Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 25 Jan 2020, 08:24

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC: TT#1
OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2012, 13:00 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Pred približno enim letom sem se odločila počasi nabavljati dele za terenca in z nakupom 9398 sem imela končno dovolj delov ter vse PF komponente da sem se lahko lotila sestavljanja. Preden mi je uspelo sestaviti predstavljenega terenca sem sestavila kar nekaj neuspešnih verzij. Prvi je imeli prešibke prenose, drugi je bil narejen po načinu en motor za eno stran koles. Računala sem da se bo nekako obrnil okrog in okrog zato nisem naredila ovinkanja in seveda se ni, zato je tudi ta verzija propadla. Na koncu sem se odločila da naredim enako konfiguracijo motorjev kot na začetku, z izboljšanimi prenosi in rezulatat sestavljanja bodo gotovo najbolje opisale slike:

Najprej ena s sprednje strani.
Slika

Od strani, kjer se vidijo motorji in v sredini Battery Box.
Slika

Voznik je spet ostal brez sedeža, saj njegov prostor zaseda IR sprejemnik.
Slika

Karoserija je narejena v obliki pickupa, s čim manj uporabljenimi kockami in paneli da ne vpliva preveč na končno težo, ki je skoraj 1kg.
Slika

Za ovinkanje sem na prvi osi uporabila kar novi servo motor. En majhen problem se pojavi tukaj, namreč kolesa zavijajo pod premajhnim kotom in zato terenec potrebuje malo več časa za obračanje. No, na terenu se to ni izkazalo kot preveč moteče.
Slika

Podvozje, kjer se vidi da je pogon speljan po tistih kockah po katerih je ovinkanje pri 9398 (res ne vem kako bi se jim reklo).
Slika

Seveda sem terenec preizkusila tudi na pravem terenu in ugotovila da prepleza marsikaj, problem je edino da nasede na sredini. :oops: To bom verjetno poskusila izboljšati z naslednjimi verzijami. Slika je malce temna, ker sem preizkušala ko se je že delal mrak.
Slika

In še ena slika z uporabo bliskavice, zdraven ograde z ovcami, ki jih sicer ni bilo na spregled. :D
Slika

S svojim prvim terencem sem več kot zadovoljna, pričakovala sem več problemov pri sestavljanju (preskakovanje zobnikov ipd.), ki jih na srečo tokrat ni bilo, saj sem se trudila prenose vpenjati čim bolj trdno in tudi celotnega terenca zgraditi tako trdno kot se da.
Mislim da mi je za prvič lepo uspelo.:)

Lep pozdrav

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2012, 19:53 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Zelo dobro ti je tole uspelo! A boš nardila tud kak filmček? Tuk, da vidimo, kako pleza čez trn in strn :)
Pri naslednjem terencu pa probaj srednji del z motorji dvigniti više, prenose do osi pa naredi poševno, da boš pridobila na višini na sredini vozila.

Še enkrat vse pohvale!!!

Lp

Keep it simple ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2012, 20:46 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Medvode
Wow!

Čestitke za tak prvi TT.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2012, 21:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Moj prvi je bil bistveno slabši. Bravo in le naprej. Še 100 poizkusov pa bo najboljši. Vsi smo na tej poti, jaz sem pri uradni verziji 6, neuspelih poizkusov, ki niso prišli v javnost je neskončno...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Nov 2012, 12:49 
Odsoten
System
System

Odličen terenec. Kar tako naprej. Upam, da boš izboljšala tega terenca, in da nastane še drugi terenec, ki bo še boljši od tega.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Nov 2012, 15:10 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Hvala vsem za komentarje! :D
Filmček sem imela v planu narediti že tisti dan ko sem ga preizkušala na terenu, a se je že začelo mračiti in ni bilo iz tega nič.
Ko mi ga uspe posnet ga tudi objavim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2012, 13:31 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

S filmčkom na žalost ne bo nič, saj moj fotoaparat snema obupne filmčke in tudi trenutno nimam prilike iti snemat na teren.
Se opravičujem da ste čakali za nič. Sicer pa je v izdelavi izboljšan terenec tako da drugič obljubim da ga bom naredila. :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2012, 13:31 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Monster, da te kap, res super, škoda da ne bomo mogli videti njegovih zmogljivosti na filmu!

O - občudovanje

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: