Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 08:07

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 37 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 27 Jul 2014, 11:13 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Če gre verjeti članku, je tole nova serija CMF.

Slika

Nekaj več je napisanega tudi tukaj.

LEGO Collectable Minifigures Series 12

Battle Goddess
Dino Tracker
Fairytale Princess
Genie Girl
Hun Warrior
Jester
Lifeguard
Piggy Guy
Pizza Delivery Man
Prospector
Rock Star
Space Miner
Spooky Girl
Swashbuckler
Video Game Guy
Wizard

LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jul 2014, 14:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Meni je v seriji še najbolj zanimiva škatla za dostavo pic. :D Figurice so mi sicer čisto simpatične, me pa prav zelo ne potegnejo. Še najbolj mi je zanimiva princeska zaradi obleke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2014, 12:09 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Meni pa po nekaj neprepričljivih in neizvirnih serijah ena luštna s kar nekaj kandidati za 'šlatanje'.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2014, 12:44 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Jest bom po vsej verjetnosti nabavil ene tri škatle, tko da če bo kdo zainteresiran za celo serijo, naj me kontaktira na ZS ali mejl - pač prednaročilo.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2014, 13:31 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Mene je tale serija malce razočarala. Saj ideje so dokaj dobre, ampak novih odlitkov je pa samo 8. 7 pokrival in kitara. Sem upal na malce boljše pripomočke - različne sulice, meči, karkoli novega ... predvsem pa na kakšen odlitek palice za coprnika, kot se zagre!

Ampak bom vseeno nabavil.

legofrik: sem bral, da bodo po novem figurice $4, kar verjento pomeni 3€ (upam da ne). Bo pa menda spet normalna razporeditev 3, 4, 5 enakih v škatli, kot je menda to bilo že pri Simpsonovih ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2014, 15:59 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Meni je 7 uporabnih, zaradi tega cele serije ne bom kupoval. Bom že našlatal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2014, 22:44 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Video game guy (jaz v mlajših letih :P) pa spooky girl ostalo me niti ne fascinira.Veliko minifigov se mi zdi, se ponavlja skozi serije le z malce drugačnim potiskom torsov.Je TLG dokončno zmanjkalo idej ali so kalupi postali v dobi Cnc tako dragi da jim je škoda narediti par res novih stvari?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 14:11 
Odsoten
System
System

Kraj: Nova Gorica
Po naklučju je sin danes opazil da so ravno iz skladišča v trgovino prinesli rumeno škatlo, pa sva šla takoj v akcijo. sem jih čakal z oktobrom pa so zgleda mal pohiteli. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 14:18 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Tudi jaz sem se že našlatal :)
2x battlegoddess, 1 kavbojski rudar in 1 hunski vojak ...

Mislim da je to kar to, kar se dvojnikov tiče. Morebiti poiščem še kakšnega huna, drugače pa 1x komplet serija in to bo to od 12ke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Okt 2014, 13:49 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Bom kar tu sporočil vsem, ki računajo na kompletno serijo pri meni.

Žal ne bo nič, ker jih niso dobavili.
Ni, da bi govoril. :x

LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Okt 2014, 14:42 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

:( bomo pa spet švatali ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Okt 2014, 15:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jaz sem našlatal tiste tri, ki sem jih želel.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2014, 15:35 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Nekaj sem o tem napisal že v drugi temi, a bom vseeno vprašal še tule. Torej glede "našlatavanja" figuric; sicer jih do sedaj sploh nisem zbiral (imel sem jih samo par, ki so bile vmes v rinfuzah), ampak sem zadnjič za probo vzel 4 in tako po otipu sem uspel prepoznati samo čarovnika (ki sem ga tudi najbolj želel) in sicer preko "nog" pa še to sem potem ugotovil, da bi lahko bila tudi tista princesa. Sicer sem menil, da če bi si malo bolje pogledal zadevo, da bi lahko ugotovil skoraj za vse katere so, ampak sem potem doma probal z dvemi, ki jih še nisem odprl in mi ni uspelo ugotoviti, kateri sta... Imate poznavalci še kakšno posebno tehniko glede tega?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2014, 15:51 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Pri figurici določiš eno specifično kocko in šlataš in mečkaš vrečko. Ni druge. Pri čarovniku je to klobuk, pa še ta je podoben princeskinemu, samo da nima čopa las.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2014, 15:56 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, saj točno to sem tudi poskušal potem za probo doma še z dvema neodprtima pa ni pa ni šlo... Bila sta pa potem "Gamer" in "Spooky girl" Res pa je seveda, da nimam ravno neke prakse in bi bilo sčasoma gotovo lažje...
Še eno vprašanje za tiste, ki ste figure kupovali že od začetka: so bile vrečke (velikost, debelina, tip plastike - vse to pač po občutku, ne sprašujem zdaj po nekih tehnoloških parametrih :D ) že od začetka enake kot sedaj ali so se kaj spreminjale? Pa ali je bila že ves čas prisotna tudi tista mala papirnata zloženka, ki precej oteži šlatanje?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2014, 16:07 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Vse serije so imele iste vrečke in zloženko papirja, ki kot si rekel poleg ploščice oteži ošlatovanje. Prvi dve seriji sta imeli celo nek vzorec pikic odtisnjen na spoju, ki so povedale katera figura je v vrečki. Mislim da sta naslednji seriji imeli različne črtne kode, od pete naprej pa je vse prepuščeno naključju. Nekateri so se zverzirali celo v tehtanju z zelo natančno tehtnico, saj ima vsaka figura različno količino materiala. Vse podatke dobiš na netu ... Drugače pa najbolj pomaga, da serijo preučiš že ob izidu prvih slik in najdeš pri vsaki figuri specifično kocko, kot je omenil subix. Pri gamerju je to 1x2 tajl, pri spooky girl pa medvedek in lasje, ki so gumijasti. Malce vaje in človek se vsega nauči. Na zadnjem "roparskem pohodu" sem od 10 figuric zadel 9 pravih, enega space minerja pa sem zamenjal za prašiča, ker sem samo na hitro otipal glomazen oklep in mislil da je pujsova maska. Ugotavljam pa, da nisem edini, saj hunskih vojščakov zelo primakuje!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2014, 16:18 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, tudi sam sem si na hitro pogledal (sicer šele potem, ko sem tiste štiri figure že kupil) napotke glede 12 serije, ampak očitno mi res manjka malo prakse. Glede Huna pa sem tudi jaz zasledil, saj ga na Bolhi nekdo prodaja za 12 ali 13€! skupaj z obrazložitvijo, da je bil edini od 127 figur (seveda, če ni to le marketinška poteza).
Je pa še ena stvar, nad katero pa niti slučajno nisem bil navdušen, in sicer sem na vrečkah opazil napis "Components made in China" in tudi ko sem podrobno preučil figure, so se mi zdele slabše kvalitete kot v običajnih setih, sploh pa slabše kot starejše. A je tudi s tem že od prve serije tako, ali so jih vmes enkrat začeli "štancati" na Kitajskem?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2014, 16:36 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Zaradi kompliciranih poslikav dodatkov vse CMF figure delajo na kitajskem in ja, na torsih in hlačah se vidi pomanjkanje kvalitete vplastiki ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2014, 16:48 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

To mi pa ni najbolj logično, da zaradi kompliciranosti nekaj izdelujejo na Kitajskem - ponavadi je ravno obratno. In pa ja, ravno na trupu in hlačah se slabša kvaliteta najbolj pozna, recimo že po tem, da gresta skupaj in narazen pri novi figuri veliko lažje kot pri običajnih in tudi noge se lažje premikajo, kot bi imela figura za sabo že kar nekaj igralnih uric... + natančnost izdelave je tudi slabša, saj je opazen manjši rob ko daš trup in noge skupaj, česar sploh pri starejših figurah ni bilo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2014, 16:56 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Figurice so že od začetka iz Kitajske. Zakaj? Tam je trenutno najmodernejša tovarna, a ta še ni dolgo v pogonu, tako da je pravi razlog poceni delovna sila. Poslikava takih figuric namreč zahteva precej ročnega dela (tudi še slika stroj je treba figurico neka vpeti ali kaj podobnega).

V bistvu so se bolj detaljne poslikave začele šele z uvedbno proizvodnje na kitajskem in še danes je praktično vse, kar je bolj detaljno poslikano, narejeno na kitajskem, tudi če je ostali del seta iz Billunda ali Kladna (češka tovarna). Najbolj prepoznavno je po tistim malih vrečkah, v katerih kdaj dobimo kakšno glavo, živalico ali kaj podobnega.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 37 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: