Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 31 Mar 2020, 04:30

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2016, 10:08 
Odsoten
System
System

Lep pozdravček.
Pač ker je bila lepa sončna nedelja, jaz sam doma, tečno da te kap, sem prišel na idejo, kaj pa če naredim en mali test s temi motorčki. Na brzino sem izdelal tegale trikolesnika tako skopuško kot še nikoli. Narejen je bil izključno za meritev hitrosti.
Prva varijanta je narejena z direktnim pogonom na zadnje kolo iz notranjega (hitrejšega) izhoda motorčkov.

Slika

Kot vidite, prav nič posebnega. Čist enostaven mehanizem za ovinkanje, enostavna pritrditev 2 motorčkov ter držalo za telefon s katerim sem meril hitrost.
Rezultat:

Slika

Celih 20,78 km/ sem dosegel z direktnim prenosom. Moram priznat, pričakoval sem več. Ne vem zakaj. Mislim da je bila prekratka razdalja. Bi moral preizkusit na kakšnem letališču mogoče.

Drugega preizkusa sem se lotil z spremembo zobniškega razmerja. Glede na razmerje 1.6 proti 1 bi moral po logiki biti hitrejši, ampak žal temu ni bilo tako.
S tem potrjujem da tile motorčki ne prenesejo ama dobene večje obremenitve.

Slika

Slika

Slika

Dosežena hitrost je bila 19.80. Ja manjša. Totalno razočaranje. Enostavno ne vem zakaj.

No to bi bilo vse. Nedelja je na konc koncev minila prav fantastično, kajti bil je pravi užitek voziti takšnega poskusnega zajčka.

Seveda brez video posnetka tudi ni šlo.

Hvala lepa za ogled, v primeru pa da ima kdo kakšno dobro idejo, kako bi ta zadeva bila še hitrejša, bi bil zelo vesel, da jo deli z nami in jo tudi seveda z veseljem izdelam in preizkusim.

Hvala.
Lep pozdrav
Valter

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2016, 10:33 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
V mladih letih smo mi raketne motorčke na RC modele dajali za dodaten pospešek. Rezultat je bil viden v več kosih ob prvi oviri na poti. Popolnoma neobvladljiva kombinacija, ne poizkušajte tega doma.

Zakaj trikolesnik? Ali je več moči na eno gumo bolje kot na dve in vsako manj?
Naredi vzmetenje koles, manj poskakovanja=boljši stik s podlago=večji izkoristek moči.

Ne verjamem, da bi na večji razdalji pridobil več hitrosti. Morda bolj gladka podlaga in vzmetenje lahko kaj doprineseta. Ali pa kakšen volt več na baterijah, če imaš polnilne daj navadne (1.2V vs 1,5V).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2016, 11:11 
Odsoten
System
System

@subix. Pozdravljen.
Moje mišlenje:
Trikolesnik zaradi zmanjšanja teže in kolo je vpeto med motorčka dobesedno brez bilokakšnega trenja.
Vzmetenje poviša težo (dodatne kocke). Mislim da tale podlaga na kateri sem preizkušal je kar dobro gladka. Nisem opazil, da bi avtek poskakoval, saj kot se vidi na sliki je že sama šasija sama po sebi zadovoljivo prožna.
Baterije so sveže kot jutranje žemljice. Še nikoli nisem uporabljal polnilnih baterij. 1.2V ni za mene. Pa še duracelke samo pridejo v poštev.
Hvala za priporočila. Cenim izkušnje od vas mačkov.
Lp, Valter

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2016, 11:39 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

20 km/h je nekako v v skladu s tem kar je bilo oglaševano za set 8475 (http://brickset.com/sets/8475-1/RC-Race-Buggy) in precej bolje od vsega ostalega pri legotu razen namenskih C racerjev, ki imajo noter že modelarske komponente, pa še tisti ne gredo preko 30km/h.

Tako da ti motorji niso nekaj "ekstra", vseeno pa so toliko hitrejši, da smo jih prepovedali za naša KockeTerenci tekmovanja.

Sam imam namen probati te motorje še z S-brickom, če se bo dalo tudi na višji napetosti.

Moje sanke iz zadnjega KF-ja sicer uporabljajo podobno konfiguracijo, a so zaradi manjšega kolesa precej počasnejše (itak mi je crknil daljinec, zato tudi iščem alternativo z S-brickom, pa še snega ni da bi se pravilno testiralo, ker po cesti zavija bolj švoh).

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2016, 14:55 
Odsoten
System
System

@cvetqo. Pozdrav.
Lepo zverino si ti to naredi. Ja po moje tale zadeve ne mora šibat že samo zaradi teh mini kolic za gosenice. Je direktni prenos vidim, tako da tud nekega pretiranega trpljenja ne čutiš. Ali pač??? Vsekakor kapo dol, če si upaš vozit po snegu z temi motorčki. Ko se ti zakoplje ta stvar v sneg. Ojoj, saj bi po moje v trenutku bili našopani z snegom. Me pa zelo zanima, recimo na neki trdi snežni podlagi njegova vožnja in predvsem zvočni ućinki motorčkov. Daj vzami si čas in naredi nek video. Res me zanima obnašanje in tvoje mnenje. Pa ne verjetno samo mene.
LP, Valter

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2016, 15:08 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Sej sem ga nekaj vozil na KF-ju, samo me zafrkava daljinec, ga moram odpret in videt če se da kaj popravit. Pa tudi preveč leti za indoor teste.

Glede snega pa ni take panike, samo da potem zadevo obrišeš in daš nekam na suho. Z določenimi modeli sem že ril po snegu da je bilo vse zabito, pa dela še ok. Še huje pa je bilo z 8675, ki je bil že cel v vodi (videl se je samo vrh antenice) in to morski, pa še danes dela.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2016, 15:34 
Odsoten
System
System

@cwetqo
Kapo dol, da delate tako z svojimi modeli. Meni je šlo na jok, kadar se mi je prevrnil.
Pa še to sem pozabil prej omenit. Omenil si da tisti buggy ima omenjeno hitrost 20km/h. Ja pa ja. Plačam kosilo celotnemu klubu, kateremu to uspe z temi komponentami.
Ko sem kupil tale Set, je tud mene zafrkaval pilot, na koncu pa sem ugotovil slab stik v kablu na bateriji. Preveri to, će še nisi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2016, 15:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Da ne bom učil kakšne krive vere, mislim da je bilo rečeno 18km/h ali nekaj takega, odvisno od koles. Na eurobricks je cela tema okoli tega in vsi dobivajo podobne rezultate in sicer okoli 18 kmh za manjša kolesa in koli 20km/h za kolesa od motorja (to je testiral Sariel).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: MSN [Bot] in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: