Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
Stari89
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Mar 2009 17:34
x 28
Kontakt:

Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Pozdravljeni!
Na kratko, svojo zbirko si želim organizirat iz sortirnih škatel v sortirne predalnike. Problem je, da ne najdem nič pametnega. Še najbližje je VonHaus 44-delni organizator. Pri temle me je kar groza, da bo pri transportu vse skupaj poletelo ven, še posebej ker predalčki zgoraj niso zakriti. Tudi cena mi ni všeč, saj bom potreboval najmanj 10 takih enot.
@blaz62 mi je namignil, da Hofer ali Lidl vsake toliko prodajata podobno reč za ~8€, ampak tega žal ne najdem. Ima kdo boljši predlog?
LP, Damjan
Stari technic je zakon!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Ja, Hofer ima te zadeve vsake kvatre na voljo. Januarsko ponudbo si zamudil, bo pa najbrž spet v kratkem, ker prihaja pomlad = čišenje, pospravljanje, organiziranje. Drugač pa kar jih pokliči in povprašaj po artiklu. Lahko se jim kje še kaj valja - tole ti bo v pomoč: https://moj-letak.si/n/hofer-katalogi/katalog-22588-15

Bauhaus? Oba kosa sta enakih dimenzij, predali pa različni.
https://www.bauhaus.si/predalnik-stanle ... redalov-30
https://www.bauhaus.si/predalnik-stanle ... predalov-9

Ti pa dam en nasvet. Ko boš kupoval, si kupi dvojno zalogo, ker se lahko zgodi, da firma zamena tip predalnikov (ki so lahko tudi drugačnih dimenzij) in frajerji dajo celo drug artikel pod isto bar kodo (kar se ne dela, ker se s tem izgubi sledlivost artikla - geniji v Bauhausu) in potem ti preostane pri razširitvi predalnikov ali imaš predalnike različnih dimenzij ali pa greš z vsem na novo.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Zame je edina normalna cena tole kar je predlagal Legofrik. V hoferju ali lidlu za 9 evrov 33 predalčkov. Jaz sem trenutno pri 21 kištah.

Za večje količine kock pa tole iz Bauhausa, vse ostalo je po mojih izkušnjah veliko veliko dražje. No že tole iz Bauhausa ni poceni. Po potrebi sem si te Bauhasove predale pregradil z debelejšo lepenko ali pa vezano ploščo...
https://www.bauhaus.si/predalnik-na-kol ... 10-predali
https://www.bauhaus.si/predalnik-na-kol ... -6-predali
https://www.bauhaus.si/predalnik-s-kole ... 30-x-67-cm

Tole lahko poljubno zlagaš v višino, je pa še ena grenkoba poleg cene. Ta serija je zamenjala precej kvalitenejšo, ki pa se žal v Bauhausa ne dobi več.

In vsekakor, načrtuj malo v naprej in raje prej več investiraj, da imaš potem vse lepo enotno, ker če ne rata že hudič za zložit te stvari lepo skupaj, sploh če si omejen s prostorom. Jaz sem ravno zadnjič nabavil zadnji možno stolp teh bauhausovih. Več ne spravim v svoj brlog...

@Stari89 , kako to misliš - pri transportu? A misliš selit te škatle sem in tja? Se bojim, da boš težko našel kaj ugodnega in da bo roba dejansko ostala vsa v predalih, če to prevračaš ali obračaš. No, ko sem si preurejal brlog, oziroma se selil v trenutni pajzlček, sem vse posamezne škatle zavil v stretch folijo, da mi niso predali ven leteli, ker sem večkrat prekladal sem in tja med obnovo.
Zadnjič spremenil MajklSpajkl, dne 10 Mar 2022 22:03, skupaj popravljeno 1 krat.
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Jap, stretch folija reši tegobe selitev - praktično povsod. :)

Uporabniški avatar
Stari89
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Mar 2009 17:34
x 28
Kontakt:

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Najlepša hvala za informacije! Sedaj lahko kontaktiram Hofer in pokažem na točen produkt, ki ga rabim. Na Bauhaus pa tudi nisem pomislil.
@MajklSpajkl Transport; Najeto stanovanje - kdo ve, kako dolgo bom še not. Promet je tudi nepredvidljiv in hitro lahko kaj poleti. :) Stretch folija je odlična ideja!
LP
Stari technic je zakon!

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Hvala za dober info za tole iz Bauhausa. Eno vprašanje, ima kdo te predalnike? Se jih da "raztrančirat" na poljubno višino . Rabim za pod mizo in bi tako ravno ujel pravo višino, pa še iz enega narediš dva (pa itak ravno srednjega, ki je prave velkosti, ni na lagerju).

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

@Stari89 in @legofrik, ja stretch folija,... praktična,... ni glih bio, je pa anti-eko ;-)

@Cwetqo, če govoriš o teh velikih predalih iz bauhausa, gre razstavit vsak predal posebej, jaz mam pod mizo u nulo par kombinacij na kolescih, pa jih ven pa not in sem in tja šibam kakor mi paše, ker pa sem v mansardi imam še ob steni fiksno na tleh 4 stolpe, ki se zvišujejo po en predal kot stopnica. Komibnira se lahko tudi nizke z visokimi v isti stolp, ker so v tlorisu enake mere. Bom kaj poslikal zvečer, pa lahko napišem tudi točne mere... so pa res manj robustni zdaj tile, ki jih trenutno imajo kot tisti izpred par let, ki so bili enako modularni, ma močnejša plastika tako ohišja kot predalov je bila. Poslikam kasneje...
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Evo... nek se vidi raskoš... največja višina prostora je 190 drgač...

Škatle bauhaus: trenutni model:
Slika
Četrti (prazni) stolp je čisto frišn...diši po finančni luknji...

Predalniki Hofer, pod mizo predalniki bauhaus stari model:
Slika

Primerjava bauhas nove (levo) in stare (desno)
Slika

Ta nove bauhaus so naslednjih dimenzij:
- krovna plošča H = 2,5 cm
- nizek predal H = 9,5 cm (dobijo se po 6 ali po 10)
- visoki predal H = 14,5 cm (dobijo se po 4)
- Š = 29 cm
- G(lobina) = 37,5 cm
- kolesa dajo še ca 4,5 cm višine, če jih seveda namontiraš.
Mere so zunanje.

Upam, da kej pomaga. LP
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Hvala, točno to sem mislil!

Sicer pa hud plac, pohvalno!

Uporabniški avatar
Maxon
Prispevkov: 26
Pridružen: 16 Nov 2012 20:28
x 22

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a Maxon »

To prikazano zgoraj zgleda prav lepo. Mislim, da je nekdo lahko kar malo važn. Lahko bi imel pa pri mizi tudi stol.

LPM

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

@Maxon , stol sem mel pod ritjo med fotografiranjem, če ne bi moral po kolenih plazit :mrgreen:
Kar se pa važnosti tiče, važno je, da je otrok v meni mal manj tečen kot sicer :lol: ...in tam not mu to še kar uspeva,... ko seveda najdem čas za se zabubit tja not.
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#12 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Ja sej, đabe ti, da maš vse lepo poštiman, če pa nič ne uporabljaš. :P
Kt, da je pr men kej drgač, kar se uporabe tiče. ;)

Drgač mi pa ti ta mali predalniki ne odgovarjajo. Prsti so debeli, pincetni prijem je zamenjal prijem kombinirk in imam raje robo v zip vrečkah shranjeno v predalnikih na kolesih, kot tudi v šalčkah od sladoleda, ki so delno prozorne, a se še vserno vidi kaj je noter.
Marsikoga odvrne to odpiranje in zapiranje zip vrečk, meni pa je čisto OK, sploh sedaj, ko po novem karkoli delam (itak bl mal), najprej naredim načrt v stud.io in je nato gradnja le še metanje skup po tekočem traku.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#13 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Ja, se strinjam. Ne bi škodilo, če bi tile hoferjevi bili malenkost večji, tudi zato, ker jih včasih s kakim lotom kar hitro nafilaš. Ma za to ceno so bomba. Mam pa tudi jaz v teh večjih od Bauhausa marsikaj po zip vrečkah, sploh tisto kar je manj v uporabi.
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
Stari89
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Mar 2009 17:34
x 28
Kontakt:

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#14 Odgovor Napisal/-a Stari89 »

@MajklSpajkl Vau, to pa je res nor setup! Some day .... :D

Hoferju sem poslal poizvedbo za njihove predalnike in odgovor je bil, da so del posebne ponudbe z omejeno količino izdelkov. Trenutno nimajo informacije o dobavljivosti, seveda pa se lahko naročim na njihovo mejling listo! :P

Prejle sem se odpeljal do Bauhausa in sem poleg predlaganih Stanley predalnikov našel tudi Wisnet Lockweiler predalnike. So mnogo kvalitetnejši, saj med predali skoraj ni prostora in kocke ne bi smele padat ven. Ko so predalčki zaprti, so "zaskočeni" in se med nagibanjem ne odprejo. Vsak predalček ima na notranji strani vodila, tako da jih lahko s kartonom ali plastiko dodatno razdeliš še na manjše prostorčke. Za povrhu je vsako vrstico predalčkov možno razdret in skombiniraš si lahko predalčnik po želji. Imajo jih v različnih kombinacijah (6, 7, 15, 29 in 33 predalov z različnimi velikostmi in tudi v črni barvi). Izračunal sem, da tale kombinacija ponuja največ prostornine za ceno in tudi kombinacija treh velikosti predalov mi je najbolj všeč.

Naračunal sem tudi, da za trenutno zbirko potrebujem okoli 100L notranje prostornine, kar nanese 15 takih predalčnikov + recimo še 5 dodatnih za prihodnost, kar skupaj nanese 300€. Uff.... bom še malo premlel! LP
Stari technic je zakon!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#15 Odgovor Napisal/-a subix »

Jaz imam vsega. Od teh malih predalnikov, sladoled škatle, lock škatle...v tem nekatere tudi po zip vrečkah.
Predvsem morajo biti različnih velikosti, nekatere so 30 litrov in več in so skoraj premajhne.
Bolj si je problem zapomnit, kje imam kaj, sploh zdaj ko ne uporabljam redno.

Ne obstaja najboljši sistem sortiranja, ker ima vsak različen nabor in količino kock in način sestavljanja. Sigurno pa noben način ni poceni, ker rabiš vedno več skladišča ob večanju količine kock.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#16 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

@Stari89 , tile hoferjevi imajo tudi možnost razdelit predalčke na tri dele. So utori na tretjinah globine predalčka in dobiš zraven dovolj teh razdelilnih ploščic. Jah...za en šus rata kar znesek, tole je meni zraslo v dobi ca 7 let...
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
blaz62
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Jul 2008 10:43
x 63

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#17 Odgovor Napisal/-a blaz62 »

@Stari89 Te sem imel en kos preden sem nato zamenjal celoto z temi od Hoferja. Ni slaba zadeva, predal drži bolj stabilno, vendar če si nepazljiv ti lahko enako pade predal ven.
Za večje zadeve pa sem nabavil te škratle iz Merkuja kjer imam sortirane system kocke po barvah, saj tej ne uporabljam dosti. Dobro se lahko zložijo ena na drugo. Nekako tako imam zloženo (prvi del posnetka).

Če pa kdo potrebuje sem naredil custom nalepke za predalnike. Dobite jih tu.
Lego kocke so zakon, zaj pa rč ka hoč! ;)
Youtube

Uporabniški avatar
Stari89
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 Mar 2009 17:34
x 28
Kontakt:

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#18 Odgovor Napisal/-a Stari89 »

Malo za razvedrilo.

Slika

Slika
Stari technic je zakon!

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#19 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

:roll: Majo pa res dodelan sistem. Ni kaj...
It's not me, it's my alter LEGO!

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Kje bi lahko kupil dobre sortirne predalnike pri nas ... za normalno ceno

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#20 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Za ta denar je to to :D

Odgovori