Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Sep 2019, 23:22

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 22. KF - Slike in vtisi
OdgovorObjavljeno: 18 Mar 2019, 10:37 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Slike, filmček in poročilo so še v fazi nastajanja. Bo objavljeno takoj, ko uspemo zadeve urediti. :)
Slike: http://www.kocke.si/kockefest/kf22.php
Filmček: https://www.youtube.com/watch?v=mmOA8EjEkkA&t

Rad bi se zahvalil vsem razstavljalcem, tako našim, kot iz tujine in seveda obiskovalcem.
Upam, da vam je bil tokratni KockeFest všeč in da se je tudi kakšen mlajši obiskovalec opogumil, da bo naslednjič pristavil svoj lonček k razstavi.
Se vidimo v sredini oktobra...
LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: 22. KF - Slike in vtisi
OdgovorObjavljeno: 18 Mar 2019, 14:49 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Ajd, da se zagrebem s komentarjem. :)

Zaradi utrujenosti po sobotnem izletu bi bila morda pripravljena celo špricati KF, pa otroci niso bili za. Najstarejša je narobe brala razpored dejavnosti in tako smo v nedeljo hiteli na sobotno tekmovanje v sestavljanju kock. Zaradi gneče na možnih prostorih za parkiranje sem otroke na hitro "skipala" iz avta, jim v roke potisnila 5 evrov za srečke in poskusila srečo z iskanjem parkirnega prostora.

Kar hitro mi je uspelo, tako da sva se v naslednjih minutah z možem že "švercala" mimo Medexa, ki je bil ravno zaseden z drugimi kupci srečk. Seveda naju je "zalotil" drug član KK in naju zatožil, kaj počneva, ker seveda ni vedel, da so srečke kupili že otroci. :)
Na srečo za kazen nisem ostala brez tradicionalnega piratovega objema, se je pa to zagotovo zgodilo možu, ki me je ob klepetu s sodelavcem izpustil izpred oči.

Hja, zdaj bi verjetno morala reči še kakšno o kockah. Harryjeva sova in ostali pripomočki ter DUPLO živalski vrt sta bili moji najljubši kreaciji. Vse ostale seveda tudi krasne. Ob omembi, da mi je všeč morje pred tistim dolgim skalnim grebenom, je mož izjavil, da sem kot otroci - samo da se nekaj blešči, pa je lepo. Podrobnosti si nisem preveč ogledovala, je bilo pa zanimivo prisluhniti coachu, ki je zagreto opisoval zgodbe iz ene od kreacij.

Zabaviščni park na prostoru, kjer je ponavadi mesto ali vas, je super ideja, najbolj pa me je pritegnil vlakec z mišjo glavo.

S tamalo sva se za več časa ustavili še pri bpavsicu, kjer je bila atrakcija 3d pisalo, tako da je to zdaj želja za rojstni dan.

Vsem, katerih kreacij nisem posebej omenila, se opravičujem. Sem si jih poslikala, da jih bom doma gledala. :) Potem pa po nekaj krajših klepetih nisem več zdržala in sva šla z možem pretegnit noge do Mercatorja, otroci pa so se zadržali še na tekmovanju.

Lepo ste pripravili vse skupaj. Opazila sem tudi veliko kreacij tujih razstavljalcev. Upam, da naslednjič ne pridem spet utrujena od kakega izleta, ker potem doživetje KF ni čisto pravo.

Srečno in uspešno še naprej! Pa LJ ZOO bomo letos skoraj zagotovo obiskali. ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Mar 2019, 18:49 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Tuji razstavljalci so res popestrili celotno zadevo, dobro pa se je odrezala tudi domača ekipa. Zelo sem bil vesel lunaparka v sredini dvorane. Glavna tema tega Kockefesta je bila zagotovo variacija. Druženje je bilo tudi super, komaj čakam jesenski KF.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2019, 17:54 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kot obljubljeno so tu slike in poročilo: http://www.kocke.si/kockefest/kf22.php
Film še sledi. ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2019, 22:49 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kot vedno: čestitke za še en dobro izpeljan Kockefest! :superca: :plosk:

Po zame obvezni "vstopnini" v obliki srečk (ki so nam spet prinesle kul nagrade - hvala) je sledil ogled z obveznim klepetom. Tokrat me je najbolj navdušil Duplo živalski vrt: res je bil velik in "bogat" z živalmi. Prav tako me je navdušila osrednja diorama. Ko sem prvič slišala za idejo zabaviščnega parka, se nisem znala predstavljati, da lahko izpade tako izjemna zaradi vseh podrobnosti. OOB seti vlakcev smrti me nekako sploh ne prepričajo, vaš zabaviščni park pa me je navdušil. Najljubša kotička v njem sta "Minimundus" in "vlakec smrti na koralnem grebenu" - naknadno pa sem se navdušila še nad streliščem, ki sem ga v diorami spregledala.

Navdušila me je tudi mednarodna udeležba razstavljalcev - res dobra potrditev odličnega dela - ki so prinesli tudi nekaj izjemnih modelov. Meni najljubši je bil Izgubljeni otok, za katerega sem kasneje slišala, da je bil samo "majhen delček" originalnega modela.

Podmladek je bil najbolj navdušen nad džunglo s prijateljicami, Duplo živalskim vrtom in zabaviščnim parkom, ostalo pa se ji je zdelo preveč fantovsko (trenutno je v roza fazi, ki je, upam, samo prehodno obdobje). Je pa že dobila idejo, kaj bo zgradila in razstavila na jesenskem KF. :P

LP, bar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2019, 11:10 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Še filček: https://www.youtube.com/watch?v=mmOA8EjEkkA&t
LPG

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po