Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Okt 2019, 18:58

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: LEGO® Ideas 21304 Doctor Who
OdgovorObjavljeno: 06 Okt 2015, 07:35 
Odsoten
Moderator

Končno smo dočakali uradno predstavitev Ideas seta Doctor Who, ki prihaja na Lego police 1. decembra. Preko 600 kock in cena pri 59,99€. Žal zgodbe in karakterjev ne poznam dobro, ampak samo bežno iz prvih serij pred desetletji, zato na tem mestu uradni opis:

Citiram:
Construct a stunningly detailed LEGO® version of the iconic TARDIS® and role-play the Doctor’s time-travel adventures! Created by fan-designer Andrew Clark and selected by LEGO Ideas members, this set is based on the BBC’s popular and long-running television series about a Time Lord – the Doctor – exploring the universe in a blue police box. Due to trans-dimensional engineering, the TARDIS is bigger on the inside than the outside and this cool multifunctional set includes the console room that houses all the flight controls. Regenerate the Doctor and defeat the evil Daleks™ and a Weeping Angel with the help of his extraordinary companion Clara. Then close the doors of the TARDIS and launch into another dimension! Includes 4 minifigures with assorted accessory elements: the Eleventh Doctor, the Twelfth Doctor, Clara Oswald and a Weeping Angel, plus 2 Daleks™.

Slika
Slika
Slika

Vir: https://ideas.lego.com/blogs/1-blog/post/44

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Okt 2015, 08:23 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Hvala za novico, samo meni slike ne delajo?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Okt 2015, 08:30 
Odsoten
Moderator

Čudno. Nekaj slik je linkanih iz te novice: http://brickfanatics.co.uk/introducing- ... octor-who/

Če malo pokomentiram to meni neznano sceno. Verjetno je vzeta iz zgodb iz novih nanizank Doctor Who 2005. Če lahko kakšne znalec napiše na kratko zakaj gre pri tej sceni in kdo so akterji. Drugače pa dobri detajli in pa meni všečna modro siva kombinacija. "Telefonska govorilnica" je res odlična.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2015, 08:21 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Če sem prav prebral gre za set kateri prikazuje enajstega (rjavolas - igra ga MATT SMITH) in dvanajtega doktorja (sivolas - igra ga PETER CAPALDI). To je prehod med 7. in 8. sezono, ko se enajsti doktor spremeni v dvanajstega (samo zunanjost). Poleg njiju je še Clara (igra jo JENNA COLEMAN). Vsi doktorji imajo pomočnico, katera jih kar nekajkrat potegne iz godlje.

Hitra razlaga celotne serije:
Doctor Who follows the adventures of the primary character, a rogue Time Lord from the planet Gallifrey, who simply goes by the name "The Doctor". He fled from Gallifrey in a stolen Mark I Type 40 TARDIS - "Time and Relative Dimension in Space" - time machine which allows him to travel across time and space. The TARDIS has a "chameleon circuit" which normally allows the machine to take on the appearance of local objects as a disguise. However, the Doctor's TARDIS remains fixed as a blue British Police box due to a malfunction in the chameleon circuit.

The Doctor rarely travels alone and often brings one or more companions to share these adventures. His companions are usually humans, as he has found a fascination with planet Earth. He often finds events that pique his curiosity as he tries to prevent evil forces from harming innocent people or changing history, using only his ingenuity and minimal resources, such as his versatile sonic screwdriver. As a Time Lord, the Doctor has the ability to regenerate when his body is mortally damaged, taking on a new appearance and personality. The Doctor has gained numerous reoccurring enemies during his travels, including the Daleks, the Cybermen, and the Master, another renegade Time Lord.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2015, 08:24 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Hvala, zdaj vsaj razumem za kaj se gre...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2015, 08:33 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@MajklSpajkl: Najbolje bo, da si z neta potegneš dol vse sezone od 2005 dalje in si jih pogledaš. Lahko pa ti jih prinesem na disku in si jih preneseš na PC. Je kar zanimiva in smešna zadeva.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2015, 08:46 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Meni ni to nikoli potegnilo, saj je bilo narejeno preveč "poceni". Lahko pa da so novejši deli bolj dodelani. Kaj pa vem, morda se spravim celo gledat.

Set mi je pa všeč, čeprav 60eur ni malo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2015, 08:57 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Meni je pa kar zanimiva ZF serija, katera se v nekaj epizodah poveže z drugo serijo imenovano TORCHWOOD (priprava in uporaba izvenzemeljske tehnologije za pomoč človeštvu).

Cena pa je taka ker je pač set v seriji IDEAS in še posledično licenca BBC (enako kot SW, DC comics, LOTR, MARVEL, ...)

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Okt 2015, 09:49 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Hvala strojnik80, ampak ne hvala :-) Še za tisto, kar bi rad pogledal nimam časa.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: