Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 12 Nov 2019, 07:46

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2013, 23:35 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Osnovni podatki o setu:
- št. seta: 41999
- ime: 4x4 Crawler Exclusive Edition
- št. kock: 1585
- leto izdaje: 1. avgust 2013
- cena seta: 179,99€ S@H

Predstavljam vam zame najbolj pričakovan set tega poletja, ki je ekskluzivno izšel v samo 20.000 izvodih. V letu 2012 je bilo namreč uradno LEGO Technic tekmovanje z naslovom "You Design It - We Make It!", v katerem so tehnik navdušenci tekmovali v nadgradnji šasije seta 9398 - 4x4 Crawler.
Izmed prvih 100 modelov, ki so prejeli največ glasov do 31.12.2012 so LEGO dizajnerji izbrali 10 najboljših. V januarju 2013 smo tako lahko glasovali za najboljšega izmed desetih, ki so prišli v najožji izbor - t.j. zmagovalca, ki bo izšel kot uraden set v omejenem številu (limited edition) 20.000 izvodov. Zmagal je "The Boss", ki ga je izdelal Egor Karshiev iz Rusije.

Potrebnih je bilo še nekaj mesecev, da so pri LEGU prišli do končne različice, ki je po mojem mnenju prav dovršen izdelek, prepričljiv že ob prvem pogledu na škatlo.

Slika

Da odpremo škatlo nam je ni potrebno trgati - prerežemo samo prozorne nalepke in dvignemo pokrov. Karton je trši od običajnih škatel. Na notranji strani pokrova škatle so podpisi (po vsej verjetnosti) tima tehnik dizajnerjev. Škatla je lepo zapolnjena, praktično do roba.

Slika

Na spodnji strani škatle je slika sestavljenega modela, prikaz delovanja PF komponent ter slike ekskluzivnih elementov: sprednja tablica s serijsko številko, kovinsko srebrni deli in dekorirana platišča.
Slike B modela ni ... ker enostavno ni predviden :wink: .

Slika

V škatli so, poleg vrečk s kockami, še 4 knjižice z navodili (pri vseh enaka naslovnica), list z nalepkami in vrvica za vitel.

Slika

Odločil sem se, da nalepk ne bom uporabil, saj je že sama barvna kombinacija dovolj pestra. Zmagovalec izziva Egor Karshiev je tudi na nalepki - Egor design.

Slika

PF komponente so v posameznih vrečkah. Za razliko od crawlerja 9398 je v tem setu dodatno še: M motor in PF stikalo za sprednji vitel ter luči. Platišča so, tako kot pri 9398, črne barve vendar dodatno obrobljene z belo barvo.

Slika

Vrečke s kockami so označene s številkama 1 in 2. Prvič sem se lotil sestavljanja tako, da sem si najprej na mizi lepo razporedil vsebino iz vrečk s številko 1. Kocke sem tako razporedil zaradi fotografiranja, izkazalo pa se je, da je sestavljanje (po zamudnem začetnem razporejanju) hitrejše in v še večji užitek.

Slika

Sestavljanje modela se na začetku koncentrira na osrednji del okoli servo motorja ter nato nadaljuje s prednjo in zadnjo pogonsko osjo. Po sestavljeni vsebini kock iz vrečk št. 1:

Slika

Nadaljujemo s kockami iz vrečk številka 2. Tu vidimo veliko panelov in liftarmov v temno modri barvi (dark blue) ter liftarmi v kovinsko srebrni barvi (metallic silver). Ti dve barvi se prvič pojavljata v tehnik setu.

Slika

Po celodnevnem sestavljanju (počas pa z užitkom) ...

Slika

Iz prednje strani vidimo kovinsko srebrno masko, odbijač in obrobo okoli vitla.

Slika

Zadnji del terenca popestri beli spojler in pa seveda bela tablica z registrsko število - moja je 01280. V setu dobimo tudi beli 2x4 tile, na katerega lahko nalepimo registrsko tablico EK 41999 (glej list z nalepkami), v kolikor se bojimo, da bomo originalno izgubili. LEGO misli na vse ... :)

Slika

Pokrov prtljažnika se tudi dvigne.

Slika

Lahko pa se dvigne tudi celotni zgornji del vozila - kabina. Pri tem moramo odpreti vrata, ki fiksirajo kabino.

Slika

Sprednje luči (zunanji par) se prižgejo hkrati z baterijo.

Slika

Na koncu sem bil prav presenečen nad velikostjo terenca.
Približne dimenzije so:
- dolžina - 44,6 cm
- širina - 21,1 cm
- višina - 21,6 cm

Slika

Še nekaj meni najljubših detajlov - "usnjeni" sedeži, kovinski izpuh, vzvratno ogledalo in rešetka (grille) v kovinski barvi.

Slika

Za zaključek moram napisati, da sem nad setom več kot navdušen. Za pravi uspeh si štejem že to, da sem ga sploh lahko kupil. Naročil sem ga namreč 1. avgusta ob enih zjutraj na S@H in ob vseh težavah, ki so jih imeli nekateri kupci, do zadnjega dne nisem bil prepričan o uspešnem nakupu. Set je bil še isti dan razprodan, strežnik S@H je nato čez dan parkrat zatrokiral in imeli so velike težave z oddanimi naročili ... Skratka konec dober, vse dobro :) .

Čisto za konec še kratek uradni how it's made filmček (obisk Egor-ja Karshiev-a v BIllundu).

Zadnjič spremenil Aho, dne 17 Avg 2013, 08:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2013, 00:03 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Čestitke, si eden redkih v sloveniji, ki ima ta set. Meni ga ni uspelo dobiti, vem pa da ga ima vsaj že zblj (ker je bil eden od stotih finalistov). Takrat sem bil namreč na dopustu, na s@h pa nimam kam poslati. Nekaj smo se sicer menili za eno drugo varianto, a je bilo vse skupaj tako hitro konec, tako da je verjetno padlo v vodo. Vse kar je bilo naročano kasneje je bilo namreč prestavljeno ali celo stornirano.

Pohvale tudi za lep opis. Set, ki je šel na tekmovanje mi sicer ni bil nič posebnega, a so ga nato lego dizajnerji lepo poštimali, svoje pa naredijo še ekskluzivne barve in huda škatla.

BTW: jaz in eurobricksov ambasador (CopMike), sva dala preko LA foruma pobudo, da bi lahko v državah, kjer ni S@H, take sete lahko naročili preko LUG-a. Bilo bi namreč precej bolj pošteno, kot pa da gredo taki zelo željeni seti v roke preprodajalcev iz določenih izbranih držav. Natečaj se bo namreč zelo verjetno ponovil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2013, 11:59 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Medvode
Ste je res dober. Žal pa je osnova enaka lanskemu crawlerju, zato se mi set nebi zdel vreden nakupa (za zbiratelje pa je to seveda drugače).

Me pa zanima, na 2. sliki spodaj, so na škatli podpisi oseb, ki so izdelale ta set?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2013, 13:16 
Odsoten
System
System

Kraj: Ljubljana
Zanimiva silhueta nadgradnje - kot kakšen "classic muscle car" (npr.: Dodge Charger) . Barve pa tudi zelo popularen stil izvedbe.
lp w.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2013, 23:19 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Res si car, da imaš tako redek set in da si nam ga predstavil! Pohvale vredna je tudi predstavitev!

Kar se pa samega seta tiče, pa morem priznat, da me ne pritegne, čeprav ima super kocke za MOCanje. Škatla je pa tud men carska.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2013, 16:00 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Laško
Super, lepa predstavitev!

Seveda se nisem dosti poglabljal v to zadevo, niti nisem načrtoval nakupa, vendar bi si ga omislil, če bi bil že prvi dan v Avstriji, ker je res dober za zbiratelje, majhna zaloga, ki je pošla ekspresno hitro. Mislim, da jih bodo še naredili, da tistih 20.000 ni bil limit, glede na to, da so tako hitro pošli.
Cene na bricklinku pa so že nadrealistične in verjetno bodo še veliko višje, sploh če bodo ostali pri omenjenem limitu seta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2013, 20:51 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Verjemite mi, zelo visoko v legotu (nad vsemi šefi trgovin, pa tudi na njihovim šefom) je bilo potrjeno da ponovne izdaje ne bo. Prodajalci mešajo stvari oziroma ne vedo da je bilo 3000 setov zadržanih zaradi poškodb na škatlah (in so jih morali prepakirati). Tudi teh 3000 je online že razprodanih, lahko pa se konec avgusto še pojavijo kje v fizičnih trgovinah.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2013, 21:24 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Celje
Čeprav nisem Technic navdušenec, se mi tale nakup zdi odličen. Avto zelo lepo izpade v teh barvah. Hvala za super predstavitev.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2013, 08:37 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Super je tole Egor nadgradil s svojim design-om. Všeč mi je tudi barvna kombinacija. Zelo dobra predstavitev tega redkega set-a. Enostavno fantastično.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2013, 10:30 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Bravo!
Me veseli, da ti je uspelo zadevo naročit in seveda tudi dobit!
Hvala ti za lepo in zgledno predstavitev!
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2013, 19:25 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Velenje
Cwetqo je pravilno povedal, sem eden redkih, ki ima ta set.

Je zelo lep, a je treba paziti, da se kromirani deli ne poškodujejo. Plezalne sposobnosti so bolj tk-tk, drugače pa mislim, da je to edenr edkih modelov ki ga ne bom razdrl.

Če ga kdo želi pogledati od blizu, ga 30. zraven prinesem na srečanje s terenci.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2013, 20:38 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Najprej hvala vsem za pohvale predstavitve.

Prvotno sem imel namen kupiti crawlerja 9398, vendar sem z nakupom odlašal toliko časa, da so se že pojavile novice o prihodu ekskluzivne edicije. Seveda sem se nato odločil, da grem v lov na 41999. V kolikor bi že imel 9398 se najbrž ne bi odločil za nakup, čeprav za ceno 180 € nudi več kock in PF komponent kot 9398 za 170 € (v akcijah sicer 135 €).

@Cwetqo
Tvoj predlog za bodoče nakupe preko LUG-a je prima, vendar sem mi zdi, da je že skrajni čas, da začne S@H pošiljati v Slovenijo. Logistični partner Lega je DHL, ki je že kar nekaj let v Sloveniji (center ima na Brniku). Nenazadnje tudi Amazon z DHL-om pošilja k nam. Zakaj tega ne dela S@H?? Ampak to je že debata za kakšno drugo temo ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2013, 20:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Se dela tudi na tem, a zaenkrat slabo kaže. Žal.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: