3D printanje kock

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@Stari89, @bpavsic oz. kdorkoli drug, ki ima izkušnje s 3D printanjem.

Zanima me nekaj.
Namen imam vsem LEGO tirom za vlak dodati "balast" in tajle, da bo zadeva zgledala takole:
Slika

Ravni tiri niso problem in tudi ne kretnice, ker jih ni veliko, s krivinami se mi pa ne da ukvarjat. :)
Vem, da Trix Bricks printa te zadeve in vem tudi kakšne so cene. Ker bi rad prihranil nekaj EUR, predvsem pa raje vidim, da plačam nekomu od vas in ne nekomu xyz, me zanima, če bi se kdo od vas lahko lotil printanja balasta v DBG barvi (fajn je, da je odtenek isti oz. vsaj do 95% podoben LEGO DBG barvi, da ne bo vse šekasto).
Rabil bi pa:
- R40 (LEGO radij): x 8
- R56: x16
- R72: x16
Zaželena je tudi opcija mogoče kasneje po dodatnih kosih, ker je to pač trenutno minimum, ki ga potrebujemo za izvedbo layoutov za naše evente (upam, da kdaj še bojo :) ). Verjamem pa tudi, da bi mogoče kdo izmed ostalih članov želel kakšne balaste.

Za pomoč izdelave balasta za radije seveda posodim tire.
Kaj menite, lahko to izmed vas to naredi - da bi izdelal 3D model, kot tudi printal (oz. pozna koga, ki printer ima) in bo kvaliteta toliko OK, da ne bo vse žagasto (brez da bi dal v acetonske hlape, ker tisto je grdo oz. ve kaj dela, da ne bo zgledalo vse stopljeno) in bodo tajli prijeli na balast (če bodo padali dol, jih bom prilepil, glavno, da se lahko nataknejo)?
LPG

Radiji so tukaj:
Slika

Uporabniški avatar
Stari89
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Mar 2009 17:34
x 28
Kontakt:

Re: 3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Uffff to pa je izziv.
Pri moji PC kišti mi daleč daleč največ časa vzame 3D modeliranje, pa je vse ravno/pravokotno. :) Če bi se tega zares lotil, bi mi to verjetno vzelo več mesecev. Ko imam enkrat *.stl modele, štancanje komadov ni nek problem. Ocenjujem nekje 4-6 ur print časa na kos. Sedaj, ko se dela od doma, je ta čas zastonj. :P
Ne vem, kako je s kvaliteto printanja ABS plastike, saj s tem materialom še nisem delal. Za svoj projekt bom to rabil prej ali slej, poročam rezultat. Menim, da ne bi smelo bit problemov. Križ zna bit tudi z barvo, saj kolut filamenta stane med 25€ in 30€. Ne mika me, da bi moral naročit 5 različnih odtenkov, preden najdemo pravega. Lahko se fizično oglasim pri Plastiki Trček in primerjam DBG LEGO kocko z njihovimi koluti na zalogi.
Stari technic je zakon!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: 3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Potem bo skoraj ceneje in manj nadležno, če naročim pri TB-ju. :)
Počakaj zaenkrat še s primerjavo plastike, da vidim, če je še kje kdo, ki to obvlada.
THX

lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

Re: 3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

Imam strica, ki ga 3D tiskanje in pa 3D modeliranje zelo zanimata, v slednjem je zelo spreten. Ga bom vprašal, če bi bil pripravljen narediti kaj takega, kot so ti "balastni podstavki". Vem, da je kocke že tiskal, predvsem zobnike in technic dele, ki so ponavadi najbolj pod stresom.

Zdi se mi pa, da bi bilo lažje naročiti po en kos TB balasta in na njem pridobiti vse potrebne mere, kot pa da se vse skupaj dela od začetka. Poskusil sem že narediti roller coaster tire v dolžini 1 studa, pa mi do sedaj, po kar nekaj poskusih, še ni uspelo narediti takega, ki bi bil kompatibilen z Legovimi. Verjetno pa sem jaz zanič v 3D modeliranju... ;)

Bi si pa mislil, da bo še najtežja stvar zadeti DBG barvo. Verjetno je res edini način tak, kot ga je @Stari89 opisal zgoraj - k dobavitelju in primerjanje odtenkov.
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: 3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Ko bo enkrat model, lahko da printat tudi jaz. Modelirat pa ne znam.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: 3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Malo sem govoril z ljudmi, ki modelirajo, printajo itd in prišel do zaključka, da je najenostavneje, najceneje in najhitreje, da se roba kar naroči na https://trixbrix.eu/

Če se mi kdo želi pridružit pri naročilu, naj napiše kaj bi imel od njihove ponudbe, saj znamo tako mogoče dobiti kakšen popust, če bo naročilo večje.
Napišite kar sem v ta prispevek kaj bi imeli in koliko + link do tja, bo še najbolje, da se kaj ne zmotim pri naročanju.
Ko bo naročilo odobreno, bom od vas potreboval predplačilo, da bo naročilo krito.
Naročilo bi oddal ASAP, da bo roba čimprej tu, tako vas prosim, če lahko napišete kaj bi imeli nekako do ponedeljka dopoldan.
Hvala.
LPG

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: 3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

BTW, tale model je obupal, opustil posel in dal modele na net:

https://www.4dbrix.com/products/train/2-04-tracks/

Žal pa nima modelov za balast. Kak tir bom pa verjetno probal sprintat.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: 3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Zanimivo, da je obupal. Hvala za link. :)

Kivi
Prispevkov: 101
Pridružen: 27 Maj 2011 19:38
x 95

Re: 3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a Kivi »

Jaz bi tole:

1x Narrow Straight Track Set 10x

4x Narrow Rails Adapter

4x Train Tracks Adapter

Hvala za trud in angažma.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: 3D printanje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Roba naročena.
@Kivi, poračunava, ko zadeva pride.
LPG

Odgovori