Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Nov 2019, 23:46

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 42035 - Mining truck
OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2015, 20:59 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št.: 42035
Naziv: Mining truck
Št. kock: 362
Cena: 24,99€
Leto izida: 2015
Cena/kocko: 6,9 centa/kos

Predstavljam manjši set, ki je izšel letos. To je Mining truck oz dumper. Gre za pomanjšano verzijo enega od največjih tovornjakov, ki se uporabljajo predvsem v večjih dnevnih kopih v tujini. Med drugim s temi tovornjaki prevažajo železovo rudo, oljno zemljino ali pa samo zemljino bogato z diamanti.
V tem primeru lahko z njim peljemo manjši kupček kock :)

Škatla je majhna in bolj polna, kot smo tega vajeni pri drugih setih. Na prvi strani je osnovn model s prikazano funkcijo kipanja. Na zadnji strani je prikazan B-model, ki je nekakšen futuristični kolesni dozer.
Slika
Slika

V škatli se skrivajo tri vrečke s kockami, štiri nove gume dimenzij 49,5x20, dva zvezka z navodili za vsak model posebej in pa listek z nalepkami.
Slika

V setu se dobi nekaj novih kock, nov panel 5x11x1 s poševno stranico in pa 3L pin z 1L akso.
Slika

Za osnovni model porabimo skoraj vse kocke. Ostane le nekaj manjših za rezervo.
Slika

Oblika je standardna, s pošenim kesonom in velikim podaljškom, ki ščiti kabino in motor pred padajočim materialom. Na koncu tega podaljška so montirane luči za delo ponoči. Luči so prav tako nameščene na spodnjem delu spredaj, kjer se lepo vidi tudi velika zaščitna mreža za hladilnik motorja. Nad njim je nameščen cilinder z delujočim batom, ki ga poganja zadnje desno kolo. Za njim se lepo vidi izpušna cev. Na desni je filter za zrak, na levi strani cilindra pa je montirana kabina, itak :)
Slika
Slika

Poleg vožnje je pri tem modelu osnovna funkcija kipanje. Le-to se upravlja preko ročic, ki so vpete na 8L stop akso s črnim 12 DB zobnikom na koncu, ki skrbi, da je obračanje akse lažje. Z enakim zobnikom, vendar nad kabino, obračamo prednja kolesa. Prva aksa je zanimivo narejena iz manjši kock, namesto iz enega večjega beama, kot je to ponavadi pri drugih vozilih. Keson se dvigne ravno toliko, da se iz njega strese material, lahko pa bi se dvignil še bolj.
Slika
Slika

Za zaščitno mrežo s hladilnikom na sprednji strani se skrivajo veriga in zobniki, preko katerih se prenaša pogon iz gume na bat.
Slika

Da zaključim. Ob prvem pogledu na model sem bil kar malce razočaran, predvsem zaradi enojnih gum zadaj. Vendar se ob podrobnem pogledu poleg panelov in verige pokažejo še druge kocke uporabne za MOCanje. Osebno bi raje videl, da tovornjak ne bi imel fake motorja in bi namesto tega bile zadaj dvojne gume. Konec koncev je to, vsaj zame, največji adut tega seta. Končna ocena je tako 8/10.

Lp

Keep it simple ;)

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 42035 - Mining truck
OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2015, 21:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Osebno mi je zanimivo, da so dodali izpuh, ki je zelo city kocka.
B model uporabljajo v rudnikih ali ko tunele kopljejo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2015, 21:36 
Odsoten
Technic
Technic

Ni mi všeč, vsebuje pa zanimive kocke. Kako pa je izvedeno napenjanje verige za pogon bata?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2015, 21:43 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Meni je padel v oči takoj, ko so pricurljale prve fotke na splet. Mi je zelo všeč in ima veliko uporabnih kock za nadaljnje delo. Kako se ti zdijo kaj novi paneli? Bo za "ponucat"? Ker je primernega cenovnega ranga ga bom verjetno poskusil komu podtakniti kot željo za r.d. ali božič :vrecka:

Hvala za predstavitev - te pa izzivam za MOD na dvojen gume zadaj :P

LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2015, 23:47 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@Subix: kolesni dozerji se uporabljajo v rudnikih in dnevnih kopih, samo v obliki kolesnega nakladača z rezilom. Tale je pa oblike čudne, zato sem ga uvrstil pod ZF :wink:

@abnormal: veriga je napeta s pomočjo novega 8 zobnika, ki je na zadnji sliki skrit na desni strani.

@MajklSpajkl: novi paneli se mi zdijo kr uporabni. Na četrti sliki sem ju postavu tako, da se lahko dobi ven en panel 11x8 oz 13x8, če ju povežeš z 7L liftarmom. Mal hodi sicer narobe, ker je širine 8 in ne 9 oz 7.
Ja, dvojne gume zadaj sem imel v mislih takoj, ko sem ga sestavil. Se bom poigral s tem, ko bo kej ''prostga'' časa :wink:

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2015, 19:51 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Kranj
Dobra predstavitev zame ne tako dobrega seta ki bo uporaben pretežno za "filanje hrčka".Rumenih liftarmov pa fake motorjev je pa itak zmeraj "premalo" :roll:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2015, 01:17 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Predstavljam še B-model, futuristični kolesni dozer.

Slika
Slika
Slika
Slika

Rezilo se dviga in spušča preko vzvodov in ročic. V določeni legi obstane zgolj zaradi moči treja črnih in modrih pinov, brez zapor in zatikanja zobnikov, kar smo vajeni pri drugih modelih. Tukaj me je lepo presenetil detajl, ki ga lahko vidite na spodnji oz na četrti sliki od zgoraj navzdol. Gre za oporo rezilu, ko je ta polno obremenjen s sprednje strani. Na sredini sta dva liftarma, ki skrbita, da se rezilo ne bi upognilo nazaj.
Slika
Slika

Bat pri fejk motorju se poganja preko verige in osi na prednje kolo. Veriga se tokrat napenja s pomočjo LBG kolesa. Pri tem je veriga nekoliko postrani, saj veriga ne nalega simetrično na kolo, ampak na eno stran.
Slika
Slika

Kot smo pri večini B-modelov vajeni, na koncu ostane večji kupček kock, ki se ne porabijo. Tukaj je ostal cel panel in še nekaj večjih kock.
Slika

Mogoče je pri tem modelu izled malce čuden, ampak je pa igralnost velika. Narejen je kot nalašč za spravljanje na kup kocke razmetane po mizi oz po tleh.

Ocenil bi ga z enako oceno kot A-model, 8/10. Takšna je tudi skupna ocena seta.
Ali ga priporočam za nakup? Seveda :)

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2015, 17:31 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Grdosija od B modela :bruhica:
Me spominja na B model od 42004, ki je po mojem tudi bolj bogo izgledal. Mogoče na prvi sliki še obeta, z ostalih kotov je pa A-bup.

Vseeno hvala za predstavitev :)
LP

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu