Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Okt 2019, 02:37

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 6x6 kocke terenci vozilo
OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2016, 17:06 
Odsoten
System
System

En lep pozdrav.
Z velikim veseljem vam predstavljam vozilo izdelano za 12. kocke terenci.
Tale 6x6 tovornjakec sem naredil resda v vseh skupaj 15 urah, ampak res ne vem zakaj tako hitro. Ko sem začel z izdelavo le samega, sem imel že v glavi popolo sliko kako bo izgledal. Enostavno so mi prsti kar drveli pri sestavljanju. Moram priznat da mi je bilo ob sestavljanju tega modela nepopisljivo veselje. Zares sem užival, kajti tokrat se nisem odločil za izdelavo vozila, ki bi se potegovalo za prvo mesto, ampak izključno za veselje in užitek v vožnji na sami dirki.

No pa še malo slikic vozila iz same dirke.
( Resnično hvala za posredovane slike in seveda avtorjem slik.)

Slika

Slika

Vozilo poganjata 2 XL motorčka na vseh 6 koles brez diferencialov
Ovinkanje je na sprednji in zadnji aksi. Na vsaki aksi je po 1 servo motor. Sredinska aksa je fiksna.

Slika

Slika

Ja tale zadnja cisterna mi je pa dala vetra. 9 F napis na njej, meni ki nimam kaj dosti teh kock. Eh Brez komentarja.
Slika

In še meni ta najbolša fotka.
Slika

Res hvala avtorjem fotografij.
Glede tega, da tale avto ni resda nič kaj tehnično posebnega, dobenih inovacij ali technic presežkov, sem si pač mislil, da ni potrebe po bilo kakšnih detajliranih slikicah vozila.
Seveda, če vas pa bilokakšen detajlček zanima, pa vam ga z veseljem poslikam.

Tukaj pa še en kratek filmček v čisto pravi naravi.

Upam da vam je prispevek všeč, vsaj za tiste ki niste bili na dirki. Tisti ostali, ki ste bili pa na dirki, pa ga itak že poznate po njegovi ne najbolj spreti vožnji.

Hvala za ogled.

Z lepimi pozdravi, Valter

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: 6x6 kocke terenci vozilo
OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2016, 17:45 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
Kot že rečeno, tale mi je bil na tekmi vizualno najbolj všeč. Morda zato, ker je bil drugačen od ostalih (3 osi, fake motor,...). Še posebej se mi je dopadel rezervoar na zadku.
Na filmčku izglada prav fino, kot kakšna gosenica. Na tekmi pa je imel rahle težave zaradi prenizko postavljenih turntable-ov, ki so se zatikali ob talne ovire. Hiba so bile tudi osi, ki so med sabo lahko samo rotirale in je prihajalo do situacije, ko so samo štiri kolesa stala na tleh. Ampak za to so bili krivi izključno in zgolj postavljalci proge! Ne verjamem pa, da si užival v vožnji - pod vplivom adrenalina tresoče se roke si lahko na koncu umiril samo s čikom. Poznam to situacijo!
Si pa dober, da si ga sestavil v 15 urah. Jaz imam v tem času sestavljeno eno os, ki jo potem še nekajkrat razdrem!
Če že omenjaš dodatne fotografije bi lahko dodal fotografijo podvozja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2016, 18:11 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Vizualno zelo vpadljiv model kamiona.
Zelo dobro, da z njim nisi zadovoljen. To pomeni, da boš na naslednji KT prinesel izboljšanega! To pa pomeni veselje med sestavljanjem, kar pa je namen kock in našega hobija.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2016, 18:33 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Tudi meni je bilo vozilo vizualno všeč, v tehnične podrobnosti se pa ne bom spuščal, ker pojma nimam.
Ne vem zakaj, a ves čas me vozilo spominja na gasilno vozilo letališča.

Pohvale za filmček in tudi za to, da si prvi predstavil svojega terenca.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2016, 20:52 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Živjo! Tudi zame najbolj izstopajoče vozilo minule dirke, vsaj kar se tiče oblikovanja. Da si ga pa tako hitro skupaj spravil je pa sploh dosežek. Moja gradnja ponavadi poteka tako, kot je opisal kolega abnormal, ki se, kot vidim, še ni potolažil zaradi proge
:-P Še dobro, da je zmagal :-) Škoda, da nisi uporabil malih turntable-ov, potem bi bil še bolj nevaren. Všeč mi je tudi video z zelo lušnim potočkom. A snemaš in voziš sam ali imaš pomočnika? Si imel motorje dovolj visoko ali si jih pač namočil in se ne sekiraš? Se tudi jaz priporočam za sliko od spodaj. LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2016, 11:14 
Odsoten
System
System

Pozdravček.
@MajklSpajkl ja motorčki so dovolj visoko, saj veš da jaz kaj takega nebi naredil niti pod točko razno. Moji bogi motorčki. Pri snemanju pa je tako. Jaz izberem lokacijo in vozim avteka, žena mora snemat (povdarek na mora) otroci pa morajo biti tiho in mirno gledat kaj ata in mama delata. Malo heca mora bit.
Evo danes sem razdiral kamijončeka in sproti še slikal malo detajlčkov. Kot vidite je šasija popolnoma enostavno zgrajena, zato razlog za tako hitro gradnjo. Res bolj enostavneje ne gre.

Slika

Slika

Slika

Lep pozdrav, Valter

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2016, 19:48 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
@9fingers: Heh, moram tudi jaz ženo nastaviti na program "mora" :-)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: