Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 16:55

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 8482 Cybermaster
OdgovorObjavljeno: 29 Okt 2008, 01:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Danes predstvaljam enega redkejši setov na LEGO sceni, 8482 Cybermaster. Kupil sem ga skoraj 10 let nazaj v TRU v Celovcu za takrat nekaj več kot pol cene kompleta Mindstorms.

Set je zapakiran v ličnem kovčku,

Slika

Slika

vsebuje pa 905 delčkov, med katerimi so tudi:

-Cybermaster Programmable unit: glavna enota z vgrajenima dvema motorjema z vgrajenima merilcema hitrosti in prevožene razdalje, priključkom za priloženi tretji motor (standardni 9V motor) in tri senzorje za dotik (sistem zna zaznati kateri senzor je priključen). Enoto napaja 6 AA baterij, programira pa se jo preko računalnika in sicer preko 27mhz radijske zveze (mindstorms ima menda ID zvezo). V ta namen sta priloženi dve gibljivi anteni.

Slika

-Cybermaster RF Tower ki ga preko "COM" vmesnika priklučimo na računalnik

Slika

-CD z programsko opremo na kateri je (pre)bogato animirani program ki vsebuje navodila za 2 glavna in 3 manjše modele ki jih lahko zgradimo z priloženimi kockami. Software je žal v nemščini, dela samo na WIN98, kar pa sem rešil z namestitvijo programa "MS virtual PC" za virtualizacijo ki se obnaša ko računalnik znotraj računalnika. Na navidezni računalnik sem nato namestil WIN98 in vse je delalo ok, vključno z kontrolo preko com port vmesnika in in zvokom)

Slika

Slika

Slika

Osnovni zaslon aplikacije je izdelan precej zmedeno, saj moraš uganjevati kaj se naredi kje:

Slika

Tukaj recimo je "soba" v kateri testiramo strojno opremo, sestavimo par enostavnejših modelov in izdelujemo svoje programe. Vmesnik je precej " otročji, služi pa svojemu namenu.

Slika
Slika

Navodila so podajana v animirani obliki tako da moraš obvezno uporabljati originalni software. Scanov ni nikjer na netu, pa tudi težje razumljivi bi bili ker je prikaz prilagojen animiranemu prikazu.

Slika

Eden od dveh glavni modelov je kombinacija stinger/crusher, ki se sestoji iz robota z "rokami" ki se zelo hitro zaprejo, ter nekakšne "pištole" z mehanizmom ki se na pritisk hitro iztegne. Priložen je program s katerim se robot naključno izogiba, ti pa ga moraš z pištolico zadeti v vse tri senzorje ki jih ima ne telesu in pri tem paziti da te robot ne zagrabi z rokami. Zadeva sicer deluje je pa zame preveč otročja in tudi tokrat nisem šel sestavljati robota.

Slika
Slika

Drugi glavni model je goseničar z tremi različnimi priključki:

Slika

Vsak ima vgrajem drugačen senzor tako da software sam zazna kateri je priključen-

Slika

In sicer so to klešča:

Slika

Vilice z priloženi zabojem:

Slika

In plug:

Slika

Zadevo lahko krmilimo ročno, preko smernih tipk na računalniku ali igralne palice. Software nam kaže hitrost, prevoženo razdaljo, jakost signala in napolnjenost baterij ter kateri prikluček je priključen. preko preprostega programa je mogoče goseničarja programirati naj prevozi določeno pot, nekaj pobere ni prepelje nekm itd...

Gosenice so gumijaste tako da ima goseničar kar dober oprijem

Slika

Zaradi visokega težišča pa ni ravno neki plezalec.

Slika

Slika

Kot vidite zadeva vsebuje tudi Technic minifig-a in sicer v zanimivi turkizni barvi.

Slika

Pri goseničarju ostane še precej delov (v treh vrečkah), od tega večina v omenjeni turkizni barvi ki pa meni ni kaj preveč všeč.

Slika

Tako, to bi bilo zaenkrat vse, če pa koga kaj zanima pa kar z besedo na dan.

P.S.: sistem je naprodaj, tako da če je kdo zzaeinteresiran se lahko kaj zmenimo. Meni samo stoji v omari, ker se mi ne da ukvarjati z programiranjem. V vse desetil letih sem ga uporabil morda dvakrat.Se ga pa menda da programirati z RxCC in drugimi orodji od Mindstorms-ov.

Zadnjič spremenil Cwetqo, dne 29 Okt 2008, 01:14, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Okt 2008, 01:14 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Celje
Izjemno zanimiv set. Predvsem barva je zanimiva. Bolj nevsakdanja.

LP

P.S. temo sem ti malce prestavil.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Okt 2008, 09:07 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Zanimiv je ja.
Sploh mi je hecn, ko dejansko ni papirnatih navodil za sestavlanje.
Čudno, da se je LEGO spustil v kaj takega? :?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Okt 2008, 09:16 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Izjemno urejen post. Čestitam za trud.
Set je tudi zelo unikaten, nisem vedel da obstaja. Imam tudi nekaj turkiznih kock (od starih rock riderjev in Cybermaster ostanki, so bili tudi seti brez elektonike na to temo), ki me ne facinirajo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Okt 2008, 09:32 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Tržič
Nora zadeva. Barva je totalno neobičajna. :shock: Izdani sta bili dve različici tega seta. V papirnati embalaži in v tem kovčku.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Okt 2008, 23:29 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Glede na to da so na BL po 85$ in več, je cena 65€...

Če je pa kdo zainteresiran samo za električne dele, se pa tudi lahko zmenimo (lahko tudi z gosenicami in kolesi)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: