Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Jan 2020, 19:17

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2015, 16:24 
Odsoten
Duplo
Duplo

Pozdravljeni!
Danes vam bom predstavil moj projekt, ki je nastal pred enim mesecem. Razlogov za nastanek je več, eden izmed njih je to, da testiram kaj mi lahko uspe. No pa začnimo predstavitev.
Slika
Na prvi pogled izgleda, da je to dokaj preprosto zgrajen. Vendar je ta stojček nastal iz mojih prejšnih neuspelih poskusov, ki so bili osnova za ta cnc. Osi poganjajo cilindri (ta veliki). Graviram lahko imena ali pa izdelujem 3D objekt( tega nisem še probal). Območje graviranja je 3 cm* 3 cm* 3 cm.
Slika
Za gravirati potrebujemo seveda še ta majhen obdelovalni stroj. Pritrjen je na os, ki se premika gor in dol. Stojalo za strojček za graviranje sem dal kar na stolp zgrajen iz lego kock.
Slika
Sedaj pa poglejmo obdelovalno površino natančneje. Primež ni najboljši vendar je vsaj zgrajen iz legic.
Slika
Za graviranje sem izbral kar te lesene koščke, ker jih imam na pretek.
Slika
Mindstorms EV3 kocka je nameščena zadaj za lesenim stebrom, kjer je varna pred morebitnem prahom.
Slika
Celotna struktura je privijačena na leseno podlago zaradi večje stabilnosti.
Slika
Program za graviranje mojega imena zgleda približno tako. Program ni poseben. Narejen je tako, da gravira po manj kot 0,5 mm naenkrat, kar še poveča natančnost.
Slika
Na sliki se jasno vidi da je nastavek za graviranje prevelik za dobro vidnost črk, vendar sem zadovoljen tudi s tem. Na nobenem od teh poskusov mi ni uspelo ugravirati celotnega imena zaradi velikosti koščka lesa.
Kratek posnetek delovanja.

https://www.youtube.com/watch?v=r7zzQ8pz-_s

Moje mnenje:
Glede na to, da sem ta gravirni stroj zgradil iz legic in dveh delov lesa se mi zdi zelo natančen. Celotno strukturo bi lahko še bolj ojačal vendar sem z rezultatom zadovoljen.

Napišite vaše mnenje spodaj.

Lp LegoJon

Zadnjič spremenil LegoJon, dne 27 Jun 2015, 18:12, skupaj popravljeno 3 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2015, 20:29 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
Tole pa moraš malo posneti in kakšen filmček objaviti; bo delovanje dosti bolje predstavljeno, kot samo s fotografijami. Pogrešam tudi bolj detajlen opis pogona vseh treh miz.

Ali moraš za vsako gravuro spisati nov program ali morda strojček sam dekodirati kakega od formatov, ki se uporabljajo za prave CNC naprave?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2015, 18:10 
Odsoten
Duplo
Duplo

@abnormal
Sem objavil posnetek, ogledate si ga lahko s klikom na ta link:
https://www.youtube.com/watch?v=r7zzQ8pz-_s

Lp LegoJon

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ]