Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 09 Dec 2019, 14:17

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC reli tovornjak prihodnosti
OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2015, 09:52 
Odsoten
System
System

En lep pozdrav vsem LEGO oboževalcem. Tokrat bi vam rad predstavil novejšo različico reli dakar tovornjaka. Za njegovo obliko pa sem se odločil da grem malo v našo avtomobilsko prihodnost.
Namreč od tovornjaka za reli dakar sem hotel imeti realistične vozne lastnost, kot so velika hitrost in agilnost. Zato sem se odločil za RC buggy komponente. Da sem pridobival na čim manjši teži sem pač žal ispustil bilo kakšne funkcije razen voznih in amortiziranih lastnosti in zelo premišljeno izbiral kocke da sem bridobil čim manjšo težo z čim bolj realističnim (futurističnim) izgledom.
Slika

Slika
Velikost tovornjaka je pa presenetljivo hitro presegla moja pričakovanja, saj meri v dolžini kar 42 centimetrov, širina in višina pa sta 20 centimetrov. Ne ni tako majhen spet ne.
Slika
Njegova teža z baterijami pa je poskočila na celih 1450 gramov.
Slika
Slika
Odločil sem se tudi za nekaj malega in na čim lažjo varianto interierja v kabini, saj brez sedežev in volana pač ne gre.
Slika
Pogled na gnano sprednjo os z diferencialom in neodvisnim vzmetenjem.
Slika
Pogled na zadnjo os, ki je direktno gnana iz dveh RC buggy motorčkov brez diferenciala in nekakšno ne vem kako bi rekel temu vzmetenju. Je pa celotna zadnja so zelo agilna.
Slika
In še pogled iz spodnje strani, kjer se vidi kako sem povezal štirikolesni pogon.
Slika
Tukaj pa še majhen video o tovornjakecu.

Moram pa priznat, da sem že v srednjih letih, ampak tegale ko sem vozil sem užival kot kakšen otrok. Mislim da laho temu preprosto rečem Užitek v vožnji.
Zahvaljujem se vsem za ogled prispevka in upam da bo tudi vam všeč.
Hvala.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2015, 10:45 
Prisoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Izgled je strupen!
Zaradi moči RC komponent verjamem, da zmore marsikaj. Škoda, ker ravno zaradi tega ne more na prihajajoči KT.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2015, 11:06 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Uff, res je pravi agresivc! Linija je zelo všečna! Si mogoče zaznal kakšne težave, ker imaš na prednji osi malo reducirane vrtljaje na diferencialu? A na prednji aksi imaš dvojno vpetje z linki, da bi bile gume bolj fiksne med vožnjo po makadamu ali je razlog kak drug? Kako je pa z vožnjo po travi? Tudi sam imam v planu nekaj v tem stilu, ker od kar sem si nabavil RC komponente jih še nisem kaj prida uporabil pri MOCanju.
Hvala za predstavitev. Kaj pa KT?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2015, 17:27 
Odsoten
System
System

Hvala za komentarje. Res so težave zaradi diferenciala. Recimo na asfaltni podlagi se konkretno pozna, saj ga hitro začne zavirat in po nekaj metrih ga tudi ustavi, ampak na zrahljanem pesku pa nisem opazil nekakšne razlike. Sem sprobal že vse variante z diferenciali, tudi tega sem imel sprva z diferencialom na zadnji osi. Hm ampak tale zadnja varianta se mi je zdela najbolj posrečena, seveda na zelo zrahlani podlagi. Moje izkušnje mi kažejo da so najboljše lastnosti takrat ko so kolesa direktno povezana z motorjem, kajti če je 10 zobnikov vmes med motorjem in kolesom, pol itak se več nič ne premika. Gledam pa na to da RC buggy component ne presežem z enkrat večjo težo od njih, ker imam izkušnje da ta stvar sploh ne prenese teže.Ja vedno pri tem sprednjem vzmetenju naredim dvojno vpetje ročic, saj so s tem dosti bolj stabilne na agresivni podlagi.Nisem še nikoli bil na KT in ne vem kako to izgleda. ( po moje se imate ful fajn) Pa tudi neke sramote si tud nebi rad naredil.HEHEHE. Pa iz MB sem, pa mi je malo daleč.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2015, 18:18 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Verjetno bi zadevo lahko rešil z dodatnim diferencialom med prednjo in zadnjo akso vendar bi se verjetno brez dodatnih ukrepov le vrtel v prazno, na prednjo os pa ne nbi bilo nobenega prenosa moči. Druga varianta, kot se že omenil, pa je diferencial na zadnji osi, potem bi bila zobniška razmerja enaka in bi se obe osi vrteli enako hitro. V tvojem primeru pa se prednja vrti le z 20/28 vrtljajev zadnje osi kar pomeni, da zavira.

Na KTjih je super. Več si lahko pogledaš v arhivih s posameznih tekmovanj(glej spodaj levo). Mislim da za kako osmešenje nimaš šans - vsaj glede na tvoje dozdajšnje objave - edino zobniška razmerja bi moral zmanjšati - tam ni važna hitrost ampak sposobnost plezanja, torej večji navor...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2015, 18:40 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Hud je! Po izgledu me takoj spomne na conceptart vozila prihodnosti. Kar se pa problema z diferencialom tiče, bi se odločil za dodaten diferencial zadaj. V skrajni sili ga pa vržeš na prednji aksi ven in nardiš enako razmerje kot zadaj.

Keep it simple ;)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 5 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: