Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 15 Okt 2019, 16:25

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2014, 17:59 
Prisoten
Moderator
Uporabniški avatar

Z veseljem sporočam da je delo, s katerim smo se v ožji skupini zunaj in znotraj LEGO-ta ukvarjali zadnjih par mesecev končno obrodilo prve rezultate. Spodaj je spremni mail z linkom do seznama preko 1000 različnih z LEGOM povezanih strani, podjetij, posameznikov in skupin, razdeljenih v 61 kategorij. Gre za največji tak seznam do sedaj, ki je nastal po naročilu vodstva podjetja da bi bolje razumelo ekosistem, ki se stkal okoli okoli LEGO kock. Na seznamu so zelo različne strani, saj so sodelovali posamezniki iz celega sveta. Upam da komu kakšna pride prav. Žal je bilo nekaj podatkov za javno objavo umaknjenih (predvsem komentarji in osebne izkušnje) saj odražajo osebno mnenje posamznikov.

Seznam je samo prva faza. Naslednja, ki je v zaključni fazi, je analiza zbranih podatkov in predstavitev zgoščenih podatkov, v obliki raznih grafov, tabel in predstavitev.

Tretja faza pa je integracija v informacijski sistem, ki ga LEGO razvija za celotno AFOL skupnost, skupaj z mehanizmom za urejanje in dodajanje strani, ki bi omogočil da fani sami dodajajo in urejajo strani (z odobritvijo admina).

Results of the LEGO Ecosystem Businesses and services project

Background:
The goal of the project was to create an overview of the different categories and sub-categories of user created businesses and services that positively add to, strengthen, and expand the LEGO hobby.

Thanks to the contribution of 27 Ambassadors and 2 AFOLs + the efforts of Nathan (a NA AFOL living in Japan), Rebecca, Boštjan and Christophe with analyzing and organizing the data, we achieved this goal. Many hours have been put into the project and at every step of the project the work group had the AFOL community’s interests in mind. I hope that you will agree with me that an outstanding job has been done with regard to the analysis and the data display.

Results:
Please find the collection of LEGO user created businesses and services from around the world here:

https://www.dropbox.com/s/naho17ci8b21v ... 02014.xlsx

Please notice that the file shows different types of lists. You can share the list with friends and others as you like.

What you can do:
If you know user created businesses and services that are not on the list, please mention them here, or send an email to Yun Mi (yun.mi.antorini@LEGO.com). The list is by no means complete and with your collective effort I can keep expanding the list. I will share the updated list here on a continuous basis. So, please chip in and be part of this great project!

Kind regards,

Yun Mi Antorini
Community Strategist
Community Engagement & Events
The LEGO Group

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2014, 18:34 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Link ne dela. :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2014, 22:25 
Prisoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zdaj bi moralo delat. Pokvarilo mi je link, ko sem pastal.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: