Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Sep 2019, 04:42

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 19:05 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Slika

10255 Assembly Square
Ages 16+. 4,002 pieces.
US $279.99 - CA $329.99 - DE 239.99€ - UK £169.99 - DK 2099.00 DKK
*Euro pricing varies by country. Please visit shop.LEGO.com for regional pricing.

Celebrate ten years of Modular Building with the Assembly Square!

Take a trip to the amazing Assembly Square, developed to celebrate ten years of LEGO® Modular Buildings, featuring a wealth of unsurpassed, intricate details and hidden surprises. Easy-to-remove building sections provide access to the highly detailed interior, comprising a ground level with a bakery, florist’s shop and café, a middle level with a music store, photo studio and dental office, and an upper-level dance studio and apartment with access to a rooftop terrace with barbecue. The exterior of the building features a detailed sidewalk with outdoor café furniture, fountain, streetlamps and a highly elaborate facade with beautifully detailed windows and doors, three buildable shop signs, spired tower and a decorative roofline. Collect and build an entire town with the LEGO Creator Expert Modular Building series 10243 Parisian Restaurant, 10246 Detective’s Office and 10251 Brick Bank. Includes eight minifigures and a baby figure.
• Includes eight minifigures: a dentist, barista, baker, florist, music store assistant, dancer, photographer and a LEGO® fan, plus a baby figure.
• The three-level Assembly Square features an authentic, elaborate facade with detailed windows and doors, three buildable shop signs, spired tower, decorative roofline and a rooftop terrace, plus a detailed tiled sidewalk with a fountain, outdoor café furniture and two streetlamps. The highly detailed interior includes a bakery, florist’s shop, café, music store, photo studio, dental office, apartment and a dance studio.
• Ground level features a bakery with counter, cash register, shelves, opening oven, wedding cake and assorted buildable pastries and treats; a florist’s shop with counter, cash register, garden tools, flower arrangements, bouquets and a blue and yellow macaw parrot element; and a café with espresso machine, counter, bench seating and pie elements.
• Middle level features a music store with a buildable drum set, two guitars and saxophone element; photo studio with buildable classic camera and adjustable tripod; and a dental office with buildable reclining chair, waiting area, telephone and a sink.
• Upper level features a dance studio with buildable piano and reflective mirror element; an apartment with buildable foldout sofa bed, detailed kitchen, toilet, micro LEGO® train, modular buildings and Eiffel Tower, and access to a rooftop terrace with buildable barbecue, table and a neglected plant.
• Accessory elements include a ballerina skirt, Chihuahua, pretzel, ornamental chicken and candy. Also includes a buildable telephone, grill, baby carriage and buildable lamps.
• Remove the building sections to access the detailed interior.
• Adjust the camera tripod and take photos all around the square.
• Recline the dentist chair and reveal those pearly whites!
• Open the oven door to remove your freshly-baked pastries.
• Fold out the sofa bed and relax while you admire your modular buildings collection!
• Celebrate Modular Buildings with this awesome 10th anniversary LEGO® Creator Expert set!
• This set offers an age-appropriate build and play experience for ages 16+.
• New decorated elements include a dentist torso, dentist window and 2x3 tile with the 10182 Café Corner box front.
• Includes lots of curved and corner angle tiles, garage doors used as box windows and LEGO® Technic excavator scoops used as roofing elements.
• Collect and build an entire town with the LEGO® Creator Expert Modular Building series 10243 Parisian Restaurant, 10246 Detective’s Office and 10251 Brick Bank.
• Measures over 13” (35cm) high, 14” (38cm) wide and 9” (25cm) deep.
Available for sale directly through LEGO® beginning
January 1, 2017 via shop.LEGO.com, LEGO® Stores or via phone:

Slika

Slika

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 19:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Še video:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 19:22 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

In še nekaj slik:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 19:26 
Odsoten
System
System

Tale bo za v zbirko, samo za 10 obletnico bi pa že lahko zasteklili ovalna okna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 19:33 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Jap, obletnica je dober izgovor za povečan modularec z napihnjeno ceno. :tuhtam:

Sicer pa so hiše prav lepe na pogled in tudi notranjost je navdušujoča. Pa še nekaj jako uporabnih novih kock bo zraven.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 19:40 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Mene bolj moti da je velikost 1,5 modularca, kar bo sedaj porušilo sistem (razen če bomo dali stran "prazno" polovico Market Street-a).

Cena ni nizka, je pa ustrezna glede na število kock (in precej boljša kot predvidenih 300/350 eur).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 20:05 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Čist OK cena je glede eur/kocko:
10255; 240/4002 = cca 0,059 eur/kocko
10251; 150/2363 = cca 0,063 eur/kocko
10246; 150/2237 = cca 0,067 eur/kocko

Zdej, če prav gledam, je problem pri delitvi, ker če sem prav štel, je desni del 30 čepov, tako da ne more bit samostojna enota - mislim, ne moreš jo spet z drugi modularcem in mora bit to vedno skupaj.
Saj, kot celota luštno izgleda, samo za v mesto je pa štorast, ker če daš zadej druge modularce, potem ta ozka ulica ne vodi nikamor, razen na kako dvorišče zadaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 21:05 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Meni pa super duper dogaja ob pogledu na ta set. Hiše so mi na ven zelo zanimive zaradi barv in vzorcev na fasadi. Veliko je novih kock, ki bodo bile kar zanimive (npr. polkrožni tajli). Notranjosti so lepo izdelane in polne luštnih podrobnosti. Všeč mi je ideja, da je na enem kupu toliko različnih dejavnosti. Tudi cena se mi ne zdi tako strašna, je pa res, da bi si set vsak želel kupiti za manj, še posebej zato, ker kar kliče po razširitvi hiš in povečanju trga (kar bi šlo z enim ali dvema dodatnima setoma).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2016, 08:23 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Zelo spodoben set popolnoma primeren za 10 letnico. Je večji, je lep in zanimiv, ima nove kocke in nove kocke so super uporabne. Še posebno, ker bodo v prihodnosti prišle v več barvah.
Cena je OK, je že Legofrik podal razlago.

Hecno mi je narejen vodnjak, ker v spodnjem dishu ni vode, je pa pod drugim. Kaj bi jih stalo dat notri deset 1x1 trans round plejtkov.

Verjetno nas veliko čaka steklo za polkrožno okno...in bomo še čakali.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016, 19:46 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Na prvi pogled se mi zdi set čisto simpatičen, a kot vedno bo "preteklo precej vode", preden se bom odločila, ali bi ga imela v domači zbirki. Cena mi - tako kot pri drugih modularcih - pač ni všeč ("težko" naenkrat toliko iz žepa potegnem ...), pa čeprav je cena na kocko povsem sprejemljiva. Bo pa ob tem zanimivo videti tudi ceno v našem Lego Shopu ... :shock:

Zunanjost me vsaj na prvi pogled ne pritegne najbolj. Ker so stavbe relativno majhne, se tudi malce izgubijo. Nekako mi je vizualno še najbolj všeč levi del (kavarna), pri desni stavbi pa mi je všeč stolpič. Srednja stavba v "sand green" barvi (ki je na fotkah sicer videti precej drugačna) se po mojem kar malo preveč izgubi, pa tudi majhno deluje. V notranjosti se skriva precej več simpatičnih elementov, na primer škatla z "mikro" Green Grocerjem in simpatično opremljeni prostori. Malo mi je nejasno edino, kje sta vhoda k zobozdravniku in fotografu, ki sta očitno na zadnji strani, ampak verjamem, da se bodo tudi te fotke kmalu pojavile na netu, če ne pa bom ti preverila kje v živo.

Sicer me pa veseli, da so ob obletnici modularcev predstavili še nekaj novih kock, za katere upam, da bodo kmalu na voljo tudi v drugih (cenejših) setih ali samostojno. Zanimivo se mi zdi, da so se odločili za kotna vrata, ki zelo poenostavijo vhode v "kotne" modularce. Tudi novi kotni in krožni tajli bodo super. Prav tako set ponuja super ideje za lastne MOCe, pa tudi kakšno super modifikacijo/povečanje na bolj "standardne" modularne mere.

V celoti gledano je set glede na vse detajle, ki jih ponuja, kar vreden svojih :mrgreen: , sem pa na spletu že našla komentarje, da bo najbolj ugoden nakup tokrat v Veliki Britaniji. Se morda priporočim komu, ki bo drugo leto letel na Otok ... :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: