Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Okt 2019, 01:46

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC BMW vision M power
OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2017, 12:22 
Odsoten
System
System

Lep pozdrav vsem skupaj.
Po zelo zelo dolgem času bi vam rad prestavil mojo novo kreacijo.
BMW vision M power. Kot boste v nadaljevanju videli, vozilo nima prav nič posebnih funkcij, kajti že od vsega začetka je bila ideja izdelave predvsem v obliki avtka. Želja je bila po oblikovanju tipičnega značaja v BMW stilu. Nekakšen prestižni futuristični retro športni stil z klasičimi prepoznavnimi BMW linijami. To vse združit mi je bil največji iziv. Predvsem pa kako izpostaviti M barve (svetlo modra, temno modra in rdeča) na rdečem vozilu. Moram prizati, da sem zelo zelo zadovoljen z mojim rezultatom. Na začetku sem gradil v beli barvi. Ni mi in ni mi ustrezalo. Naslednja je bila črna verzija. Preveč monotono in sploh niso prišli detajli do izraza. En kup gmote. Na koncu pa problem. Če gradim rdečo, se ne vidijo tisti M detajli. Ma ni ga vraga, sprejmem iziv. Evo rezultat.
PF komponente so:
-2 L motorja za vožnjo
-1 servo motor za ovinkanje z delujočim volanom
-1 m motor za 3 stopenjski linijski menjalnik. To je bila najslabša odločitev in izdelava v mojem življenju. Ko sem gradil in preizkušal, še je kar nekako delovalo vse skupaj, zdaj ko je vse skupaj gotovo pa totalna polomija. Po osmih mescih gradnje avtka enostavno ne grem več vsega skupaj razmontirat in popravljat. Ni šans dragi moji.
-1 velika baterijska škatlica
-2 sprejemnika V2
-2 oddajnika

Zdaj pa res preidem na slike.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

In še meni lajljubša fotka.

Slika

In še video posnetek.

To bi bilo zaenkrat vse. Hvala za ogled prispevka.

Lep pozdrav, Valter

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC BMW vision M power
OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2017, 12:51 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Uuuuuu, kaka ritka... Valter vsa čast - res lepe linije. Zame, ki sem bolj BMW NEpoznavalec, je to čisti BMW že na daleč. Bo pa bpavsicev komentar bolj merodajen, ker on ma še gate BMW :-P

Pričakuj en kup nadlegovanja za navodila (vsaj na EB) in part listo, pa seveda HOF tudi in vsesplošno slavo - ZASLUŽENO!

Upam, da boš imel voljo posodit za na prihajajoči KF, ker je to najmanj, kar si tale mrcina zasluži.
:car: :car: :car:

EDIT: Kaj pa kak krom na platiščih? ;-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2017, 13:53 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ej, kera špica. Res hud avto.
Mogoče, če je plac, bi lahko v zadnjem delu avta dodal še eno funkcijo- Da bi imel zložljivi ''Spoiler'', če je seveda prostor.
Pa detail od BMW-jeve nalepke tudi padejo v uči.
Zdej pa si nadeti 8) in :rally:
Lp
Tomo

Zadnjič spremenil Tomaž, dne 11 Sep 2017, 17:29, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2017, 15:37 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Res lična mašinca.
8 mesecev praviš? Popolnoma razumem frustracijo razdiranja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2017, 16:36 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Glede razdiranja: Taprav tehničar ima kock toliko, da dela prototip in ga potem skopira in izboljša, brez da bi prototip razrdrl :dedi: :P :twisted: (Spet sanjam, da bi bil ta prav tehničar...)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2017, 19:23 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Sicer nisem BMW pristaš, ampak tale je pa hud! Sprednji del mi je najlepši, visoka maska in havba, res odlično. Valter, glede menjalnika se čisto nič ne rabiš sekirat. Zmagal si že s tem, da se lepo pelje. Za KF si pa vabljen, da ga prineseš pokazat.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2017, 20:51 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi mene je tale avto pozitivno presenetil, pa nisem ne tehničar ne BMW fan. Zgleda super dobro, tako ravno prav ''spimpan'' z BMW znakcom, sedeži s črtami in športno obliko. Bravo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2017, 21:34 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Bolj ko gledam sprednje luči, bolj sem zbegan. Kako si sploh naredil luči. Moja teorija je, da si uporabil tole Slika
in zlepil tole:
Slika
????????????
Lp
Tomo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Avg 2017, 23:02 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Čestitke, super ti je uspel in prav lep je!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Sep 2017, 08:21 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
BMW Vision ConnectedDrive Concept je že malce starejši prototip (2011), ki so ga pri BMWju naredili kot koncept, s katerim so pokazali najnovejšo tehnologijo (čeprav marsikaj od pokazanega je bilo vgrajenih že BMWjeve modele prejšnjih generacij).
Vse skupaj je pač eden izmed modelov, ki dejansko ne bodo nikoli v redni prodaji, veliko designerskih linij in tehnologij pa je v trenutnih modelih.
Naslednik tega je BMW Vision Next 100 - tisti prototip, ki je bil v BMWjevi reklami en čas nazaj (ko prehiteva prejšnje in aktualne generacije BMWjev). Dejansko vsi večji proizvajalci ustvarjajo take prototipe, kjer si "dajo duška" z ekstremnimi oblikovalskimi smermi, ki jih potem omilijo v serijski proizvodnji.
Valter je naredil še korak več in sicer "M" verzijo. M je BMWjev športni oddelek (kot npr. AMG pri Mercedezu, S in RS verzije pri Audiju itd...). Značilnost za M so 3 barve in sicer svetlo ter temno modra in rdeča. To se lepo vidi na ledvičkah, režah na sprednjih blatnikih in sedežih. Trenutno najbolj "aktualno" M vozilo je nova M5.

Če preidem k Valterjevi kreaciji. Res je sledil BMW potezam v detajle npr.:
- i-drive na konzoli (spomni me, da ti prinesem sivega ali celo črnega, ker trenutne generacije imajo i-drive NBT Evo, ki je kromiran ob strani in črn - touch - od zgoraj).
- 2x dvojni izpuh, ki ga imajo M modeli (čeprav, malo me moti to, da nista 2 po 2 skupaj ampak imata 1 čepek razmaka). Vsi (M2, M3, M4, M5, M6...) jih imajo čisto skupaj, le da sta para pri manjših modelih (do M4) bolj skupaj, pri višjih (M5+) pa bolj narazen.

Tehnično gledano super. Naslednji izziv ti je naredit ZFov 8-stopenjski avtomatski menjalnik :P Če pa res želiš komplicirat, pa naredi Gino :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Sep 2017, 13:10 
Odsoten
System
System

Malo pozno ampak hvala za komentarje.
@ majkl spajkl hvala ti za vse komentarje, ampak po moje si pa mal preveč poveličeval tam za tale modelček. Dokaz da če nisi njihov totalni lolek z WIP bedastočami, pač ne eksistiraš. Nič hudega. Vseeno hvala.
@tomaž Ja od kdaj pa lepimo lego kocke. Ti ti pacek ti. Saj če si od bližje pogledaš, se lepo vidi kako je narejeno. Dobena znanost.
@Bpavsic. Tvoj komentar sem pa res čakal. Res točno ta model me je inspiriral ki si ga linkal. Tale je krivec, da sem se spustil v to gradnjo. Enostavno pac obužujem znanstveno fantastiko.

Za KF pa ne vem. Nimam časa da bi tole pripeljal na ta termin. Če je kdo iz MB okolice, lahko vzame zraven če se mu ljubi. V bistvu imam še enega skoraj že končanega. Tako da bi dva modelčka lahko bila iz moje strani. Ni BMW ampak dragi moji TESLA T1 koncept 24 h race car. Uhuuuuu kar boli ko ga sprobavam na vročem asfaltu.

No skratka vsem skupaj resnično hvala za komentarje.

LP Valter6

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Sep 2017, 15:53 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@9 fingers: Oprosti ampak še vedno ne vem, kako je narejeno. Bi pa rad vedel, da vidim, če mi bo pomagalo pri mojem naslednjem MOC-u- zadnje luči.
Hvala
Lp
Tomo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Sep 2017, 08:48 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Valter, 2 minuti stran od mene si doma, pa ne ves, ce gre kdo na KF... Moram enkrat prit okoli na eno kavico, da se spomnis :)
Drugace pa oprosti, komaj vceraj sem videl tvojo objavo :oops:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2017, 10:42 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Mežica
Zelo dobro ti je uspela sprednja maska in me zelo spominja na koncept ki ga je naredil BMW nekaj časa nazaj. Ne vem ali je to ta ki ga je omenil bpavsic, ali še en drugi, nisem toliko poznavalec BMW.
Tudi notranjost je odlična, venda a ima še vedno v8 motor a ni prohodnost bolj na elektriki. :P :P

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: