Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Nov 2019, 16:44

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 99 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Lego Store Zagreb
OdgovorObjavljeno: 25 Sep 2014, 11:34 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Hehe, tipu ni jasno, da socializma že zdavnej ni več oz. ga nikol sploh blo ni.
Logično je, da se eni znajdejo, pokupijo vse in prodajajo naprej. Sej to se je od nekdaj počelo in povsod se to počne, dokler s ene najde drugih virov oz. to postane predrago oz. se ti zaloge prenasičijo.
Lastniku je popolnoma vseeno, kdo mu vse pobere in je glavno, da mu. :D

Kar se tiče prodaje pri nas in kalkulacije, se ne bi splačalo. Sem že pred leti naredil kalkulacijo, ko sem bil skoraj na tem, da odprem fizično LEGO trgovino, pa sem se premislil.

Stroški, recimo za en pajzlčelk 50m2:
- najmanj 1000 na mesec za najemnino in elektriko, vodo, komunala, telefon = 12.000 letno
- dva zaposlena s plačo 800 EUR = cca 35.000 na leto z vsemi regresi
- vsaj 500 EUR mesečne rezerve, da se najame tretjega delavca, ker so tukaj bolniške in dopusti = 6.000 EUR
- dostavni avto, rečmo da to stane 5.000 letno
- pa vsaj 20.000 letno more bit profita, da je za mojo plačo in nekaj za rezervo.
Seveda se tukaj še nabere marsikaj drugega in rečmo, da je na okroglo 80.000 EUR letnih stroškov

Kolk kock je treba za to prodat, če je marža 30% (pa je pri večjih setih še manjša)?
cca 250.000 EUR letno, kar znese 20.000 na mesec (pa je premalo) in to pomeni, da je treba mesečno prodat 135 modularcev v vrednosti 150 EUR kos.

Definitivno pa je ta cifra večja, ker je treba vzet v obzir vse stroške od telefonov, do računovodje itd... skratka, ni malo in vsaj jaz se v to nisem spustil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Sep 2014, 11:51 
Odsoten
Moderator

Dobro si napisal. Čeprav marža je po mojem višja, saj v nekaterih trgovinah nebi imeli znižanja na 40 in 50% off. Tako, da je verjetno blizu 50%. Vsaj praksa očitno tako kaže, oz.sklepam tako.

Drugače pa..135 modularcev..meni se to ne zdi hudo velika številka. Zamisli si, da imaš v trgovini 10 PR, 5 Tumblerjev, 5 Volvotov, 5 cranov, 10 nekih drugih modularcev, pa še po 5 različnih UCSov in 5 mindstorme, ki so pač zdaj v prodaji. pa še 4 simpson hiše. 50teh velikih bi 123 prodal verjetno. Sploh če jih drugje ne bi bilo za dobit.. Potem imaš xmas sete, pa ostale sete v rangu 70 do 100 , pa ti ta mali ki so med 15 in 35€ itd. Po mojem lahko to spraviš skozi, je pa res, da bi moral biti skozi na preži. Riziko je pa seveda kar velik. In iz nič verjetno še kaj dražje, da to štartaš. Verjetno pa bi se kakšen trgovec lahko v to spustil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Sep 2014, 12:15 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Narobe sklepaš. 50% je praznenje zalog, četudi grejo v minus, ker skladišče več stane, kot izdelek.
Marža je po novem za manjše trgovinice in spletno prodajo max. 30% in še to v glavnem samo pri poceni setih, tisti, ki so pa dražji, je pa še manjša. Ti lahko potrdi par forumovcev, da smo zračunali za en set, da je imel 2% marže pri vrednosti 150 EUR. Katastrofa.

Verjemi, da že 6 let študiram kako in kaj, spremljam trge in vidim, da gre slabo. 135 modularcev je veliko, ker folk nima denarja. Pa tud ta cifra je občutno premajhna. Že računovodja te takoj drapne par jurjev letno, tukaj je potem še davek od dobička, pa stroški reklam, web strani.... 4 EUR tukaj, 10 tam, pa je mesečno 500 EUR in letno 6.000, pa sploh ne veš kam je šlo. Tukaj je potem še lokacija prodajalne in parkingi. Če bi bil v šoping centru je pa najemnina 1000 eur na mesec občutno premalo.
Pa je treba kupit blagajne, pa avto, pa opremo, pa imet skladišče, pa če maš še prodajo prek neta usput, se ukvarjat s pakiranjem, pa vozit na pošto... to vse terja čas in denar, ki ga sedaj niti ne vidimo in kaj kmalu si na tem, da iz tistih 135 modularcev rata 250. :D
In če teh 250 modularcev spremeniš v City tovornjake, jih je treba prodat 1500, če je en 25 EUR. To je pa tud hud zalogaj.

Poleg tega LEGO zahteva še, da je trgovina opremljena tako, kot oni želijo, ne moreš dat kar neke police notri in neke šalčke za PAB.
Verjemi, če bi se splačalo, bi folk to že zdavnej imel narejeno, saj je kar nekaj trgovinic, ki prodajao igrače tako fizično, kot prek spleta, pa se še noben tega ni lotil. Pa je najbrž o tem razmišljal pred nama sedaj ali pa pred mano 10 let nazaj.

Poleg tega bo pa znal bit kmalu amazon tudi pri nas, potem pa spletna prodaja sploh pade v vodo in si mrzel. :D

Za hrvate je to mal drgač. Zagreb ima le 2x več prebivalcev, kot Ljubljana, hrvaška pa tudi čez 4 mio ljudi in to se pač pozna.
Take kalkulacije tudi lego dela in par let nazaj smo bili v Sloveniji v vsamem vrhu glede prodanih kock na prebivalca, obenem pa na samem repu glede na prodano letno količino kock. Premalo nas je, ni kej. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Sep 2014, 12:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

In vse to v štacuni od 50m2? Za to rabiš 200m2 štacuno, ki te stane 300.000€ letno in moraš prodat ekvivalent 450 modularcev na mesec. Pa kakšna reklama, obisk fabrke, sejmov, promocije, itd...
Menda se proda v celi Sloveniji za 3-4 MIO€ kock na leto v vseh trgovinah, od tega bi se moralo za blizu 1 MIO selit v to štacuno? Svizec in čokolada. Če bi bila računica, bi tudi LEGO SHOP že bil. Tako pa še SAH ne pošilja k nam, ker je kupna moč tako majhna. In še manjša se.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Sep 2014, 12:42 
Odsoten
Moderator

Ja, očitno je tako. Vseeno še vedno pa ni logike, da enostavno SAH ni možen pri nas - oziroma pošiljanje, to mi pa ni jasno. Da bi vsaj pri nas eno tovarno naredili za minifig noge štancanje, pa bi nas mogoče bolj resno jemali. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Sep 2014, 13:06 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

To, da S@H ne pošilja v slovenijo je neumno. Neumno pa je tudi da so nekateri kosi na italjanskem S@H dražji, kot na nemškem. Neumno je, da smo kvazi v Evropi, po drugi strani pa nismo.

Me prav zanima koliko kock se proda na prebivalca v Sloveniji te dni in koliko je to vzporedno z ostalimi državami. Ampak spet bo prevladala tehtnica v smeri, da nas je premalo. Je neka logika, čeprav se meni ne zdi logično, da neka trgovina, ki ima itak pogodbo z DHL-om, ki razvaža tudi v Slovenijo, ne pošilja na to destinacijo, češ da je trg premajhen. Osebnos e mi zdi vseeno, če na paket nalepijo listek z naslovom v Avstriji ali Sloveniji.
Je pa tukaj še druga politika. Namreč plačilna. Ker nimajo pogodb z našimi bankami, zato tudi ne pošiljajo v Slovenijo. Razumem, da se jim ne da pogodb sklepat. Ne razumem pa, da je ne sklenejo s PayPalom, potem bi bilo to rešeno. Spet pa mi je jasno, da nočejo z njimi skleniti pogodbe, ker so provizije pri prihodku, dvigu denarja itd...

Skratka, po domače. Krneki. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Sep 2014, 13:18 
Odsoten
Moderator

Verjetno je problem v Slovenistanu. Danci nočejo zaposlit enga Ingemarja, ki bi se ukvarjal z neuverščenimi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Okt 2014, 13:05 
Odsoten
Duplo
Duplo

Volvo 42030 je prišel. Za jutri si pišem dopust...

V Ljubljano mi ga je pripeljal sam direktor podjetja, ki drži Lego Store v Zagrebu, g. Gabor Nagy.
Držala je vsaka beseda, ki so mi jo dali. Še darilo sem dobil!

Da imam sedaj telefonsko številko za: "Naručiti što vam srce poželi" (z dostavo v Lj!), je neprecenljivo.
Za info, kje bo naslednji Lego Store pa... :party:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Okt 2014, 13:11 
Odsoten
Moderator

Kje bo, ga boš dobil pred hof v lj? Drugače pa res lepa gesta in pravi odnost, da so se tako angažirali, če so obljubili.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Okt 2014, 13:33 
Odsoten
Duplo
Duplo

Sem ga že dobil. Jutri, na dopustu, ga sestavljam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Okt 2014, 13:40 
Odsoten
Moderator

Mislil sem Lego store ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Okt 2014, 14:21 
Odsoten
Duplo
Duplo

V Ljubljani!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Okt 2014, 14:25 
Odsoten
Moderator

Kdaj? A to bi bila njegova franšiza?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Okt 2014, 14:33 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kmalu. Po njihovih besedah, do konca prihodnjega leta!

Edit: Mislim da franšiza, Tele2 Mađarska.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Okt 2014, 22:01 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Zanimiva novica. Verjamem, ko vidim. Vsekakor se v enem letu lahko zgodi in spremeni veliko. Sicer pa pošten odnos, da so se držali obljub.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Okt 2014, 07:40 
Odsoten
Moderator

Baje so dvignili ceno PABa na 600 kun za kg - informacija iz hr foruma.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Okt 2014, 08:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Fajn. Zdaj je cena taka kot v Fabriki v nemškem Legolandu. Krivi so seveda ravno ti člani ki se zdaj najbolj bunijo, saj so šle celotne škatle na BL in njihovo bolho (otrok ki je prišel v trgovino je pa lahko dobil samo ostanke).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Okt 2014, 08:11 
Odsoten
Moderator

Očitno je bilo še prepoceni za te, ki sproti vse razgrabijo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Okt 2014, 08:54 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Hehe.
Sej, a mislite, da bi bilo pri nas kaj drugače?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 99 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: