Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Okt 2019, 19:16

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 02 Jul 2018, 14:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Pozdravljeni!

Minilo je že kar nekaj časa od moje zadnje objave. A nič zato, saj vam bom danes predstavil original jadrnici od seta 42074 in predelavo B) modela v delujočo jadrnico.

Sprednji del škatle je za tako ''majhen'' set zelo lepo oblikovana. Všeč mi je umetno morje, ki so ga zelo dobro zrisali.

Slika

Slika

Na sprednjem delu je še en detajl, ki ti pove, da ta ladja ne pluje. Osebno še nisem sprobal, ali to drži ali ne. Verjetno je to tam samo, da zaščitijo?

Zadnji del škatle je zelo ''klasičen''. Prikazuje vse funkcije A) modela in B) modela. Klub temu, da oba modela nimata veliko funkcij, je na prvi pogled zelo tehniški set, klub temu da je bolj dizajnerski model.

Slika

Škatla se odpre od odspodaj, kar je malo nenavadno, saj je polna samo 3/5. Vsebuje navodila za A) in B) modela, potrebne dele in čisto nova jadra.

Slika

Slika

Slika

V tem setu ni nobenih novih delov. Ampak nekateri deli prihajajo v novih barvah.

- Kot prvo, prihajata ''liftarma'' 13 in 7 v novi barvi. DARK AZURE.

Slika

- Za tem pa dolga panela, ki zgleda čudovito v novi barvi. Boljša kakor pa v MEDUM BLOU. (DARK AZURE na desni strani)

Slika

- In pa še tanka liftarm

Slika

- In še zadnja kocka. Ta pa v rdeči barvi.

Slika

Ko sem sestavil A) model, sem bil presenečen na njegovo velikost. Saj je brez jader zelo majhen, a ko dodaš jadra, model naenkrat postane velik in za čuda tudi zelo stabilen.

Slika

Zelo mi je všeč oblika trupa. Res tista oblika solze

Slika

Ena izmed funkcij je tudi obračanje glavnega jadra. To dosežemo z vrtenjem vsaj enega od teh črnih krogov, ki potem prek jermena in zobnikov na zanimiv način premakne jadro.

Slika

B) model je po mojem mnenju polomija. Saj prvo kot prvo, nima nobenih novih funkcij. Heh, je hecno, ker je samo izgubil eno od funkcij—premikanje ploščic, ki ti v vodi zavijajo ladjo. Zelo je tudi moteče, da je jadro 100% enako, kot pri A) modelu. Niti ene kocke niso odstranili ali dodali. Z primerjavo od A) modela, ima tudi zelo veliko lukenj in pa da ne omenim, koliko kock je ostalo, ko končani sestavi B) modela. To lahko vzamete kot slabo, a so prav te luknje pomagale pri modifikaciji podvozja (več po slikah).

Pri tem modelu zavijaš tako, da preprosto premakneš eno od ploščic.

Slika

Res se lahko vidijo luknje, ki si večino v podvozju in segajo vse do palube.

Slika

Z lahkoto bi lahko uporabili ti dve plati, a je žal niso.

Slika

No, zdaj pa bolj zanimiv del, kako sem pretvoril jadrnico za na polico v jadrnico za na teren

Izbral sem B) model zato, ker ima veliko lukenj v podvozju, kar mi je omogočalo da spremenim podvozje, saj sem videl, da se jadrnica nagne, ko dobi veter v jadra. Ta nagib je posledica prejšnjega podvozja, ki je bil zgrajen tako, da je jadrnica zavijala tako, da si jo nagnil. To sem eliminiral tako, da sem vstavil 4 kolesca, ki se lahko zavrtijo. Na koncu je imela jadrnica tako podvozje, kako voziček v trgovinah. Preprosto ampak učinkovito.

Slika

Druga stvar, ki sem jo modificiral, je bila Boljša pritrditev jadra na trup ladje. To sem naredil tako, da sem preluknjal spodnji desno kot in jo z vrvico pritrdil. To omogočilo boljšo uporabo vetra, saj je pred tem jadro samo ''odpihnilo'' stran in nič kaj pomagalo pri premiku jadrnice.

Slika

Torej, ali mi je uspelo? Recimo.

Prvi poizkusi so bili bolj slabi, saj sem ventilator mogel zelo približati jadrnici in jo malo potisniti, da se je sploh premaknila. Da ne bom preveč povedal, si lahko pogledate videoposnetek, ki prikazuje kako ''jadra'' v vetru. Naj bo močan ali šibak ;)

Hvala za branje in veselo sestavljanje!

Lp

Tomaž

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jul 2018, 20:43 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Ma caaaaare :lol: :lol: - po dolgem dnevu na šihtu sem se prav sproščeno nasmejal tvojim "zlorabam" uboge jadrnice ;-)

Predstavitev je pa lepa. Hvala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jul 2018, 21:02 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Hvala tebi.
V to je moja prva predstavitev seta in mi je še kar uspelo. Sem pa ugotovil, da predstavalje teh kreacij ni ravno moja stvar. Sem pa poiskusil.
Se bom raje držal svojih MOC-ov.
Lp
Tomaž

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi