Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Nov 2019, 15:48

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2013, 22:10 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: okolica Slovenj Gradca
Ta traktor je narejen iz sestavljenega Zetorja 5211, kateremu sem pustil celo samo kabino in šasijo. Zadeva je dobila prednji pogon, čelno hidravlično dvigalo, večja kolesa, prednji kardan in L PF motor.

To je Zetor 7745. Je za 23 KM močnejši od meni ljubega 6245 (43 kW/ 58KM). Vmes je še model 7245, ki ima 68 KM. Najmanjši med štiripogonskimi modeli je bil 5245, ki pa je imel 3 valjni motor (večji trije so imeli 4 valje, le 7745 je imel proti doplačilu turbino, 7245 pa so ti izdelali v verziji HORAL, kar v češčini pomeni hribovc in sicer je imel na notranji strani koles distančnike, tako, da je bil tovarniško širjen na 237 cm) in dosegel 46 KM. Vsi modeli 52, 62, 72 in 77 so bili dobavljivi v verziji XX11 in XX45, prva pomeni, da je imel samo za zadnja kolesa pogon, druga pa, da je bil 4x4. Vseh devet izvedenk traktorjev je imelo enako velike kabine, enake blatnike, karoserija enaka, le gume in motor je bil različen. Po predhodnem naročilu pa si lahko dobil manjšo kabino YU proizvajalca. Upam, da nisem preveč zakompliciral. :oops:

Moj traktor nima fake 4 valjnika, ker ni prostora. Prednji pogon je gnan preko kardanske gredi, ki je speljana do prednje osi, da izgleda kot pogonski kardan prednjega kolesnega para. Dvig spust prednje hidravlike je kompliciran in sicer vrtiš (zračni filter), ki štrli iz havbe, navor se prenese do kotnega zobniškega gonila in potem naprej do malih LA-jev.

Slike:
Slika
Slika
Slika

Čelna:
Slika
Slika

Drobovje:
Slika

Slučajno sem imel snežni plug sestavljen pa sem zamenjal priklop, da paše tudi tukaj in ga priklopil:
Slika
Slika

Je pa en problem, in sicer prednjih koles ne gre zaviti do konca, ker se dotikajo ohišja linearnega aktuatorja (LA).
V prihodnosti bom sestavil tudi čelno kosilnico itd.

Sem šele zdaj opazil, da sem pozabil nalepiti embleme in namestiti izpušno cev. :pozabu: :oops:

Kako se vam zdi drugače?

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2013, 23:32 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Mi je zelo všeč, edino zadnja felga malo skazi izgled, ker je črna. Prednja hidravlika bi morala biti na notranji strani vilic, da ne bi ovirala ovinkanja. Drguače pa je tudi ta izvrstno narejen. Se vidi, da se spoznaš na traktorje. Nej ti ne bo nerodno, malo poduka je dobrodošlo takole vmes :wink:

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jul 2013, 00:05 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Kot že rečeno, te traktorske zadeve res obvladaš. Zanimivo je kaj izvedeti o traktorjih... ne boš verjel, ravno danes sem se pri svaku prvič peljal s takim malo večjim. Bil je sicer John Deere z gozdarsko nadgradnjo - kletko in zaščitnimi mrežami...je kar "opasan" stroj.

Glede tvoje kreacije: A si se moral na račun prednjega kardana "odreči" zadnjemu, ali je ta še tam? Morda bi poskušal male LAje pomakniti za en stud proti sredini osi in bi potem ostalo več prostora za zavijanje.

V pričakovanju novih, tokrat sprednjih priključkov, te lepo pozdravljam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jul 2013, 09:05 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Ti pa tvoj papir za strehe traktorjev!
Daj mi pošlji seznam ploščic (če pa rabip tajle, da bo streha gladka, pa tudi ni problema), ki bi jih lahko uporabil za streho in svoj naslov, pa ti jih z veseljem pošljem - brezplačno.
Pa še dva 2x4 tajla dobiš v beli ali svetlo sivi barvi, da ne boš lepil papirja za ogledala. Velja?

Drugače pa kot je že MajklSpajkl. Ti traktorske zadeve res obvladaš.
Kapo dol!
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jul 2013, 17:59 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: okolica Slovenj Gradca
@ Skandinavc FH
Zadnje platišče je črno, ker so kolesa od Crawlerja, vsaka graja in pohvala je dobrodošla, hvala.

@ MajklSpajkl
Saj bi naredil drugače, ampak skazi estetiko havbe in je preveč komplicirano. Tako je še najbolje, pa čeprav ni najbolje.

Normalno je uporaben sprednji in zadnji kardan.
Slika
Če pogledaš os, ki je na eni strani vtaknjena v motor, na drugi strani pa je gor kardanska gred, na drugi strani slednje, je os, ki gre skozi prednji most, in ima na drugi strani izhod za kardan. Vidiš še temno siv zobnik in rdeč potisni obroč, s katerim vklapljam in izklapljam zadnji kardan (sedaj je vklopljeno). Prednji kardan pa se vrti, ko se vrti motor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jul 2013, 19:39 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@Zetor 6245 : Super traktor! Samo strehe delaš pa na nek povsem svoj način... A si razmišljal, da bi bile narejene iz LEGO kock? :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: