Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Okt 2019, 01:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 8421 - Mobile Crane
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2010, 21:29 
Odsoten
Primo
Primo

Predstqavljam vam set 8421 Mobile crane. Set spada med tecnic sete, je zelo lepo igralen, vsebije tudi pnevmatiko ter en motor. V osnovi se sestavi podvozje na katerega v a modelu pritrdimo dvigalo, b model pa predstavlja dvižna ploščad.

V slikah je predstavljen b model.

Vozilo je kar veliko, sploh pa njena višina.
Slika

Počasi se pripravljamo za delo na višini. Vidi se kako se od strani spuščajo stabilizatorji.
Slika

Še malo pa doseženo končno višino
Slika

In smo jo dosegli, je kar zavidljiva višina.
Slika

Kmalu pridejo še slike a modela.

LP

pzdv

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2010, 21:40 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Dutovlje
Ta set je meni bil vedno lep in še zmeraj mi je. Verjetno je narejen v pol studded tehniki in pol studless tehniki ne?

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2010, 22:07 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Si moral podražiti? :D Tale set je še eden onih na "wanted" listi in enkrat ga zagotovo nabavim.

Če se ne motim motor podaljšuje roko in navija vrvico, pnevmatika pa jo dviga? Škoda da niso "motorizirali" še kakšne funkcije. Motor bi lahko recimo še obračal roko, pnevmatika pa spuščala stabilizatorje...

A kljub temu je set impresiven , predvsem izvedba zavijanja na treh oseh in pa seveda sama velikost (mislim da je to technic model z največ delci).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2010, 23:07 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
@symch999: do danes sploh nisem pogruntal tega (se vidi, kakšen strašen LEGO-fan sem), ampak modelček je dejansko iz obeh vrst kock.

Moti pa me, da je vsaj pri našem modelčku ovinkanje zelo slabo izvedeno. "volan" je na zadku vozila in prenos za ovinkanje do prvega para koles vsebuje že toliko zračnosti (in tudi prenosna os se krepko torzijsko zvije), da le to nikakor ni sinhrono z ovinkanjem druge in zadnje osi. Moram pa pohvalit, da je modelček res primeren za igranje. Mi imamo sestavljeno dvigalo in naše dva se z njim igrata večkrat, kot na primer s crane truck-om (8258), medtem ko jima je tow truck popolnoma nezanimiv. Se pa ob otroški uporabi pri dvigalu večkrat vrvica napačno navije na boben in je potem jok in "ati, pomagej".

Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 8421 - Mobile Crane
OdgovorObjavljeno: 23 Maj 2017, 15:27 
Odsoten
Technic
Technic

Po desetih letih sem spet zakopal prste v set 8421, ki me je dokončno potegnil iz dark-age. Zato upam, da ne boste preveč jezni, ker obujam tako staro temo, saj mislim, da so nove izkušnje zanimive tudi za ostale, saj priča o razvoju setov, navodil in podobnega. To je bil tudi prvi flagship Markusa Kossmanna, ki je potem naredil še par zanimivih modelov (npr. 8275, 42009, 42043, 42055 ipd)

Z mulcem sva odprla originalno zapakirano škatlo. Ker je bil set iz 2007, je notranjost dokaj dolgočasna, nastlana z vrečkami. Že takoj na začetku sva opazila, da so navodila pomečkana, kar je bila posledica 10 let premetavanja. Torej plus točke za novo pakiranje navodil.

Ko sem set sestavljal prvič, me je pritegnila precejšnja konstrukcijska trdnost seta. In tudi deset let kasneje ni bilo nič drugače. Samo sestavljanje ni bilo preveč težko in ga zmore tudi 9-letnik. Se pa definitivno pozna, da je v zadnjem desetletju nastalo kar nekaj novih konektorjev, ki omogočajo par drugačnih rešitev. Težko bi rekel, da so stare rešitve zato kaj bolj komplicirane, le drugačne. Zdi pa se mi, da vsi podsklopi zahtevajo veliko prostora in je celotna konstrukcija manj polna kot pri novejših setih, na primer Claasu 42054.

Pozna pa se, da so novejši Lego Technic modeli veliko bolj mehansko kompleksni. Tu je recimo uporabljen le en menjalnik, ki omogoča podaljšanje roke (booma) in/ali navijanje vrvi. Novejši modeli pa uporabljajo podvojene menjalnike, ki omogočajo vsaj 4 funkcije. Hkrati pa bi rekel, da so novejši seti tudi veliko bolj detajlirani. Če primerjam z Mercedesom Arocs, 8421 nima zrcal niti vrat kabine. Prav tako ni vzmetenja in kolesa so le enojna.

Končna ocena 10+ let: še vedno impresiven set s super luštnim načinom krmiljenja treh osi. A pomanjkljivosti kažejo, da je razvoj modelov šel v tem desetletju močno naprej. In to ne na račun sestavljalske izkušnje, kar niti ni slabo. Morda bom sedaj malo manj tečen, ko bom bentil nad novimi seti, da se ponavljajo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Maj 2017, 15:34 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

En OOB manj. :)

Mane zadeva tudi še čaka doma (sicer ne OOB), tako da se morda brcnem v rit in ga sestavim.Enkrat sem sicer že iz lastne refuze sestavil spodnji del (vse redke zadeve so v zgornjem delu) in mi je bila gradnja tudi zanimiva, je pa zadeva z prihodom 42009 precej izgubila na impresivnosti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Maj 2017, 15:57 
Odsoten
Technic
Technic

Jup, en OOB manj. Kupil pred dvema letoma po neumnosti oziroma Lego-lakoti (jejte učke, jejte), enega sem seveda imel že od prej. Nekaj časa sem ga prodajal na bolhi, toda za ceno, ki so mi jo ponujali, sem ga raje umaknil in počakal, da mali zraste, da bo znal ceniti tehnološki razvoj. 42009 je večji in bolj dodelan. Se jasno vidi Markusov napredek.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: