Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Okt 2019, 00:59

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2016, 10:03 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Št. seta: 42054
Naziv: Class Xerion 5000 Trac VC
Leto izdaje: 2016 (avgust)
Št. Kock: 1977
Cena: 159,99€ (LEGO S@H)

Predstavljam enega izmed letošnjih Technic "flagshipov". To je Class-ov traktor. Škatla se odpira kot pri večini sedanjih setov, to je ob strani. Debelina je približno enaka kot so ostale Technic škatle.

Slika

Na zadnji stani škatle so prikazane vse funkcije in tudi B priključek. Navodila za njega pa se dobi samo v digitalni obliki.
Traktor ima tri možne verzije obračanja koles (samo sprednja os, obe osi v isto smer in obe osi v nasprotno smer). Poleg tega ima še motorizirano kabino, katero lahko zarotiraš za 180°.

Slika

Vsebina škatle je kar obsežna. Za traktor se število vrečk ustavi na 11. Poleg je še motor in "battery box". Za priključek pa so samo 4 vrečke.

Slika

Slika

Knjiga navodil je kar debela (kak centimeter in pol). Poleg je še listek z nalepkami.

Slika

Za trenutek se ustavimo še pri novih gumah. Tako kot zajemalko pri Volvotu so tudi tukaj naredili večje gume. Dimenzije le teh so 107x44R.

Slika

Samo sestavljanje se začne na zadnjem delu z mehanizmom za obračanje koles in zadnjim priključkom.

Slika

Nadaljujemo z izdelavo še prednje osi in prednjega priklopa dodatkov. V predel kjer naj bi bil pravi motor, namestimo PF motor. Viden je tudi že sistem za obračanje kabine.

Slika

Nadaljujemo z izdelavo stranic (vklop/izklop "battery box-a" in obračanja kabine ter stopnic). Nato se lotimo izdelave sprednjih in zadnjih blatnikov.

Slika

Naslednji korak je izdelava pokrova motorja pod katerim je lepo skrit "battery box". Zelo dobro so zadeli obliko in s tem traktor začenja dobivat obliko.

Slika

Sledi izdelava kabine in sistema za obračanje koles. Sistem za obračanje ni enak kot pri ostalih modelih (navpično navzgor), ampak je vodoraven in nameščen takoj za kabino.
Kabina sama ima spredaj in zadaj po dva para "fake" luči.

Slika

Po namestitvi kabine in gum je traktor zaključen.

Slika

Nadaljujemo z izdelavo proti uteži, ki so nameščene na sprednjem delu.
Naslednji korak je izdelava priključka (dvigala). Spodnji del z nogami in celotnim mehanizmom je dobro narejen.

Slika

Malo me je razočaral zgornji del, ker je za moje pojme malo pre švoh narejen, glede na roke dvigal ostalih dvigal.

Slika

S pomočjo navodil na računalniku izdelamo še B priključek (zaprta in odprta oblika).

Slika

Slika

Spodnji sliki prikazujeta še preostanek kock A in B priključka.

Slika

Slika

Dvig in spust tako sprednjega kot zadnjega priklopa je ročen. Premik roke dvigala (vrtenje in dviganje/spuščanje) in odpriranje/zapiranje pluga je motorizirano. Rotacija pluga v levo/desno pa je ročna.

Set je kar igralen, čeprav bi raje videl, da bi namesto dvigala naredili kak drug priključek (recimo mulčar ali pa kaj podobnega). Poleg tega manjka ena pomembna zadeva na njemu. To je izpuh, kateri bi mogel bit na sprednjem desnem delu.

Za več slik kliknite tukaj.

Slika

Zadnjič spremenil strojnik80, dne 22 Sep 2016, 11:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2016, 10:07 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Dober opis, mogoče bi lahko dopisal velikost gum.
Sem šel pogledat in so 107 x 44R. Impresivno!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2016, 19:11 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Po moje je tole glavna zvezda letošnjega leta, tako po izgledu, funkcijah in naboru kock. Res, BWEja nisem še imel v rokah (zaenkrat bo tako tudi ostalo), a glede na videno je moje mnenje tako. Koncept in izvedba mehanizma za zavijanje sta vrhunska, škoda, da nisi prilepil še slike le-tega. Gume so za si obliznit prste :-) Prepričan sem, da bodo zaorale po naslednji KT progi :-) Jaz sem svojega že motoriziral po vrhunski predelavi nemškega mojstrovalca effermana, ki je v "lupino" OOB seta mojstrsko natrpal vse potrebno za brezžično PF uživancijo.

Glede "dimnika" pa menda najnovejše verzije tega nimajo oz. naj bi bile na voljo obe verzji. Nisem pa raziskoval do konca. Priznam pa, da bi bil tudi meni všeč.

Set zeeeeeelo priporočam, saj je po mojem mnenju eden boljših, pravzaprav zame trenutno najboljši v zadnjih letih! Res mi diši, da bi nabavil še enega, bo pa to predvsem odvisno od tega, kako se bodo Technic designerji izprsili v naslednji sezoni.

Lp, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2016, 21:27 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Super traktor!
Že od mojega 1. seta ( gozdarska prikolica ) sem sanjaril o kakšnem traktorju, ki bo odličen.
Kljub temu, da imam rad traktorje, mi je bolj ''padel'' v oči novi Porsche.
Vso srečo pri igranju in sestavljanju novih kreacijah (če sploh sestavljaš sam).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2016, 22:10 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
@subix: Dimenzije gum dopisane.

@MajklSpajkl: Imaš mogoče link do strani za motorizacijo teka seta, ker bi ga tudi jaz rad poštimal.
Res je nimajo vse verzije "dimnikov". Ne vem sicer zakaj vendar mi lepše izpade z to cevjo gor. :)
Poleg te dodelave bi rad naredil še kak drug priklop.

@Tomaž: Zaenkrat vse kreacije sestavljam sam, ker še nimam podmladka.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2016, 23:53 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
@strojnik:
Navodila so tule: http://bricksafe.com/pages/efferman/claas-xerion-rc-mod-instruction

Tule je pa tema na Eurobricks.com, ki pa je trenutno malo razštelan...vzdrževanje...

Je vse v LDDju po korakih, priporočam, da ne uporabljaš LDDjevega generatorja navodil, ker ne boš vedel, kaj imaš že sestavljeno in kaj ne. Je bilo kar zabavno sestavljati na malo bolj "old school" način, z veliko več kockami v enem koraku, kot pri LEGOtovem korakanju po ena ali dva :-) Včasih je treba kar možgančke napet, da ugotoviš kaj gre prej in kaj kasneje. Dobro je tudi naštudirati vodenje kablov PF komponent. Gre pa v bistvu kar za MOC, ker šasija je povsem druga.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Sep 2016, 14:45 
Odsoten
System
System

Dober prispevek. V bistvu sem sem tudi čakal na predstavitev tega seta tukaj, da se že negdo opogumi.
Sam še ga nimam in tudi v živo še ga nisem videl. Mora bit prava mrcina.
Bo že prišel čas tud za mojega. Po moje bo pod božično jelko.
Hvala za predstavitev.
LP Valter

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 20:53 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Tole je pa must have! V živo zgleda noro dober! Tista predelava, ki smo jo imel na KFju je sicer dobra, vendar so sprejemniki čist preveč skriti, tako da ne ulovijo skoraj nič signala oz žarkov. Na s-brick zna bit bolj ubogljiv.

Rdeče felge in dishi :slinko:

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 21:07 
Odsoten
Technic
Technic

Jaz sem ga pa kar ubodel, ker je bil po tako ugodni ceni (vsaj mislim tako; upam, da ne bo spet tako, kot z vlakom). Ampak sedaj čaka, da avto dokončam. Najbrž pa do Božička ne bo zdržal.

Ni kaj, te gume je res potrebno imeti. Sicer pa, če mi bo sestavljen všeč, bo kar na polici (razen gum, seveda). Mi pa ni všeč original ovinkanje. In pa to, da ima osi toge - ne more peljati po razgibanem terenu. In pa seveda, da gredo diferenciali direktno na os kolesa. Pa saj so to stroji za velike obremenitve in ne mestni avtomobili. Bo treba modificirati, a kaj, ko je časa vedno manj :dedi: .

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: