Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Dec 2018, 18:37

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: AH-64 apache Mk1
OdgovorObjavljeno: 30 Nov 2018, 15:59 
Odsoten
Primo
Primo

Evo še en starejši model iz leta 2014, ko nisem še imel veliko novega tehnika in samo 1 m motorček....

Projekt je bil, da bom sestavil kar najboljšo repliko priljubljenega vojaškega helikopterja, rad sestavljem modele za katere porabim kar se da veliko kock iz zbirkice, zato sami večji modeli.

Model ima naslednje funkcije:

- Poizkušal sem narediti da bi se vetrnice realno premikale, ob koncu projekta sem ugotovil da sem
popolnoma zgrešil bistvo, saj grejo vetrnice gor in dol, namesto da bi se vrtele okrog svoje osi....
M motor poganja obe vetrnici.
Slika

- zadnje sedeči "voznik", ki je na tej sliki že izgubil sedež vendar se malce še vidi mehanizem ki krmili nagibe vetrnice.... kolikor jih krmili. Za okvir sem uporabil starejše prebarvane kocke, kot otrok sem rad predeloval stvari. no sej jih še zdej. :D
Slika

- sprednji "strelec" ima povezano sredinsko ročico na pod njim montiran mitraljez, v resnici dolgo nebi bil saj bi verjetno padel skozi luknjo, al bi ga pa prestrelili.
Slika

Zunanjost je narejena vsa iz slik, brez kakšnih printanih načrtov, samo z osnovnimi merami prerisanimi na papir ter občasnim merjenjem da ne odstopam preveč.... recimo boki pod krmarjema sta predebela glede na realen helikopter, tudi je malce previsok, naslednji bo po sprintanem načrtu. :)

Funkcije zunaj:
- Oborožitev pod krili je standardizirana in jo montira mini dvigalec. :)
- sprednji mitraljez je gibljiv v vse smeri, prav tako radar na nosu
- kolesa so vzmetena

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Predlani sem se ponovno lotil sestave novega apača, vendar sem projekt opustil. Za idejo še rotor za mk2, malce bolj sofisticiran, saj je bil namen da bodo vse funkcije motorizirane in realne.
Brskanju po internetu mi je tudi malce odkrilo kako helikopter sploh leti in kaj se dogaja z njegovimi vetrnicami tekom obrata. :)
nov model rotorja je imel collective pitch, ter posebej levo/desno, gor/dol, ko bom sestavljel novega ga bom itak spet drugače, saj me je pri tem motilo da je bil previsok, vmes sem tudi dobil dodatne male linear actuatorje saj je levo desno krmilil tavelik, tako da bo sedaj lažje vse skupaj zapakirati v manjši paketek, pa še tako bo na velikost modela prevelik, saj drugače si sploh ne predstavljam kako bi vse funkcije spravil v tako malo prostora z legotom. Na slikah je vidna samo funkcija collective pitch.

Slika

Slika

Slika

Spet se opravičujem za slabše slike in pomanjkanje filmčkov, vendar glede na starost modela.... ni več. :(

Mogoče pa dobi kdo kako dobro idejo za prihajajoče daljše in hladnejše noči ter bomo na pomlad videli vsaj 4 nove helikopterje na forumu ali pa celo na kocke festu.....

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: AH-64 apache Mk1
OdgovorObjavljeno: 30 Nov 2018, 17:26 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lepa zverina.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ]