Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Okt 2019, 03:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 08:23 
Odsoten
Moderator

Lego je objavil prvr uradne fotografije novega velika seta Izganjalcev duhov. http://shop.lego.com/en-US/Firehouse-He ... id=2787093

Osnovni podatki: preko 4600 kock, cca 350€, 9 minifiguric in zgradba, ki se odpira na polovico dimenzij 25x38 x 36 cm.

Uradni opis:
Get ready to bust some ghosts at the Firehouse Headquarters!

Recreate iconic Ghostbusters™ scenes with the 2-story Firehouse Headquarters, featuring laboratory, living quarters, containment unit and much more. Capture the ghosts with the proton packs and restore order, or solve other supernatural cases! Includes 9 minifigures: Peter Venkman, Raymond Stantz, Egon Spengler, Winston Zeddemore, Janine Melnitz, Dana Barrett, Louis Tully, Library Ghost and Zombie Driver.

Includes 9 minifigures: Peter Venkman, Raymond Stantz, Egon Spengler, Winston Zeddemore, Janine Melnitz, Dana Barrett, Louis Tully, Zombie Driver and Library Ghost.
Also comes with Slimer, Pink Ghost and Blue Ghost.
Slide the Ghostbusters™ heroes down the fire pole into action.
Chase the ghosts and secure them in the containment unit.
Turn the librarian old lady into a scary ghost with the double-sided face and extra wig!
Run tests on Louis in the lab to see if he’s possessed!
Suspend ghosts around the building’s exterior with attachable transparent arms.
Dodge the slime oozing up through cracks in the pavement.
Accessory elements include an alarm bell, fire extinguisher, computer, phone, toolbox, tools, jars of slimes, magnifying glass, camera, camera rolls, arcade game, toaster with slime, fridge with frozen pizza, milk and cheese, and much more!
Features opening walls for easy play access.
Features over 4,600 pieces.
Ghostbusters™ minifigures comewith decorated arms.
Measures over 14” (36cm) high, 9” (25cm) wide and 14” (38cm) deep.
With walls opened out, measures over 14” (36cm) high, 18” (46 cm) wide and 14” (38cm) deep.
Firehouse Headquarters doors can open to fit the 21108 LEGO® Ideas Ghostbusters Ecto-1 inside!

Slika

Še nekaj dodatnih slik na Lego FB stani:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 402&type=3

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 08:56 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Uf, cena!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 09:44 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
A so tokrat skopirali tisti MOC z Lego Ideas, ki je bil predstavljen tudi na našem forumu? Se pravi, ali so izkoristili dizajn nekoga in tip ne bo videl niti drobtinice, ker so set izdali mimo platforme Ideas, kjer avtor dobi nekaj cekinov? BANDITTEN!!! Verjetno se bodo sklicevali na to, da pa sta hiši vseeno zelo različni...

EDIT: :vrecka: Sem šele zdaj opazil, da to je dejansko Ideas set in da sem ustrelil zgornje nerganje prej kot vprašal :oops: Torej "kewl". Avtor bo imel nekaj od tega - je pa pregrešno draga in nisem niti približno tak ljubitelj Ghostbusters serije, da bi sploh pomišljal o tem, da pa bi morda bilo tole fajn imet na polici... Pa še Ecto1 pa si ob 4 zelence za ultimate "praholovac" :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 10:50 
Odsoten
Moderator

Baje ni, na nekih straneh sem zasledil, da gre za napako, da so ga uvrstili med ideas. In da jo že odpravljajo. Malo bo kontroverznosti okoli tega, zagotovo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 11:53 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Sej pa sta čist drugačna, ta je rdeč, Ideas pa oranžn, ta ima nek ninjago zlat okrasek, Ideas pa je imel ribe in še bi lahko našteval v nedogled :D

Jah bo kar zanimivo brat kaj se bo izcimilo iz tega. Uradno naj ne bi bil Ideas set, vendar je narobe, da LEGO najprej zavrne projekt, potem pa ko (predvidevam) se Ecto tako dobro prodaja, pa dajmo še bajto narest ... Mogoče pa so z avtorjem projekta vseeno na vezi, bomo videli kaj bo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 12:00 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Samo tole je bistveno prevelik set za LEGO Ideas. Mi je pa original izvedba dost bolj vsec. Ceprav so mi "duholovci" zakon, pa za take evrice raje kupim kaj drugega :)

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 13:40 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Po moje predrago tudi za marsikaterega fana. Na srečo jaz nisem, čeprav je bil simpatičen film za tiste čase.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 14:04 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Poglejmo to iz druge strani: tale MOC ima cca 1100 delov manj (3500 proti 4600) in kljub temu da ni uporabljena tako draga barva, je menda strošek kock 800 usd (cca 600€). Tukaj za 350€ dobimo 4600 kock in 9 minifigur (+3 duhove), kar pomeni 7,6 centa na kocko, kar je ZELO ugodno. Precej teh kock je v dark red barvi, ki dosedaj ni bila ravno pogosta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 14:52 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Vendar je to polovica plače v Sloveniji. Za nekoga s 3000€ plače je bistveno druga računica. Seveda je TLGju vseeno za reveže, sploh če jih je malo, kot je nas v Sloveniji.
Morda bi bilo pri setih poleg cena/kocka prikazati še cena/kocka/BDP potem pa še št. kock na razstavah/BDP in bi se videlo, kakšni norci smo mi pri naših dohodkih in kaj privlečemo na KFje.

Kakorkoli, set je OK, lepa kopija originala, notri verjetno lepo opremljena in vredna svojega demarja. navsezadnje tudi DeathStar prodajajo za več in gre v promet. Zakaj ne bi tudi ta set nosil cekinov TLGju in bil v veselje fanov. Se pa zna zgoditi, da se jih bo prodalo bistveno manj kot avtov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Okt 2015, 19:08 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Lepa zadeva, čeprav tako na prvi pogled zgleda kot ultra napihnjen FB. Zaradi barve, seveda.

Mene skoraj bolj zanima, kakšen je inventory. Če bo res vseboval konkretno zalogo uporabnih kock v dark red barvi, bo kar vreden svojega denarja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2015, 20:52 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Nove uradne slike na voljo na brickhamster.net!
Naj se vam tresejo hlače in cedijo sline :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2015, 15:51 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tukaj je že prvi video review:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2015, 16:43 
Odsoten
System
System

Kraj: Kočevje
Zanimiva zgradba, dobra notranja oprema. A ni tale dečko ki je nredil predstavitev tudi avtor ideas verzije?

Sama predstavitwv je drugace zelo skopa in suhoparna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2015, 16:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

To je ta ja. Set je dobil kot edino plačilo za idejo. Verjetno se mu vse skupaj zdi malo za malo, zato se ni nekaj trudil z predstavitvijo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2016, 08:53 
Odsoten
Moderator

Še uradna predstavitev seta:
https://www.youtube.com/watch?v=HZEmtVOxjBw#t=10

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov