvica:

In ko jo vojaki pri prehodu potegnejo:
Slika

Se kocka iztakne in top z banditom se pripelje ven:
Slika

Še pogled od zadaj: precej nedodelano a zadaj itak nobeden ne gleda
Slika

Ocena seta: 8/10

Set me je razočaral predvsem z tem da ima glede na velikost relativno malo delcev, a ko ga gledaš sestavljenega tega itak ni opaziti. Sicer pa je ideja o skrivaliču v rudniku odlična, "funkcij" je dosti, svoje pa doda še patrulja vojske. Must have za vsakega WW zbiralca!

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Jul 2009, 07:52 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
@Cwetqo
Predvidevam da imaš dovolj ostalih kock primerne barve, da nadgradiš tale set v takega kot ti je po volji. Bi bilo pa zanimivo videti delorean iz back to the future na tvojih scenah :D ( bi lahko ponazorili zaplete iz filma).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Jul 2009, 08:18 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Tale set mi na prvi pogled ni bil všeč, ker je nekako zmetan skupaj, kot bolnica Franja. Po boljšem ogledu igralnost seta upraviči postavitev elementov in set kliče po povečanju kanjona.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2014, 23:08 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

No pa da še jaz dodam svoje mnenje, čeprav bo seveda nekoliko pristransko - tole je bil namreč moj prvi (System - prej le še en Basic) Lego set! Še danes se spomnim vsega, petek 6. december 1996 zjutraj (ja, dobil sem ga za miklavža :) ), sestavil pa seveda takoj ko sem prišel iz šole. Še vedno se v živo spomnim vseh okoliščin, tisti dan je med drugim prvič v tisti zimi naletelo malo snega, jaz pa sem si vzel celo dopoldne za ukvarjanje s setom iz tematike vročega (vsaj na ozadju Western setov je vedno prikazana puščava) divjega zahoda - popolno! :) Škatlo še danes imam (kakor tudi vse ostale), ampak moram na žalost reči, da sem jo zelo grdo odprl (bi lahko pripel sliko pa raje ne bom :oops: ) Naj dodam da sem v Lego kocke prišel relativno pozno (takrat sem bil v prvem razredu), kar je verjetno posledica da nisem imel starejših bratov ali sester, pa tudi denarja ni bilo na pretek, in Lego nikoli ni bil poceni - ampak to je bolj razlog, da nikoli nisem imel zelo veliko setov. Kot rečeno, čisto prvo srečanje z Lego kockami je bilo leto prej - en izmed Basic setov (je tudi še nekje), ki pa me nikoli ni pretirano navdušil - morda sem bil za basic sete že kar malo prestar, dočim ta me je popolnoma očaral. Takrat verjetno še posebej igralnost, saj ima za srednje velik set res neverjetno veliko igralnih elementov - prevračajoči sod, odmične stopnice, past na strehi, stojnica na desni in seveda glavna atrakcija - past s topom iz rudnika! S setom sem se več kot navdušeno ukvarjal do poznega večera, ko sem (seveda močno nejevoljno) moral spat. Spomnim se tudi že prve nevšečnosti, saj je ob igranju na tleh dnevne sobe očitno odpadla pipa na sodu, ki je nikakor nisem mogel najti, niti potem naslednji dan ne (jasno - majhen črn košček plastike na večinoma črnem tepihu) in ki sem jo nadomestil šele pred kratkim... :D
Skratka ta set je pri meni začel navdušenje nad Lego kockami in sploh na začetku - predvsem nad Western tematiko. Začuda je bil hkrati mislim da tudi edini, ki ga nisem nikoli čisto podrl (le malo preurejal) in je ostal sestavljen vse do danes, me pa to spomni, da ga ob priliki razstavim, dobro očistim in vrnem v prvotno stanje. Sicer je sedaj že dolgo v vitrini (kakih 10 let), ampak pred tem ni bil in seveda se je nabralo precej prahu (tudi takrat pa sem ga le za silo spihal in pospravil).

No toliko z moje strani, aja pa tale opis sem našel že pred časom, ko sem tule gor nekaj brskal, ampak se mi ni dalo registrirati samo zato, da bi napisal svoje mnenje / izkušnjo, sedaj pa ko sem končno se, nisem imel več izgovora da ga ne bi.

PS: Nisem pa pričakoval, da bom napisal tako dolg špeh! :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: